Hemangion

Neviete mi niekto poradit v oblasti hemangionu?

Zalezi od toho, co konkretne potrebujes vediet. Mojej dcerke pred rokom vyoperovali hemangiom, predtym som kde co o nom precitala. Kludne sa pytaj, ak budem vediet, mozno poradim.

Moja dcera ide na operaciu v januari, ked bude mat jeden rok. Hemangion ma na prsniku, takze lekar skonstatoval, ze by mal ist von, pretoze je dost velky. Mam z toho obavy. Chcela by som sa opytat, ako dlho ste boli v nemocnici, ako to mala zvladala po zakroku, aku ma jazvu a ci sa to dlho hojilo. Dakujem vam pekne.

Dobry den. Co sa tyka hemangiomu, moja dcera 3 tyzdne mala na pere cerveny fliacik. Ten sa zacal zvacsovat a tak som navstivila lekarku. Ta mi poradila cakat vraj sa to same vstrebe. Ked ten fliacik zacal rast navstivila som dalsieho a dalsieho az za 2 a pol mesiaca mala na hornej pere velku krvavu hrcu, ktora jej vadila na pere. Dostali sme sa k jednej lekarke a ta nam povedala, ze su dve moznosti: Liecba kortikoidmi alebo leaser. Nakolko som hormonalne lieky odmietla, sli sme do Olomouca ohladom leaseru a nepochodili sme. Cela zufala som sa potom cez moju sestru dostala ku kontaku na Vieden, kde lesaserom operaovali dievcatko zo Slovenska s ovela vacsim hemangionom a v horsom stave. Takisto cakali, ze to zmizne no nestalo sa, akurat co sa to zhorsilo. Boli sme tam a mala je po operacii teraz 2 tyzdne. Momentalne sa to lieci a uvidime casom, ci to bude treba este trosku kozmeticky upravit plastikou. Som stastna, ze som dostala tento kontakt. Je to nemocnica Donauspital Vieden, Univ. Profesor Rokitansky.

Dobrý deň Milada, máme podobný problém ako vy. Naša dcéra má tiež hemangióm, ale na spodnej pere. Takisto jej chceli dať lieky, ktoré sme odmietli, dokonca nám ani nikto neporadil laser, až som si to sama pozháňala a zohnala v Olomouci. Boli sme tam až keď mala malá 7 mesiacov a dr. v Olomouci nám povedala, že keby sme boli prišli skôr, bola by reálna šanca, aby bol laser úspešný. Ale keďže sme tam boli “neskoro”, nedalo sa to odstraňovať laserom, nakoľko ho mala malá dosť veľký. Bola som trochu naštvaná na našu lekárku, ale to nebudem rozvádzať. Zohnali sme si potom ďalšieho doktora, ktorý by sa aj dal na operáciu, ale to som sa potom zľakla ja, lebo povedal, že by sa to muselo odstraňovať na viackrát, ako bude rásť, aby sa jej nedeformovala pera, lebo ho má po celej spodnej pere. Ďalší lekár povedal, že by maximálne tie cievy opichal, ale ani to by nejako zvlášť nedoporučoval, lebo vraj to má tendenciu samé sa pekne vstrebať. No malá má už 2,7 roka a ja vidím,že síce to má bledšie, ale menšie určite nie,menšie sa to zdá len tým, že ona je väčšia. Doktorka, ktorej “chodíme” s tými hemangiómami(má ich viac, sa ani neobťažovala dať nám nejaký kontrolný termín … Teraz sme vybavili kliniku v Nemecku, ideme tam v pondelok. Tak dúfame, že to dopadne všetko dobre, hoci ani neviem, čo budú chcieť robiť a čo nie. Veľmi ste ma potešili (nechápte to zle), lebo doteraz som sa nestretla ešte u nikoho s hem. na pere. Ešte by som sa chcela opýtať, koľko rôčkov má vaša dcérka? A operovali ju laserom? Ako to prebiehalo? Prajeme jej skoré uzdravenie malej bambulke. Ak chcete, môžete nám odpísať na mail, potešíme sa. A držte nam palčeky v pondelok. Majte sa pekne. Eva.

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci ste isli cez poistovnu alebo to sami hradili? My mame 3 mesacneho syna, ma zhrubnuty hemangiom na krku a uvazujeme o operacnom odstraneni vo Viedni. Dakujem velmi pekne za radu, zdravi, Jana Hrmova.

Moja dcera je uz dospela, ma od narodenia hemangiom, vtedy nam ho nedoporucovali odstranovat, je dost velky asi 5 x 1,5 cm a zije s nim dodnes, zbledol jej, lebo nechcela lezat na brusku, ako babatko. A zatial sa vobec nechysta si ho dat odstranit, napriek tomu, ze sme to viac x konzultovali. Ako malinku sme ju nechceli stresovat, jej to neprekaza.

Dobrý deň, ja mam syna s rovnakým problémom. A preto sa chcem spýtať ako dopadla operácia v Nemecku. Môj syn sa teraz lieči na homeopatickej báze. Za odpoveď ďakujem.

Dobry den, rada by som vedela, ako ste dopadli v Nemecku a na akej klinike ste boli. Ja zvazujem tiez liecbu mojej 16 mesacnej dcery v Nemecku. Dakujem.

Mila Eva, reagujem na tvoj príspevok z 1.3.2009. Predstav si, že existuje taký další chlapec, ktorý ma obrovský hemangiom na spodnej pere. Život sa nám otočil o 180 stupňov a nevieme čo robiť. Chodili sme od lekára k lekárovi a nič nepomohli ani ti nič neporadia. Liečil sa hormonálnymi liekmi, výsledok obezita a zväčšenie spodnej pery. Liečila ho homeopatika Golska, čo bola v televíznej relácii a povedala, že je dosť ťažký prípad a hľadajte si homeopata na východe Slovenska. Laser v Košiciach ho bolel a spodnú peru dosť spálili. Teraz už sme z toho zúfalí. Ako si sa dostala do Nemecka na operáciu a pomohlo? Ak si ochotná pomôcť?

Aj my máme dcérku s hemangiómom na spodnej pere, má už takmer 5 mesiacov, tiež som si myslela, že sme jediní. Chceli sme to dať spraviť laserom, potom chirurgicky, zvažovali sme aj homeopatiu, no a nakoniec sme sa rozhodli pre liečbu užívaním betablokátorov, konkrétne Propranololom. Vy ste boli ste na operáciu V Nemecku? Ako to dopadlo? Ak Vám to nerobí problém, napíšte mi prosím, budem vďačná za každú informáciu