Havarijné poistenie

Chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s havarijnym poistenim. Rozmyslame nad tym, ale neviem, ci sa nam to oplati do toho investovat. Chceme do Allianzu, tam mame aj povinne poistenie. Volakedy sme mali v Slovenskej poistovni, no moc nam nevysli v ustrety.

Allianz je predsa Slovenská poisťovňa. Havarijne sa oplatí dať poistiť vozidlo, ktoré nie je staršie ako 10 rokov. Ak vozidlo je staršie, potom aj sa znižuje hodnota príspevku poisťovne za opravu havarovaného vozidla. Teda niekedy je lepšie ušetriť peniaze, ktoré by sa platili na neefektívne havarijné poistenie.

Ja viem, ze volakedy to mal nazov Slovenska poistovna. Dufam, ze casom sa menil nielen nazov, ale aj postoj ku klientom. Prve vozidlo sme mali poistene u nich 18 rokov. Teraz mame nove, ale dali sme si poistit len povinne.

Man velmi zle skusenosti s Kooperativou. Pri nahlaseni poistnej udalosti som sa pomylil v datume, ked som to chcel opravit, obvinili ma z podvodu. Pol roka som si dopisoval s ich centralou a nic. Pozdejsie som sa dozvedel, ze toto je ich bezne jednanie a kalkuluju s tym, ze ak to clovek da na sud, tak to vyhraje a zaplatia. Ale vacsina ludi sa na to vykasle a na sud to neda a oni usetria na plneni poistnej udalosti. V Kooperative by som si uz nedal poistit ani snurky v topankach. Ked beru peniaze, tak su kamosi, ked to ma byt naopak, tak zmenia kartu.

Dakujem Vam, ze ste reagovali na moj prispevok, v juli sme spravili havarijne v Allianz poistovni. Mame tam tiez kopu poistenia /rozne/. Cuduj sa svete, co sa stalo? Poistenie auta povinne tiez mame u nich. Havarijne sme dali na pol roka. Na konci novembra som si myslela, ze odpadnem. V postovej schranke som mala list od nich. Rusia nam poistenie, lebo nemame zaplatene napriek tomu, ze nam poslali upomienku. Po prve o ziadnej upomienke neviem, ani nemali dovod poslat, lebo do 12-ho januara mame zaplatene, akoze pol roka. Rychlo som zavolala jednej, ktora sa zaobera u nich s tymi vecami. Hovorila som, ako to mozu spravit, tvrdit, ze nemame zaplatene, ked oni spravili chybu. Mali by sa priznat, ze sa pomylili, oni a nie este spekulovat. Ziadnu novu zmluvu nepiseme, radsej pojdem inde, nemaju pravdu, nech sa pozru do svojich papierov. Potom mi priniesli papier, ze mame podpisat papier, aute nic sa nestalo, prekontroluju a mozme pokracovat dalej, netreba znova zmluvu, nerusia povodnu. Ja si myslim, bolo by na mieste len tolko povedat, prepacte mi, sme sa pomylili, vsak mylit sa je ludske. Pritom mame u nich zivotne poistenie deti, manzel tiez tam ma, potom aj povinne z roboty, dom poisteny u nich, kopa penazi. Stare auto, co sme mali uz 18. rok tiez u nich. Tak uvidime, co ten druhy polrok prinesie, ale ked zase sa to zopakuje, nemienim este raz to prezit. V zivote sa mi este nikdy este nestalo, ze by som nezaplatila seky zavcasu. Nie este na upomienku. Normalne sa hanbim, pritom sa nemam za co.

Poisovňa Allianz na rozdiel od iných poisťovní prepláca po škodovej udalosti ceny nových dielov a v tom je jedinečná. Ak uvažujete o poistení v tejto poisťovni a chcete ušetriť, napíšte poistnú zmluvu na niekoho, kto je tam už poistený dlhé roky a má beznehodový priebeh. Poistenec totiž nemusí byť súčasne vlastníkom vozidla. Ja som celý tento rok riešila škody, ktoré mi spôsobil poistenec Komunálnej poisťovne. Ani po dvoch odvolaniach mi nechceli moje škody uhradiť. Potom som prišla na to, že moje auto idúce v pravom pruhu jednoducho prehodili do pruhu ľavého a spochybnili priebeh nehody a odmietli uhradiť čo i len škrabanec. Dokonca sa odmietli so mnou ďalej baviť - pre nich bola vec vyriešená. Až po odvisielaní ich postupu riešenia poistných udalostí v Televíznych novinách, sme sa pohli ďalej. Ich posledný verdikt bol, že škody uhradia … Snáď to do roka od udalosti stihnú. Škody predstavujú asi 2.500 Euro. Prajem nám všetkým, aby sme sa s poistencami tejto poisťovne “nekontaktovali”, ušetríme si plechy a hromadu času vymáhaním škôd.

Allianz neodporucam, uzatvorila som tam povinne poistenie pred asi 4. rokmi a nechceli mi dat ziadnu zlavu, ale nevedela som vtedy ako to chodi, tak som to zobrala, platila som za 1. 6 cm3 motor 273 eur rocne. Zmenila som na podnet znameho do Kooperativy, tam mi dali na to iste auto za 105 eur na rok a s lepsim plnenim, tak som bola pekne na Allianz nahnevana, ako orada ludi, inak robila to znama, mozna odratala svoju proviziu, mozna nie, neviem. Tento rok som rozbila celne sklo, bez problemov preplatili, bolo to sice take male vysetrovanie, ale pohoda, uz mam peniaze na ucte. Z Allianzu si na mna spomenuli prvy krat tyzden po tom, co som im dorucila vypoved a prehovarali ma na navrat k nim, no mne to bolo jedno, tak som povedal, ze nech mi da ponuku, dal mi - so zlavou 150 eur, tak som mu polozil, nech si to vopcha, tvaril sa, ze mi robi este aj laskavost…

Som teraz pochodila dost internetovych for ohladom poistenia a poviem ti, ze co poistovna to prasce, je to len biznis, najlepsie je byt pravnik, alebo nemusiet platit ziadne positky, ale povinne poistenie je bohuzial zo zakona.

Ahoj, to isté som riešila aj ja, že mám nezaplatené, ale poslali to len tak, nedoporučene, tak to išlo do koša, inak raz mi poslali v liste niekoho úplne iného údaje a celkom osobné aj s zostatkom sporenia, z jednej pobočky vypovedali zmluvy a na druhej pobočke výpoveď zrušili, len ma tým oboznámili a som sa už ani neobťažovala zisťovať, čo sa dialo, lebo oni pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Normálne som rok nebola v poisťovni a oni mi začali vypisovať nejaké blbosti, keď som tam potom bola rušiť zmluvy (zrušila som všetko včetne sporení a nedám si to nikde, lebo som zistila, že som nič nenašporila a len mi peniaze stáli) , tak som sa ich pýtala, čo to malo znamenať, že mi posielali nejaké výpovede a cudzie údaje, oni o ničom nevedeli. Doteraz mi nevyplatili zvyšok, čo mi ostal na jednom sporení, zasa budem musieť ísť osobne na pobočku robiť poriadky, pritom som už na poštovné minula s nimi minimálne 20 eur. Allianz je proste banda.

ahoj, mali sme poistenie tiez v alianzi ale napriamo v poistovni a ceny sme nemali az take vyhodne. vela nam pomohli rady poradcu, ked nam dal poistenie na skusenejsieho sofera, nejaky rodinny balicek, teraz nas rocne stoji povinne poistenie 70 eur. takze odporucam si nechat poradit od niekoho skuseneho, ale ako sa pise v tomto clanku, su rozni poradcovia s roznou kvalitou…

to je dobra volba…

Ked tie poistenia sa menia, treba to sledovat :wink:

Poistky sa menia, niekto ma lacnejšie niekto drahšie, treba presne vedieť za čo platíme.