Hepatitida C - ma niekto skusenost?

Ahojte, prosim Vas najde sa niekto, koho takisto stretol tento virus?

Ako viem,lieči sa chemoterapeutikami, ostáva problémom ale na celý život, pozri stránku www.hepatitida.sk

Dobrý deň, ja sa v súčasnosti liečim na chronickú hepatitítu C! Liečba prebieha tak, že raz týždenne si pichám injekciu Pegintron a denne užívam tabletky Rebetol 2 ráno a 3 večer. Ďalej užívam 3 krat denne po jednej tab. Essentiale a Lagosu a Pyridoxin. Pravidelne chodím na odber krvi. Zatiaľ liečbu znášam dobre! V priebehu liečby môžu nastať aj určite komplikácie, na ktoré Vás upozorní Váš odborný lekár. Podrobné informácie máte na stránke http://www.hephelpklub.com/

Ahoj! Prekonala som hepatitídu C - som vyliečená!

Tento rok v juni mi skoncila liecba hep.c a uspesne, mal som genotyp 1, vraj ten najhorsi aj liecba trva dlhsie ako pri genotyp 2, 3 je aj gen. 4, 5 a tie sa liecia tak ako 1 skoro rok, tie ostatne iba pol roka, raz do tyzdna som si pichala injekciu Pegynterferonu a brala 2 tab. rano aj vecer Ribavirinu. Liecba je narocna, ale da sa to vydrzat.

Ako vies po tak kratkej dobe od ukoncenia liecby, ze bola uspesna?

A nic sa Ti prosim Ta nestalo? Myslim vlasy ci Ti nevypadali alebo take nieco a chodil si aj do prace?

Ja som brala rok liecbu a prisla som o vlasy, schudla som 10 kg, bolo to hrozne. Nezvladala som to, ale dokoncila som liecbu. Po roku trapenia liecba bola neuspesna. Teraz po 3 rokoch som zacala brat tiez Pegltron a Rebetol, neznasam to, po mesiaci som schudla 2 kg a som na dne.

LIečila som sa rok pegyolovaným interferónom, bolo to nepríjemné, ale zvládnuteľné. Treba pozitívne myslieť, dodržiavať predpísaný režim a podriadiť sa liečbe. Nestačí brať len medikamenty, treba sa prispôsobiť - relax, pohyb na čerstvom vzduchu, pitie množstva tekutín a vedieť aj odpočívať. Po skončení som bola negatívna a tento stav trvá už tri roky. Asi najdôležitejšia je pozitívna myseľ. Zhoršená kvalita vlastov, nechutenstvo … sa dá fakt zvládnuť bez pomoci psychológa, resp. psychiatra, netreba to vzdávať, liečba je úspešná. Navyše je už schávlená aj 2. liečba, pri ktorej sú bežiadúce účinky menšie. Držím Vám palce

Ahojte, som Slovenka zijuca v Rakusku a pred tromi dnami som sa dozvedela tuto skveku spravu, vraj mam Hep. C. vela citam, ale nikde som sa nedozvedela, ze by sa z toho niekto uplne dostal!

A výsledok?

Neboj sa, dostaneš sa z toho.

Ahoj, mam obdobny problem, v piatok zacinam liecbu, len som chcel vediet, ako si zvladala kazdodenny kolobeh. Praca doma a pod., da sa normalne fungovat? A asi si uz po liecbe. Dufam, ze uspesne.

Ja idem už na druhú liečbu po prvom neúspechu a mám pocit, že to budem zvládať oveľa lepšie. Prvý krát ma to totálne odrovnalo, ale nič sa neboj všetko sa to dá zvládnuť, len počúvaj svoje telo a všetko, čo sa Ti nebude zdať, bez váhania rieš so svojim lekárom. Drž sa.

Ahoj Erika, dik. Liecim sa uz tak cca. 2 a pol mesiaca, po poslednej kontrole sa mi vyrazne zlepsili vysledky, doktor ma vsak ubezpecil, ze sa to este zhorsi, to akoze Hep. C. este zabojuje v tele. Pises, ze zacinas druhu liecbu, prva bola neuspesna? Po akom case sa to vratilo, resp, mala si virus uz prec z tela? Dakujem. R

Zdravim vsetkych. Mam hepatitidu C, planovali sme s priatelkou dieta a dost ma tato sprava polozila. Chcem sa opytat, ci sa to da uplne vyliecit a ci mozem mat v buducnosti dieta? Za aky cas po liecbe mozem plodit? Dakujem.

Ahoj marek, hlavu hore! Mam za sebou 6 mesiacov a dalsich 6 ma este caka, v mojom pripade bol virus po mesacnej liecbe prec z tela, doktor mi na poslednej kontrole, minuly piatok povedal, ze mam 95% sancu na uplne vyliecenie. Potesujuce. Neviem co vsetko si cital o priebehu liecby, polke never - resp. neber to vazne! Pravda je, ze zaciatky budu tazke, kazdy reaguje na lieky inac, ale potom sa to da. Ja pracujem cely cas a aj doma s manzelkou a dcerkou to funguje. Blbe je, ze som schudol 7 kil, dost to vidiet a aj citit. Inac dietu nemam a neodporucam, treba len menej korenit. Tiez planujeme este dieta, tak ak uz vies ako dlho po liecbe sa da plodit, tak mi odpis. PS: Tato choroba spravila zo mna lepsieho cloveka.

Ahoj no ja som dostala c vroku 2004 nebudete mi verit ale vzivote som nebrala ziadne lieki ani nic podobne ani ziadnu dietu preste nic zosstala som tehotna vroku 2010 a vtom case ma chceli zcat liecit no pravda je taka ze ta hnusna choroba zmyzla z mojho tela uplne sama je to neuveritelne ale je to tak doktorka mi povedala ze som zmala ludi ktora sa takto viliecila.

Mám podobné skúsenosti s liečbou C-čka. Liečbu som započal ako 53 ročný a napriek tomu, že som mal zistený jeden z najťažšie liečiteľných genotypov 1-tku, povedal som si, že tento boj neprehrám, lebo milujem život a mám pred sebou veľa cieľov, ktoré chcem ešte dosiahnuť.
Po ročnej liečbe boli výsledky negetívne a teraz po ďalšej polročnej kontrole opäť negatívne - čiže som vyliečený.
Nechcem opisovať čo som počas liečby zažíval, to býva u každého pacienta individuálne, no chcem vám opísať ako som sa na boj s chorobou pripravil - resp. ako som zmenil svoj život. Som presvedčený, že každá choroba nás zastaví preto, lebo niekde robíme, alebo sme urobili chybu, niekomu sme ublížili a tým sa ženieme do duchovnej záhuby. Analizoval som svoj predchádzajúci život, spravil som potrebné nápravné zmeny a vrhol som sa do nového života. Odovzdal som sa do moci Ježiša Krista v modlidbách aj prosbách o vyliečenie v pevnej viere s kladným výsledkom. Tiež som sa s dôverou odovzdal do rúk odborných lekárov v Nových Zámkoch, dodržiaval som ich pokyny a tiež zdravú životosprávu - napriek tomu, že som jedol všetko. Okrem predpísaných liekov som individuálne užíval Ostropestrec Mariánsky vo forme čaju, alebo mletý ako prísadu do jogurtov. Taktiež som popíjal čaj z Pečeňovníkovej vňate a šťavu z červenej repy. Počas celej liečby som síce pracoval, no keď si to telo žiadalo, tak som odpočíval. Obklopoval som sa pozitívne naladenými ľuďmi, čo mi tiež veľmi pomáhalo. Láska a morálna podpora mojej najbližšej rodiny to bolo liečivo, ktoré síce nedostať v žiadnej lekárni, no pomáhalo mi najviac.
A preto - dôveruj, ver, miluj a úspech je zaručený.
Želám Ti veľa zdravia nielen telesného, ale aj duševného. JZ

Dobrý večer!
Veľmi ma zaujal váš list, kde píšete o úspešnej liečbe, ja som začala ešte len teraz 18. 9. 2014 dokonca som si zobrala aj marodku aspon na prvé mesiace, mám určenú 2kombinačnú liečbu, dúfam, že azda zaberie. ste asi jeden z mála, ktorý píše pozitívne. Mám strach po tých ozvách na internete ale dúfam, že to zvládnem. Taktiež mám genotyp 1 a pečen v štádiu cirhozy, pričom som ani nevedela, že je tak poškodená pričom som úplne abstinent. Dúfam, že sa občas môžem na vás obrátiť s otázkami ak by som si v niečom nebola istá. S úctou čitateľka Milka.