Galukóm - zelený zákal

Zaujímavosti o tomto očnom ochorení prezentované formou odpovedí na najčastejšie otázky pacientov.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5587-galukom-zeleny-zakal

Najúčinejšia bezpečná liečba je pomocou delta-9 tetrahydrokanabinolu (Δ9-THC), žiaľ táto látka je u nás nelegálna, napriek jej neodškriepiteľnému potenciálu.

máš pravdu,ale keďže to v tomto štáte riadi mafia,ktorá by legalizáciou prišla o tučné zisky,tak to žiaľ tak aj zostane…

nemá pravdu to sa dá vybrať pinzetou

mam zvyšený vnutroočný tlak ale absolvovala som hadam všetky vyšetrenia očí ale glaukom nemam. Bola som tri dni v nemocnici koli jeho podozreniu ale nakoniec sa ukazalo ze to glaukom neni. No poslali ma domov ale nic mi na ten tlak nedali ziadne kvapky , tak sa pytam či mi mali dat alebo to nevadi ze ziadne mi nedali.

mam dcerku ktora ma už 9-rokou okuliare a to dost silne až minus triapol ma štrnast rokou a stale ju boli hlava viac krat dene po chvilach v piatok som snou bola u očnej lekarka a ona na moj podnet ju vyšetrila adošla k zaveru že ma višši očny tlak bez toho aby mi niečo bližšie povedala poslala nas do bratislavi. čo som čitala tento članok neni tam pisane o detoch nič. chcem sa spytat ako su na tom deti aka možnost je uplneho vyliečenia. som zhrozena až tu som sa dozvedela že je to dost nebezpečna choroba.dakujem renata

Ahojte.no na vyssi ocny tlak jej mali dat kvapky do oci si myslim,aby jej ten vyssi ocny tlak nesposobil glaukom.
Mne zistili glaukom neskoro(moja vina-nechodil som na preventiv.prehliadky,kedze som videl dobre),to bolo 2r dozadu,bolo tam zhorsene videnie,teraz po 2r mam uz odpalene periferne videnie.a tak dufam,ze to nebude pokracovat dalej,ze sa to zastavi.mne kvapky uz nepomohli,ale inym mozu dobre pomoct kvapky.

Vraj sa pri glaukome nemoze uzivat kalcium? Preco? A co tak biokalcium, ktore sa ziskava z cerstvych kosti hovadzieho dobytka, vit: b1, 2, 5, 6, 12, A, C, D, acidum folikum, K, 17 druhov min. latok, lecitin, protein, taurin, uhlohydraty. To vsetko to biokalcium obsahuje. Dakujem.

Moj brat celkom oslepol, vraj ma poskodene ocne nervy. Da sa este pomoct, zregenerovat nervy? On, bohuzial, zije v Moldavsku, ja by som ho doviezla na Slovensko. Da sa mu pomoct?