Hladam neurologa s ludskym pristupom

Mam bolesti krizovej chrbtice, krcnej chrbtice a caste migreny s tocenim hlavy. Doteraz som nenatrafila na takeho, ktory by so mnou nieco okrem RTG a liekov aj robil. A este sa chcem spytat, ci nema niekto skusenosti s neurologickami v Karlovej Vsi a Dubravke. Dakujem.

Milá pani Janka, mám trošku problémy iného pôvodu, lebo ja okrem Vami vymenovaných bolestí mám aj svojvoľné vytáčanie hlavy, hlava sa mi svojvoľne vytočí na pravú stranu, neviem si ju rovno udržať, musím sa ťahať za vlasy, alebo stále podopierať hlavu, častokrát píšem v robote na počítači jednou rukou a druhou si podopieram hlavu. Pretrpelo som obrovské bolesti šije, kŕčnej chrbtice, chrbáta, hlavy, teraz ma začali bolieť ruky, tŕpnu mi hlavne v noci, bolí ma každý jeden prst a každý jeden článok, je to hrozné sa na to zobudiť, robím všetko možno, cvičím, užívam lieky, nepravidelne mi podávajú botulotoxín, čo mi však vôbec nezaberá, prešla som celé Slovensko, navštívila som všetky fakultné nemocnice, nikdy som nepochodila, najhoršie skúsenosti som získala vo Fakultnej nemocnici na neurologickom oddelení v Nových Zámkoch, povýšenecký tón primára oddelenia a personálu, ma zdravotne ťažko postihnutú strašne urazilo a bolelo a je tomu dodnes, to sa nedá vymazať, že Vás mali iba za obyčajnú handru,pritom platím už 35. rok nemocenské dávky a teraz keď som odkázaná na lekárks podotýkam dôsledné vyšetrenie a pomoc ma jednoducho odpíšu tým, že mám torticollis spastica- svalová dystónia, niet pomoci, treba sa ktým vyrovnať, naučiť sa tým žiť, viesť normálny spôsob života, lebo bude to iba horšie, viete keby som mala štipku nádeje, že sa to aspoň zastaví, že sa to nebude zhoršovať, lieky nezaberajú, liečitelia ma obrali o peniaze, každý chce len do vasčku ale z čoho, pre boha ja žijem len z peňazí, ktoré si poctivo zarobím, nemám navyše, splácam úver. V Bratislave som bola v Ružinovskej nemocnici uprof. Lisého, išla som na konzultácie, ale z konzulltácie nebolo nič, aplikoval mi BTX a už ajsom bola za dverami, nedostala som odpoveď ani len na jedinú otázku. Takžwe to sú moje skúsenosti, smutné ale to je realita, mám 55 rokov, 35 rokov odrobených a teraz sa nemám na koho obrátiť, nikto mi nepodá pomocnú ruku a o ľudskosti už ani nehovorínm. Cítim s Vami, zdravím Vás a prajem skoré uzdravie, abyste nedopadli tak, ako ja, s pozdravom Mária

Navštívte ma, možno Vám pomôžem. Ozvite sa na moju mailovú adresu. Zdravím, E.T.

Dobry den, ja Vam odporucam MUDr. Roberta Garaya, pracuje v zdravotnom stredisku na Fedinovej v Petrzalke. Je to vynikajuci clovek, odbornik s fantastickym pristupom. Je potrebne sa objednat telefonicky na tel.c. 02/63810291. Plati sa 10 EUR, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze to stoji za to. Laura

Dobry den, chcela by som sa poradit, pomoct. Mam dve vysunute platnicky, vyrastky na klboch. Bola som 2x na ozonoterapii u Mudr. Vyletelku v Ziline, ale nepomohlo mi to. Vybrala som vela liekov, inekcii, ulava ziadna. Mam velke bolesti pri kazdom pohybe, moja lekarka mi nevie ucinne pomoct, uz som zufala. Za ochotu pomoct dakujem. Miklasova

Neviem, koľko máte rokov, ale veľa bolestí a hlavne z chrbtice sú len príznaky poškodenia, ktoré vznikalo roky a všetko, čo každý lekár urobí sú v podstate len opatrenia, aby tú bolesť zmiernil alebo odstránil, ale všetky opatrenia sú len dočasné. Je len málo ochorení v tejto oblasti, ktoré sa dajú riešiť, ale ak sú to degeneratívne zmeny / zmeny z opotrebovania / , tie sa odstrániť nedajú vôbec a bolesti mať nositeľ bude. Ak už chrbtica začala bolieť, väčšinou sú zmeny nevratné, a ovplyvniť sa nedajú.

Podľa mojich skúseností je “dobrý” lekár všeobecne a teda aj neurológ len ten, ktorý urobí čo si pacient rozkáže, iní sú automaticky nie dobrí.

Mam 48 rokov. Posielaju ma na vybranie 5 infuzii. Ja ale potrebujem odstranit problem, nie utlmit bolest. Dakujem.

Neviem či “palino414” a “Pavol Buvala” je ten istý pisateľ, ale platí všetko, čo som napísala 09. 08. 2010 o 19, 56 hod.

Dakujeme za prejavenu doveru.

Garayova / manzelka MUDr. Garaya

Chcela by som vas poprosiť o radu. Hľadám dobrého neurológa v PO, kt. sa troska zaoberá aj psychickými problémami. Počula som, že je veľmi dobrá pani doktorka Čunderliková, ale vraj ma strašne veľa ľudí. Človek tam dokáže stráviť aj celý deň, čo ma úplne odradilo. Ďakujem za radu.

Ja mám strašne dobrého neurológa v NR. Je to Dr. Hajáš a naozaj je skvelý. 3 roky som mala problém, na ktorý mi nevedeli určiť diagnózu, ale keď sa ma ujal Dr. Hajáš, tak ma poslal na všetky možné vyšetrenia a stanovil mi diagnózu a konečne sa môžem liečiť. Ľubica

Bola som u dr. Tocíka&comp. Vytiahli odo mna dost penazi a vysledok ziadny. Trpela som velkymi bolestami hlavy, doverovala som im, ale ako lekari sa neprejavili profesionalne, tym ze boli mili ale nedokazali povedat pravdu ze nie su schopni riesit moj problem ma sklamali. Nastastie som natrafila na velmi dobru neurologicku, ktora sa nehrala na vsemohucu, mi pomohla.
Moja rada: neverte vsetkemu co je prezentovane v reklame!
Baska

Je tak asi dobra, ale brat peniaze.

Dobry vecer. Len pred malou chvílou som si precítal Vas príspevok… mam obdobne problemy s chrbticou, teda asi z jej opotrebovania. Vobec ste ma teda nepotesila, prave naopak. Je rok 2015 a opotrebovanie chrbtice sa neda trvalo liecit? Teda aspon na dlhsí cas? som dlhodobo sklamany z lekarskeho napredovania.

Prosím o pomoc neurológa, ktorý má skúsenosti aj so syndrómom chronickej únavy. Môj syn mal v ôsmich rokoch úraz, mal zlomenú očnicu a otras mozgu. Zostali mu trvalé následky nehybnosť oka, ale po dvoch operáciách sa spustili aj úzkostné stavy. Liečil sa ako dieťa na psychiatrii andidepresívami. V puberte sa to zopakovalo znova a teraz ako veľmi nadaný študent vysokej školy má problém s neustálymi bolesťami hlavy, neustálou únavou a štípaním očí. Očný tlak nemá zvýšený. Lekárka mu nasadila antidepresíva, ale nepomáhajú. Vyvíja veľké úsilie pri učení, neviem dokedy bude vládať takto fungovať. Trvá to už veľmi dlho a mám o môjho syna, verte, že opodstatnene veľké obavy. Prosím o pomoc!

Co poviete na tento nalez mam28 rokov trpim velkymi bolestami hlavy a chrbtice mam migreny a to dost casto

chcela by som obnovit tuto temu, mam iste zdravotne problemy, moja obvodna ma poslala na neurologiu, skrz vysetrenia, no mam problem s tym, ze neviem zohnat dobreho doktora.
Ktory by bol aj odbornik a ktory by nemal problem ma vziat, kedze uz som u jedneho uz bola. Lebo niektori proste brat nechcu, ak som uz kedysi bola inde a to je dost problem :frowning:

Akože pred niekoľkými rokmi si bola u nejakého a preto ťa teraz nechce nejaký iný vziať?..Toto ozaj je niečo takéto možné ešte aj v dnešnej dobe?..

presne tak, uz mam nejake tie vysetrenia za sebou, ale bolo to pred rokmi u jedneho neurologa a teraz by som potrebovala urobit nove, len mam problem sa dostat k tomu mojmu vtedajsiemu a ini ma vziat nechcu. Ze nech si ma objedna a vezme ten, u ktoreho som uz raz bola. Comu vobec nechapem :confused: