Frakčný resurfacing na vrásky a jazvičky

Po dlhoročných skúsenostiach s prácou s invazívnymi tzv. ablačnými lasermi - erbyovým aj CO2 laserom, ktorých účinok je v odparovaní hornej vrstvy pokožky a tým vo vyhladzovaní vrások a jaziev, prichádza najnovší CO2 frakčný laser, ktorého hlavnou výhodou je vyššia bezpečnosť a rýchlejšie hojenie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4921-frakcny-resurfacing-na-vrasky-a-jazvicky

Boli ste už niekto na tomto zákroku? Aké máte s ním skúsenosti?

ahoj ja som citala ze to stoji 20000 a mozes mat chrasty po zakroku ale to zmizne chcela by som to tiez vyskusat videla som aj fotky no nevyzeralo to pekne po zakroku ale potom po zahojeni pekne

Ahojte, ja som bola na tomto laseri kvoli jazvickam po akne.Bohuzial po 3 mesiacoch nevidim ziadny vysledok, naopak mam pocit, ze je to este o cosi horsie. Zvazujem ist na to 2x ale nie som si ista…V literature sa uvadza,ze pri hlbsich jazvickach sa odporuca viac sedeni. Moje jazvicky nie su az take hlboke a nie je ich tak vela aby som nevidela ziadne zlepsenie uz po 1. sedeni. Viem len to,ze ak pojdem bude to aj posledny krat, pretoze ak po 2.sedeni neuvidim ziadnu zmenu, tak to proste nie je na liecbu jaziev po akne. Samotny zakrok je podla mna trocha bolestivy, ale asi je to individualne.Plet sa mi hojila 2 tyzdne a nie 5 dni ako sa to uvadza. Medzi ludi som sa odvazila ist na 10 den od zakroku.V okolo brady sa mi po zakroku vyhodili biele vyrazky a trvalo asi 3-4 tyzdne kym zmizli. Celkovo k tomu len tolko, ze sa to da prezit a mozno ani tych penazi by mi nebolo luto,keby tam bolo aspon 20% zlepsenie, takto je clovek smutny, ze sa snazil a ziadne zlepsenie nevidi. Mrzi ma, ze samotni doktori neuvadzaju aj negativa a alternativy ake mozu vzniknut. Napr. jednou z alternativ je,ze k zlepseniu nedojde a textura pleti moze byt este horsia. Momentalne mam pocit, ze tento pristroj je pre zeny 40+ ktore maju peknu plet a chcu sa zbavit vrasok. A este jedna rada, akykolvek typ liecby zvolite, nikdy Vasa plet nebude vyzerat ako predtym…tieto procedury sluzia len na jemne zlepsenie a celkovy vzhlad jaziev po akne…

Ahoj, v tvojom pripade je zakrok nutne opakovat najmenej 2x, najlepsie 3x. Neviem kde ti ho robili, no je aj rozdiel v pristrojoch, ktore lekar pouzije, viem, ze existuju aj cinske lasery, ktore nepomahaju vobec. 1 osetrenie v pripade jaziev je fakt nedostacujuce, uvazuj o dalsich, vysledok bude zjavny. Ja som po druhom osetreni vrasok a rozdiel je neprehliadnutelny. Po prvom bolo uz nieco vidiet, no skutocny efekt nastal az teraz. A s hojenim som to mala presne ako ty. Informacie, ze po vikende moze ist clovek do prace a ze doba hojenia je 3-5 dni je absolutny nezmysel. A makeup sa na chrasty nanasat neda absolutne.

Uf, toto som asi nemala číať, bola som rozhodnutá absolvovať tento zákrok, ale teraz moja odvaha akosi vypršala. Ja mám tiež malé jazvyčky na tvari a chcela by som sa ich zbaviť, ale teraz neviem, ci to mám risknúť práve týmto spôsobom.

Ahojte, no ja som pred par dnami bola na racurfacingu, ale poviem vam nikdy viac, ta bolest bola hrozna, dost co mam citlivu plet no kto to nevyskusa, tak nevie ale osobne neodporucam este sice neviem jak budem vyzerat, ked sa to zahoji, ale zat. som fialova tak kto ma odvahu a naozaj to potrebuje nech skusi tak, iba tolko k laseru.

Bola som na zákroku kvôli pigmentovým škvrnám proti, ktorým bojujem od 25 rokov. Tiež by som povedala, že nikdy viac. Je to finančne dosť drahé, bolestivé mala som tri zákroky a fľaky mám späť i keď používam leto zima 50 ochranný faktor. Lekárka, ktorá mi to robila ma upozornila, že mi nedáva záruku, že sa mi pigmentys tratia hoci som chodila na sedenie očakávala som, že sa pigmentových škvŕn konečne zbavím, pretože ma trápia ako som uviedla trpím komplexom odkedy ich mám. Vyskúšala som krémy teraz používam z Biodermi ale výsledok nulový. Najlepší krém čo som mala skúsenosť bol zarobený osobne v lekárni, ale údajne tie sa už zarábať nesmú kvôli EU. takže trpím ďalej. Ak má niekto dobrú skúsenosť budem rada ak mi poradí

Ahoj Katka, prosim Ta, v ktorom zariadeni si bola na tomto zakroku. Ako to vyzera teraz, s odstupom skoro 1 mesiaca? Dakujem Ti za odpoved.

Ja som bola asi už pred 8 rokmi v BA na fotorejuvenizácii, asi 6x, pigmentové fľaky mi zmizli a objavili sa až teraz niekedy. Je ale pravda, že som ich nemala zas až tak hrozné. Jeden som mala na čele asi ako 2€ minca a jeden malý pri oku. Po každom sedení sčernel ako pekne mizol. Ale ten laser, ktorým mi to robili bol 3 v jednom, aj na pigment, aj na vrásky, aj na cievky. Práve uvažujem o frakčnom CO2, ale, hm, po zhliadnutí videí to tiež vidím na 2 týžne dovolenky a nie 3-5 dní. A ešte - na žiadnom videu neroboli viečka, aj keď to všade tak propagujú.

Ahoj, bola som na resurfacing v Partizanskom pred skoro 2 mesiacmi. Na tvari nevidim asolutne ziadne zmeny, len sa mi zhruba po 2 tyzdnoch po zakroku vyhadzala cela brada a stale sa to zhorsuje. Som velmi sklamana celym zakrokom, pretoze to aj nieco stoji a vysledok nevidim ziadny.

Ahoj katka, u koho si bola na resurfacingu? Som z okolia, zaujima ma to. Tiez som uvazovala.

Ahoj, ja tiež uvažujem o takom zákroku, chcela by som vedieť, kde vám to robili. Ďakujem.