Herpesy na pohlavných organoch

Ahojte, chcem sa opytat. Stretli ste sa niekto s herpesmi na pohl. organoch? Ja som tuto infekciu dostala takmer pred rokom. Zacinalo to neprijemnym palenim a svrbenim, az to preslo do malych pluzgierikov. Pomohli mi tablety Herpesin a masticka, ale bohuzial tato choroba sa mi pravidelne takmer kazdy mesiac vracia. Sice uz viem, co na to, ale je to neprijmene. Viete mi niekto poradit, ako by som sa toho mohla zbavit natrvalo? Za radu vopred velmi pekne dakujem.

Ahojte baby,

taka som rada, ze aj na Slovensku ludia maju to o com som si myslela, ze nie. Zijem v UK uz niekolko rokov a ano, trpim alebo trpela som tym, co vy. {HSV 2, nie HSV 1 = opar na ustach, kt. sa zriedka objavuje casto}

Trasiem sa zavistou, ked pocuvam, ako moje kamosky - Slovenky su promiskuitne a nemaju to a ja, kt. mala 3 partnerov to dostala! Vseobecne sa netusi, ze sa to da dostat aj ked ta druha osoba nema priznaky!Keby len vedeli!

Musim Vas utesit, ze ja som sa tymto infikovala v r. 2004 a 1. polrok bol des no potom sa to stabilizovalo na jeden mesiac v roku! Mala vyrazka - nie pluzgierik. Tento virus {HSV2} je velmi mudry. Takze to nie je problem v bolesti.

Nechcem Vas deprimovat este viac, no pre mna najhorsie bolo znasat fakt, ze som dozivotne naklaziva. Z americkych a anglickych pisucich webov a clankov viem, ze sa to prenasa aj ked nemate symptomy! Som sa rozisla s mojim britskym priatelom {4,5 roka} a teraz som single a bojim sa to povedat mojmu nastavajucemu. Este, ze som krasna baba, inac by ma nikto asi nechcel.

Love, Laura

Ahojte, podľa môjho lekára asi patrím tiež do tejto skupiny, ale mne sa to nejako nezdá, chcela by som sa spýtať, aké testy Vám lekár robil, koľko ste čakali na výsledky a ako ste to riešili /liečili/, kým Vám výsledky prišli?

Laura,

to, co ma oslovuje nie to, ze to je virus zakerak, alebo ze moze nakazit aj ten, co nema symptomy, ale to: preco prave tu, ktoru zenu to nakazi, a preco prave na pohlavnych organoch. Osobne viac rozmyslam v suvislosti s chorobami o psychosomatickom prepojeni a coraz viac verim, ze to nie je nahoda, ale mozno vyzva, lieky casto zmiernuju priznaky, otazkou zostava, ci sa da nieco ine so sebou robit, vnutorne pracovat, skumat seba, svoju historiu, zensku rodinnu liniu, aby, aj ked je zena nositelkou virusu, uz sa jej to viac x nevracalo. Choroba sa najcastejsie prejavuje v strese, zatazi a myslim, ze nas casto vyzyva nepriamo k oddychu, spocinutiu, tichu, v tejto oblasti mozno k docasnemu nesexovaniu a pod. To su moje uvahy, neviem, co si o nich myslite. Rita, psychologicka, zzz.sk

1 Like

Ahoj…rada by som sa s tebou spojila,Rita.
renii@centrum.sk

S herpesmi je to narocne, lebo ich treba mat stale pod kontrolou. Pani doktorka Biletska https://doktorpro.sk/bratislava/services/gynecology/female-sexually-transmitted-diseases mi hovorila, ze taketo veci treba riesit komplexne a nezanedbavat prehliadky po prelieceni

Ako sa to môže preniesť tam dolu?

Herpes keď už raz máš, tak je v tele stále, prejaví sa keď je imunita oslabená a myslím, že preniesť sa môže normálne aj dotykom.