Haluxy (vbočený palec)

Ma niekto skusenosti s operaciou haluxov, alebo nejakou neoperacnou metodou tychto bolestivych klbov na chodidle? Dakujem za kazdu info.

radiálna rázová vlna

ano mam 52 rokov a v detstve mi ich ako 15 rocnej operovali lebo som chodila po bokoch chodidiel.operacia trvala 3 h v roku 1970 a dnes je to nmnoho lepsie len musite prisposobit topanky noham a nemozeta nosit vysoke opetky.To jednoducho vam vyberu tu kosticku co tam narastla naviac a potom2 tyzdne budute mat dlahu a 4 t.sadru ako pri zlomenine ale da sa to vydrzat

mne bolo povedané od viacerých odborníkov, že sa to dá “liečiť” len chirurgicky.

Prosím poraďte mi, mám vybočený palec ľavej nohy, bojím sa operácie, aké sú spôsoby odstraňovania ? Som z Prievidze, mám 57 rokov.

biba- liecit bolest sa da radialnou razovou vlnou pristrojom swiss dolor clast,ako jediny na slovensku. ale ak je to z kozmetickych dovodov tak to len operacne.

Zdravím mám problém haluxami a dopočula som sa že v Banskej Bystrici majú laserovú operáciu haluxy ale neviem kde, keby ste mi mohli poradiť nejak bližšie informácie… @mail: Stimpy71@azet.sk
Ďakujem

Ja som mala operované obe nohy naraz a mám pokoj. Nie je to bolestivé a ženské znesu viac. Nemusela som ani lieky proti bolesti. Po operácii som mala 6 týždňov sádrové topánky. Boli tam aj chlapi a tí ručali celú noc, verte mňa to nebolelo. Teraz obujem hoci čo.

ja som bola pred mesiacom operovana na haluxy na oboch nohach nosila som mesiac sadru.teraz je to uz lepsie ale doktor mi kazal aby som cvicila rozne cviky. odporucam vam aby ste isli na ortopediu .na piaty den ma prepustili z nemocnice

aj ja mam haluxy

zdravim, ja som mal operovany lavy halux pred dvoma tyzdnami a pokial ide o operaciu, tak tej sa obavat podla mna nemusite…nohu vam umrtvia len lokalne a znecitlivene mate v podstate len chodidlo a myslim ze ani to nie cele, takze cely cas ste pri vedomi a boliet vas neboli nic…az potom zopar dni to je trochu citit, ale nic strasne to nie je…cely zakrok trval cca hodinu a po pravde, mne to ako operacia ani velmi nepripadala :slight_smile:

Asi pred dvoma rokmi sa v rubrike Zdravie v Sme objavila správa o ambulantnom operovaní vbočeného palca. Autorom a používateľom metódy je nejaký nemecký chirurg, ktorý vraj demonštroval svoj postup v bratislavskej ružinovskej nemocnici. Mrzí ma toľká nepresnosť, ale živo si ten text pripomínam.

Jarka, prosím Vás, kde ste boli tak šťastne zoperovaná? Ja som bola v Piešťanoch pred 4 rokmi (veľmi komplikovane), ale teraz nemôžem nájisť odborníka, ktorý by to opravil, lebo už ledva chodím. Teraz bývam v Prievidzi. Poraďte prosím. Mám 52 rokov a s 3 ročnou vnučkou sa už nemôžeme ani ponaháňať. Prispieva mi k tomu i práca - celý deň na nohách, ale či má človek v dnešnej dobe na výber? Ďakujem.

Dobrý deň, čítala som Váš príspevok o operácii haluxou. Ja mám s tým neskutočný problém a to na oboch nohách. Neviem prečo mám z tej operácii nesmierny strach,niekto to opisuje ako veľmi bolestivý zákrok. Mám 51 rokov chodím do práce,športujem a chcem športovať takže som na pevno rozhodnutá ísť na tú operáciu. Prosila by som trochu bližšie popísať čo ma čaká a neminie a taktiež prosím o informáciu kde ste podstúpili operáciu.Za každú informáciu Vám veľmi pekne ďakujem. Srdečne Vás zdravím a obdivujem.

…všetcia čo máte problémy s haluxami wwwbotyhanak.cz

Ahojte ja mam 15 rokov a haluxy uz od detstva.Je to pre mna problem sa vobec niekde na navsteve alebo kupalisku vyzut lebo
sa za to az hanbim.Uz som chcela ist na operaciu davno ale povedali ze som mala a dufam ze ked si to dam cez letne prazdniny operovat tak sa mi to do zaciatku SK-roka zahoji.Uz ma stve ze si nemozem obut pekne topanky uz aby bolo leto a mala som za tym.A prosim o radu co robit aby sa to co najrychlesie zahojilo.Dakujem

ahoj ja mam24 a mam ten isty problem ja mam strach s operacie a co ty ci si uz po prosim ak hej tak napis ahoj a dik

22.12.ma operovali na haluxy a vybočený palec 23.12 ma pustili domov operácia trvala 15 až 20 min pri lokálke.Je bezbolestná ,nohu som mala len obviazanú elast,obv,tyžden som chodila o barlách a potom už len o paličke semtam,Takže žiadna sadra tu maju novú metodu ,idem aj na druhu nohu,Je super mat uzku nožičku .

Kde Vám takto halluxy zoperovali, prosím udajte kliniku. ďakujem

chcem reagovat na Vas prispevok, tiez mam problem s haluxami a uz davno rozmyslam dat si ich zoperovat, ale mam obavy, lebo som pocula rozne nazory na operaciu. Vy ste mi dodala znovu tu stratenu odvahu, prosim vas v ktorej nemocnici Vam to operovali.
Dakujem za odpoved.