Glutaman sodný: Nebezpečný či dobrý?

Ahojte ľudkovia, aký máte názor na glutaman sodný? Je podľa vas naozaj taky nebezpecny alebo je to len velka bublina? Ja som si uz kadeco precitala a neviem, comu mam verit a ci sa mu mam vyhybat alebo sa nemusim bat normalne ho v jedle jedavat. Podelte sa so mnou a vase dojmy. Dakujem :slight_smile:

Podľa mna je glutaman hrozny, chcem jest jedlo a nie lacnú hmotu, čo chutí nejako, vonia a vyzerá, lebo do toho niečo pridali. Ja sa mu vyhýbam ako len mozem…

Ja sa glutamanu a kdejakym chemickym ochucovadlam, farbivam, aromatizantom uz isty cas radsej vyhybam. Neviem, čo v tom je a asi to ani nechcem zistovat.

Glutaman podla mna nie je ani zdaleka taky tragicky ako sa o nom vsade hovori. Ázijci ho prijímajú podstatne viac ako Európania a nevyzerá, že by sa to odrazilo na ich zdravi, dokonca dozivaju sa vysokeho veku. Minule som citala zaujimavy clanok, mozno vam zmeni nazorhttp://aktualne.atlas.sk/glutaman-sodny-strasiak-alebo-pomocnik/slovensko/zdravotnictvo/

Ja glutaman neriesim. Podla mna moye clovek jest vsetko, ale s mierou. Jasne ze si nedavam hroyne vela dochucovadla vsade, ale ze by som ho nedaval nikde, tak to nie.