Gardnerella vaginalis

Mohla by som dostať kontakt na tú liečiteľku? Moje problémy podobného druhu mi trvajú už niekoľko rokov, občas je to neznesiteľné.

Baby, to, ze gardnerella je vylucne pohlavne ochorenie, je blbost! Ja som ju mala za život asi 3x, mala som stale taky divny vodnaty vytok, ale inak nic ine, lenze mne sa vracala tak po 9 mesiacoch a bola som uz zufala, lebo som si myslela, ze robim vsetko spravne a aj tak to mam, bola som uz z toho na nervy, lebo nakolko som nevedela, co robim zle, som vlastne nevedela zamedzit dalsiemu opakovaniu az raz prisiel den D a ked uz doktor nevedel co so mnou, navrhol jednu alternativu, tak strasne primitivnu a jednoduchu, ze som sa smiala sebe samej, menstruacia je prave najvyraznejsim spustacom tohto, menstruacna krv meni uplne cele prostredie v posve a gardnerella, ktora si tam inak v pohode naziva bez toho, aby robila zle, sa zrazu premnozi a problem je na svete, tak mi kazal po kazdom menzese nasadit cca 4 tablety Gynofloru, bola som na vysetreniach a vsetko ok, dokonca aj pritomnost laktobacila, pokial tam je, tak nema sancu infekcia a samozrejme by som pri menzese vyradila tampony a vlozky menila co najcastejsie, pokial mate aj vy takyto problem a dodrzujete vsetky hygienicke zasady, co sa tyka sexu a nezabera, vyskusajte.

Dobry den, rad by som sa opytal ako sa prejavuje tato infekcia u muza. Chcel by som sa k tomu postavit zodpovedne, ale velmi sa mi nechce hltat tablety, skor nez nebudem vediet ze to mam aj ja. Moja stala partnerka sa s tym pasuje casto a my nepouzivame kondom stale. Teda je mozne, ze ide o neustale vracajucu opakujucu sa infekciu kvoli neprelieceniu jedneho z nas. Ako teda zistit, ci ju neprenasam aj ja a ako sa preliecit. Existuje aj iny sposob ako tablety v pripade muza? Dakujem

Leo, najjednoduchšie ako zistíš, či ju máš alebo nie, je nechať si spraviť u lekára ster a upozorniť ho, že ide o tu konkrétnu baktériu, lebo štandardne sa mužské výtery na prítomnosť tejto baktérie nevyšetrujú, kedže je to “ženská” baktéria. Tým pádom je aj diskutabilné, či sa “ženský” bacil cíti u muža dobre a či mu dokáže tým pádom škodiť, osídľovať ťa a priživovať sa :slight_smile: Ja mám tiež problém s G a priateľ mal také isté obavy ako ty, tak sme sa nechali vyšetriť obaja a výsledok bol taký, že u mňa to bolo hneď jasné, že to tam je a priateľ bol úplne čistý, v pohode, takže mi to aj potvrdilo môj názor, že Gardnerella chlapov zrejme nezvykne trápiť. Ak ale predsa, často sa stáva, že muž príznaky nemá, to sa netýka len tohoto konkrétneho prípadu, ak predsa len by boli príznaky tak podobné ako u ženy, svŕbenie, zápach, nepríjemný pocit, ale ako hovorím najistejšie je sa nechať vyšetriť v labáku :slight_smile: Liečiť sa dá krémom, perorálne tabletky si myslím, že aj už ženy by sa mali podávať len v nevyhnutných prípadoch. Vždy je lepšie začať od najjednoduchšej liečby.

Ak mas parazity (napr. trichomonas) v tele, darmo sa mozes liecit na nieco ine, ked si papaju napr z posvy co im chuti. Vzdy treba preliecit oboch partnerov, aj ked sa to medicinsky nepotvrdi. To plati aj u ureaplazmy, mikoplazmy, chlamídii a pod.

Pred tromi mesiacmi aj mne lekar diagnostikoval Gardenella vaginalis, premnozila sa mi v dosledku uzivania antibiotik na zapal mocovych ciest. Preliecil ma kremom Dalacin, za 2 tyzdne sa problemy vratili. Uzila som tabletu Micomax po ktorej problemy presli, avsak za 7 tyzdnov bol vytok a palenie znovu naspat. Uz som zacala podozrievat partnera, ci mi ju od niekoho “nepriniesol”, lebo inak si jej navrat neviem vysvetlit. Pravidelne jedavam probitoticke jogurty + probiotika v tabletach, cele leto som sa nikde nekupala (pre istotu), davam si pozor na prechladnutie a aj napriek tomu sa mi vracia. Moze byt spustacom stres, alebo celkova psychicka nepohoda?

Citala som si vase prispevky a dost casto sa tam opakuje strach z “pohlavnej choroby”. Prirodzena mikroflora zeny znamena osidlenie urcitymi kmenmi bakterii. Vtedy sa zena citi dobre. Tato rovnovaha sa narusi pomerne lahko - prekonanou infekciou - kdekolvek v tele, zaplavanim si v bazene, narusenim imunity, zlozenim stravy - napriklad privela cukrov a paradoxne aj prehnanou hygienou “tam dole”… Prejavi sa navysenim poctu urcitych bakterii tak, ze zacnu sposobovat vytoky a podobne. Da sa to upravit zvysenim poctu “tych spravnych bakterii” vo forme lactobacilov pripadne liekmi od gynekologa. Je samozrejme, ze aj ked zena urobi vsetky opatrenia a jej partner nie, moze ju partner opakovane infikovat jej vlastnymi bakteriami. On pritom nemusi mat ziadne potiaze. Preto by som nehladala vinnika, necitila sa “nakazene”, ale uplne prakticky nasadila lieky od lekara pre oboch partnerov, zvysila prijem probiotik a latok podporujucich imunitu a dostala vsetko zas do rovnovahy. To, ze sa ta bakteria premnozuje opakovane moze byt signalom, ze je znovu narusena imunita, alebo sa vyskytili zase situacie, ktore rovnovahu narusili. Cim sa mysli fyzicku aj psychicku rovnovahu.

Ahoj Nina, mam podobny problem, a antibiotika entizol uz odmietam brat kedze od kedy som liecbu antibiotikami zacala mam len samotne problemy. mam momentalne gardnerellu ale neposobuje mi problemy, okrem toho ze mam -sem tam mensi biely vytok. mam teraz recept aj na gynofrol. vravis ze to pomaha?

Ahojte, s Gardnerellou, ako sa prvy krat objavila, som mala problemy niekolko rokov, hned mi na to lekar dal antibiotika, dalacin, cipky, tabletky, a podobne… skusali sme vela antibiotik aj tych agresivnejsich a nic nezaberalo, bola som uz fakt zufala. Antibiotika to u mna z dlhodobeho hladiska zhorsovali, po dobrati sa to vzdy vratilo. Teraz mam konecne novu lekarku a problemy su prec. Ako prevencia Super Dophilus (bakterie, tu je ich ovela viac druhov ako v inych tabletkovych komplexoch zameranych pre zeny) , na rychle upravenie spravneho prostredia pre spravne bakterie Lactofeel (vaginalny krem) , a ked idem do bazena, tak probioticke tampony ellen. Vsetko je to volne dostupne - napravi obranny mechanizmus a zbohom premnozena gardnerella :wink: Musim len vrelo odporucat :wink:

Pekný deň, netreba stresovať aj ja som ju nedávno mala Macmiror, Fluomizin, tieto dva lieky u mňa zabrali, a ešte taky babsky recept, biely jogurt ale len sabinovsky aj dnu aj zvonku, použij vložku, brať tablety pravidelne samozrejme nevynechavať ! Ak máš partnera samozrejem lečiť aj jeho bez toho to nejde a bude sa ti to vracať ak by sa neliečil ! Ja som si prečitala v pribalovom letaku že sa to stava sexualne aktivnym nuž každa zmena v organizme sa dako prejavuje.

Ja mam zistenu bakterialnu vaginozu, tri roky kazdy mesiac dokola, partner bol u urolooga, zakladny ster ok, mne dr stale dokola antibiotika, maxmiror, gynoflor, uz mi nevie pomoct, povedal ze mam pri sexe pouzit kondom, ale to nie je riesienie, prosim poradte

Ja som po operácií - plastiky pošvy / mám 64 rokov /. Pred operáciou som mala výter negatívny, 3 týždne po operácií śom začala mať výtok a potom mi zistili Gardnerellu. Nemala som žiadny sex. styk…

Dobrý deň, chcela by som Vám poradiť z mojej skusenosti. Tiež som mala asi šesť rokov problem tohto druhu. chodila som od dverí k dverám rôznych lekarov, brala som Dalacin, Entizol a ine vaginalne aj peroralne lieky no vždy sa to po čase vratilo. Výtoky, zapach a svrbenie ktoré nebolo vždy pritomne mi ničilo život. už keď som všetko vzdala tak mi v lekarni poradila jedna pani Candistop, stoji okolo 10 eur ale fakt to učinkuje. beriem ho tri mesiace a mam kľud a pomohlo mi to aj v iných ydravotných problemoch. Myslim že cena vyrobku nie je až taká hrozna ak si spomeniem kolko som celkovo vyhodila za lieky ktoré mi pomohli maximalne na týždeň. Verte, pomohlo to. Len to skuste, nič nestratite je to aj celkova detoxikacia tela. Veľa šťastia a ďakujem neznamej pani

Ahoj, mne prave teraz zistili garderellu, mam nasadeny entizol 500mg vag, pre partnera entizol 250mg, ale zaujimalo by ma, to kolonoidne striebro… ako casto sa uziva, kde si ho zaobstarat (myslim to kvalitne, nie smejd) a hlavne ci pomohlo… Ďakujem

Dobry den chcem sa len opytat ja teraz beriem presne tieto dva lieky macmiror a fluomizin mam zapal. No ked si vecer dam ten fluomizin tak on skoro vobec nevytecie ma to tak byt? Vecer ked si davam novu tabletku tak tam citim rozpustenu predoslu je mozne ze si to zle zavadzam ? Dakujem za odpoved…