Haluxy (vbočený palec)

Nebola to žiedna klinika ale ale to budete prakvapená Nemocnica v Topolčanoch na ortopedii .Robia to tam terz nejakou novou metodou už sa tam nedávajú tie droty a nemusí sa dávat nejaká svorka alebo pliesok cez kost a potom o pol roka vyberat čo je ako mi aj tam ortopedi povedali dost nepríjemné ale tam dávaju nejaku ortézu ktorú tu vymysleli s primárom a ta už ostáva,takže už niesu žiedne komplikácie.

A aby som Vám trošku priblýžila tu bolest oprácii,lebo operácia nebolela a primár somnou počas operácie komunikoval a hovoril asi čo budú robit,tak tá sa da porovnat s bolestou ked moc chodite a potom Vás tie haluxy bolia.Skrátka nič strašné ved poznáte tu bolest.Sestrička Vám aj tak ponúkne niečo od bolesti.Ešte chcem povedat že som bola normálna pacientka teda žiadne známosti som nemala

veľmi pekne Vám ďakujem, mám s tým už dlhší čas problém, ale desím sa predstavi mať nohu 6 týždňou v sadre.

Noha nieje vobec v sadre.Ked Vám ju zoperuju tak vam ju obviažu elast.obvazom .

Ahoj Terka,ja sa chcem spytat kedy si si musela zajednat termin na operaciu alebo kolko si cakala?Moja mama hovori ze sa caka aj rok ale to si nemyslim ja mam 15 a chcela by som to mat za sebou ale ked to po operacii dlho trva tak by som musela cakat az do leta a to sa mi nechce.A je ta nova metzoda spolahliva a mohla by si napisat adresu nemocnice.Velmi pekne dakujem a ak niekto vie nieco tak pls napiste.

Operacie sa vobec nemusis bat ja mam za sebou operaciu pruhu a este aj zubu.Nevadi ti ze ked sa mas niekde vyzut ze si to niekto vsimne?a mas tie haluxy velke ci?

Ahoj Summer,operovali ma v Nemocnici v Topolčanoch na ortopédii,a čakala som as 3 mesiace,a marodi sa asi 7-8 týždnov.Je osobne si myslím ale to je len moj názor ,že pokial chodíš do skoly tak to by si mohla po tých 3-4 týždnoch ale len v tom prípade že ta tam niekto zavezie aj odvezie domova ty budeš len ne vyučovaní,Ale nejlepšie je sa poradit s ortopedom.Čo sa týka tej novej metody tak je podla mna super,a ak budeš chcet ešte niečo vediet tak sa ma kludne spytaj ja ti odpoviem,

Terka, prosim Ta, vies aj nejake ucinne cviky na chodidlo a prsty, aby sa haluxy nezhorsovali? Dakujem.

mam 40 rokov prosim vas poradte aj ja mam haluxy na oboch nohach mali by mi to operovat ale sa bojim operacii teraz chodim na rtg ozarovanie to pomoze?dakujem

To neviem či to pomože ožarovanie ja s tým nemám žiadne skúsenosti tak to neviem posúdit.Ved operácia nieje vobec strašná a myslím si že pomože.

Pani Terka velmi pekne Vam dakujem za radu uvidime ak skoncim ci to trocha pomohlo este raz Vam dakujem!

Pani Juditka,ak Vám tá liečba moc nepomože tak radšej volte potom operáciu,ale to už zistíte sama po jej skončení,Aj je som spravila chybu že som operáciu stále odkladala ale nie preto že by som sa bála ale stále som nemala čas.Teraz ked už tie bolesti boli už dost velké tak sombola nútená to riešit.To je na haluxoch zlé že bolesti sa presúvajú na celu nohu a vedia zneprijemnit život.Tak Vám želám vela štastia a potom dajte vediet ako to dopadlo.

Pani Terka velmi pekne Vam dakujem dam Vam potom vediet ako to vsetko dopadlo!

ahojte, od narodenia mam tiež ten isty problem ale minuly rok som bola aj ja operovana na obe nohy v BA a dnes už neviem ze som na nejakej bola. Operacia trvala len kratko a bola som uspavana.Rano ma uspali a poobede som už bola doma. Po prebudeni som citila bolesti ale tabletky na utišenie mi pomohli. Nohy som mala obviazane elas. obvezom a z palcov mi trčali droty, ktore mi po mesiaci vytiahli. Na marodke som bola 6tyždnov. palce mam uz vyrovnane ale na noc si nasadzujem ortezy aby mi udržiavali rovnosť palcov a kosť už nemam tak vydutu ako predtým takže sa tešim že možem nosiť v lete otvorene sandale a obuv ktore som si doteraz nemohla dovoliť. Tiež som sa bala operacii ale som rada ze tom prekonala, stoji to zato a čím skor tym lepšie :slight_smile:

operujú haluxy aj u 60-ročných

Samozrejme že operujú aj 60 ROČNÝCH

Milá Juditka,

na operácii som bola 10. febr. 2009, mám ešte väčšie bolesti ako som mala. Ľutujem, že som išla na operáciu. Po polroku mi odporučili ďalšiu operáciu na znehybnenie palca, ktorej sa chcem vyhnúť, takže stále krívam, kĺb je zhrubnutejší ako predtým, palec neohnem. Bohužiaľ toto je moja skúsenosť. Teraz mi jediné riešenie ponúkli v Bratislave - umelý titanový kĺb, ale už mám strach, aby to nedopadlo ako predošlá operácia.

r.2000 mi operoval pravy halux v nemocnici v Piestanoch pan primar Pravda,s vysledkom som velmi spokojna.mozem len odporucit

Dobrý deň, prosím o info, kde vás operovali. Ja som objednaná na túto operáciu 14.3.2010 a známi ma dosť odhovárajú, ale rozhodla som sa, že pôjdem. Majú ma robiť v Ružomberku.

Myslim,že ano.Som dva týždne po operácií a na izbe bola somnou 82-ročná pani. Veľmi dobre to znášala.