Gardnerella vaginalis

Zdravim ,

potrebujem sa poradit s vami s mojim problemom, a zistit, ci sa niektora z vas nenachadzala v mojej situacii.

Takze problem je tu so mnou uz dlho, ale skusim v skratke:

Do mojich 23 rokov som nemala absolutne ziadne gynekologicke problemy. Avsak posledne mesiace sa nedokazem vyliecit. Objavil sa mi vytok, z ktoreho mi doktor zobral ster na kultivaciu a zisitilo sa, ze sice nemam prenosne pohlavnu chorobu, resp. bakteriu, co je infekcneho razu, ale mam premnozenu sebe vlastnu gardenella vaginalis - ktora sa nachadza v tele zeny prirodzene, ale jej premnozenie robi neprijemny zapachajuci vytok, ako to je moj pripad. Nasadil mi liecbu:
Dalacin krem, plus Entizol. Nepreslo. Zasa sa to bezprostredne vratilo. Isla som opat k doktorovi, ten mi oznamil, ze lepsie antibiotika ako Dalacin na svete nie su, a ze je to presne urceny liek na moj potiaz. Tak mi ho predpisal este raz - a po douzivani Gynoflor na upravu nasledne. Lenze…ja som 3 dni po douzivani a OPAT problemy a vobec nie v zmensenej miere Som nestastna!!! Strasne ma to psychicky deprimuje, ten diskomfort s vytokmi, robim vsetko co sa da, lieky, dodrzujem hygieny, Saforelle intimny gel, ziadne tampony, 2x sprcha, a vedomie, ze mi nepomaha ani najlepsi liek na trhu…

Lekar sa nehal pocut posledne, ze ak mi to nezaberie, tak jemoznost ozonovej terapie - 2x pravidelne sedenia, … ale, vraj by to znicilo moju prirodzenu floru.

Som zufala…uz ma to prenasleduje velmi dlho.

Poculi ste niekedy alebo absolovovali ozonovu terapiu?

Mali ste niekedy problem s gardenellou, podobne ako ja??

Dakujem za odpovede!!!

Popripade alternativne liecby??? Uz som ochotna skusit vsetko, len sa toho zbavit… nahovaraju ma aj skusit ‘‘samanov’’.

ahoj,
mne gardenellu diagnostikovali len nedavno a moja gynekologicka mi predpisala Macmiror tabletky - antibiotika a vaginalne “bobule” (take tie cipky). Ta liecba je na viac ako 12 dni a este ju nemam skoncenu. V kazdom pripade zatial sa mi zda, ze to zabera, no ale uvidime.

Ahoj,

Mne taktiez doktorka diagnostikovala gardenellu, predpisala mi Macmiror tablety 12 dni. A vsak po dobrati ma to zacalo priserne palit a prechadzalo to do pichlavej bolesti :frowning: na nevydrzanie… Neviete niekto o alternativnej liecbe? pretoze mam pocit, ze sa to stale tocim dookola

ahoj
ja mam tiez tento problem. akurat dnes som bola pre vysledky tak doktor mi predpisal tabletky aj cipky ENTIZOL. mam ich uzivat 10 dni. dufam ze mi to pomoze, zatial pa

Ahojte, som sa bala, ze som jedina, co trpi tym problemom, ked mi lekarka oznamila, ze flora nie je v poriadku, som sa citila ako nejaka prostitutka. Mala som viackrat problemy s vytokom. Lekarka mi na gardnerellu predpisala macmiror tablety aj cipky a tiez entizol, dala mi lieky aj pre partnera. Povedala, ze na 99% sa prenasa stykom. Take info,ze je vlastny zenskej flore som nedostala. Preslo mi to celkom bez problemov, ziaden vytok, ziaden zapach. Stastie trvalo niekolko mesiacov a dnes mi musela opat predpisat liecbu. Dufam, ze sa toho zbavim, lebo to naozaj zacina posobit na moju psychiku.

ahoj…tiež mam take potiaže…mne začali po porode a už ich mam 4 roky.den bez slipovych vložiek si ani neviem predstaviť.je to neprijemne.k dr chodim pravidelne,vždy mi da čipky aj entizol,ale nezabera.teraz idem vyskušať gynoflor,tak som zvedava či sa mi to zlepši.ale tiež som z toho na nervy…

aj mne zistili gardnerella vaginalis len nedavno,horsie je len to ze som v 8 tt.ked som volala za vysledky steru sestricka ma len odbila ze lieky mi doktor nemoze dat kvoli dietatu a ze sa nemam trapit.neviete niekto ci to ma nejaky vplyv na dieta,nemoze poskodit prave vyvijajuci sa plod?dakujem

Ahoj,mne sa teraz začal 15.týždeň, v TP mám napísané vstupné vag.vyš. gardnerella a tak hľadám po nete čo to je… Dr. mi dala 6 vag.kapsúl POLYGYNAX a aby som si to začala dávať až po riadnom ukončení 1.trimestra. Neviem čo to je, či to nepoškodí :frowning:

Dobry den mam 42 rokov a problem ktory som doteraz nikdy nemala uz druhy mesiac mam neprijemne svrbenie a palenie v posve.Bola som u lekara a ten mi predpisal polygynax a gynoflor.Brala som po dve krabicky z kazdeho a nepomolo mi to.Beriem aj Lutenyl lebo som prestala mavat menzes neviem ci mi to nesposobuju tie hormony beriem uz tri mesiace.Prosim o radu za pochopenie DAKUJEM.

ahojte,
mam trochu nezvycajnu otazku - vybrala som si v lekarni Dalacin krem, no doma som si vsimla, ze balenie vyzera trochu poskodene, navyse samotna tuba s kremom nemala pod uzaverom ziadnu ochrannu foliu. Ak niekto mate skusenosti s tymto kremom, prosim dajte mi vediet, ci to je ok… Vdaka.

na trhu je nova prevencia a ucinna, ak trpite kvasinkami odporucam Candivac a ak zmiesanou aj bakterialnou infekciou odporucam Femivamxim (toto je aj lyzat z Gardnerelly vaginalis. Su to drahsie priptravky,ale prevencia je prevencia…

musite sa preliecit obaja ,inak sa to bude vracat a potom si uz iba byt verni

ano ustraz aj partnera ja som mala nieco podobne a aj ureaplazmu zrejme z termalneho kupaliska kedze partner bol ok

Ľudské telo je ako 7 nádob naplnených vodou a navzájom prepojených ak z jednej odoberiem automaticky sa to prejaví aj na ostatných tým chcem povedať že nie vždy treba hľadať chybu v ženskom prirodzení samozrejme môže za to z časti stres,strava a veľa iných faktorov aj moja drahá mala tieto problémy. Poznám jeden prípad keď si už žena nevedela dať rady o skúsila jednu liečiteľku ta jej povedala vydíte lekári vás liečia na ženské choroby ja vás budem liečiť na štítnu žľazu a uvidíte že keď vás vyliečim tak sa vám aj vaše ženské veci dajú do poriadku - a skutočne mala pravdu. Nie vždy je to štítna žľaza každý sme iný ,aj keď…

Nasa medicina, je bohuzial stale zmesou pochybnych liecebnych postupov a liekov sposobujucich masivne vedlajsie nasledky. Pritom sa zrejme v dosledku pohodlnosti neustale zabuda na to, ze liecenie tabletkami je vlastne sposob ako dat barle cloveku, ktory ma zdrave nohy, ale nedokaze uz samostatne chodit.

Nenarokujem si univerzalny recept na liecenie tak otravneho problemu, ako tento ale skusim predlozit jednoduchy a bezbolestny sposob ako sa tohto problemu zbavit.

Zensky organizmus je velmi citlivy mechanizmus schopny obrovskej samoregeneracie, priam generalnej opravy. V dosledku toho, ze zlazy s vnutornou sekreciou, vo viacerych aspektoch determinuju fungovanie a stav vsetkych organov v tele zeny. Pre spravne fungovanie tohto dokonaleho, ale zaroven paradoxne velmi krehkeho systemu, ktorym bezpochyby zenske telo je… je nevyhnutne splnenie dalsej, z pohladu vedy zanedbatelnej podmienky, ktorou je celkova psychicka rovnovaha zeny, a taktiez vacsinou uplne prehliadany postoj zeny, k sebe samej, ako tretej osobe, a co je najdolezitejsie postoj k vlastnym prejavom sexuality ako celku a mysticky vztah k vlastnej Buchte, plny rozporuplnych pocitov, lasky, hnevu, slasti, nesuhlasu a pod. Neustale pritomny prvok neistoty obsiahnuty v tomto vztahu, neistoty vyplyvajucej z nemoznosti vedomej kontroly vsetkych jej prejavov, uz od dospievania dievcata vytvara zaklady pre vznik zavaznejsich konfliktov, medzi zenou a jej princeznou. Pre vznik konfliktu by mozno stacilo, ze obidve su zenskeho rodu a preto je konflikt priam zakonity (vtip).

Pravdepodobne v zivote kazdej zeny sa vyskytne moment, kedy jej myslienkove zabrany a bariery zlyhaju pod zaplavou tisicrocnej vody neprekonatelnej sexualnej tuzby, ktoru je zena ochotna uspokojit aj za cenu buduceho moralneho konfliktu. Domnievam sa, ze v pripade ak zena nasledne nie je schopna sa uspesne vysporiadat s takouto situaciou, moze dôjst k vedomemu alebo podvedomemu podcenovaniu alebo ociernovaniu samej seba ako nedostatocne cnostnej alebo nezodpovedajucej spolocenskym kriteriam osobnosti alebo preneseniu viny na kvazi vonkajsi objekt ktorym je v tomto pripade Buchta, ktorej sa za vinu dava nemoralne alebo “spinave” spravanie sa zeny.
Bez ohladu na to co je prvotnym dôvodom vzniku tychto potiazi, za podstatne povazujem okrem predpisanej medikamentnozej liecby, nasledovne psychohygienicke ukony:

- vnutorne moralne a duchovne zmierenie sa a vysporiadanie sa zeny so skutocnymi alebo subjektivnymi moralnymi preslapmi (vyhnut sa samobicovaniu a odpustit si sebe samej)

- vytvorenie intimneho dôverneho laskyplneho vztahu medzi osobnostou zeny ako spolocensky a moralne sputanej bytosti a jej nenasytnou Buchtou (ranny a vecerny kupel cistou vodou vlastnou rukou, a vytvorenie laskyplneho, tolerantneho, priatelskeho vztahu plneho vzajomeho respektu a porozumenia.)

- minimalizovanie poctu nahodnych sexualnych kontaktov, ktore by mohli sposobit spominane subjektivne tazkosti

Bakteriálna vaginoza patrí medzi sexuálne prenosné ochorenie.Vzhladom nato,že opakovaná liečbe bola bez efektu doporučovala by som preliečiť spolu s vami aj sxuálneho partnera Dalacinom C 300 mg 2x denne 7 dní+probiotika perorálne /tie možno užívat aj dlhodobo/.K celkovej liečbe je vhodne pridať aj lokálnu terapiu vaginálnymi probiotikami ,prípadne dalacin2% vo forme krému.Po liečbe sa snažiť o normalizáciu pošv.prostredia do ph 4.5 a tým potlačiť rast patogénov.S pozdravom Eva

Mne Garderellu zistil doktor pred rokom, dal mi Dalacin 2%krém + Entizol, samozrejme aj pre partnera, pretože ak by sa nepreliečil aj on, bolo by moje liečenie úplne zbytočné…lenže, je tomu rok a Gardnerella je tu znova :((( takže som z toho dosť znechutená…a mám pocit, že to ovplvyňuje asi viacej faktorov…a ako píše zdenko, môže to byť naozaj štítna žľaza, a tú ja na 100% nemám ok :(( myslím, že tieto premnožené baktérie su nie vždy jedného pôvodu, ale mnohých a treba po nich pátrať ! a ešte vrelo na Gardnerellu odporúčam koloidné striebro, prírodné antibiotikum !

Može byť g. aj z bazena alebo sauny?

Ahoj no ja som ešte nemala pohlavný styk a mám gardnerella a neviem, ako sa to mohlo stať, neviete mi povedať niečo k tomu?