Hnisavé krčné mandle

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či je nejaká prirodzená liečba bez liekov na predpis. Som na týždeň u mojej sestry a nemám možnosť odísť domov ku svojej lekárke. Moje symptómy sú bolestivé a hnisavé krčné mandle, teplota a bolesť očí a hlavy, návaly tepla a zimy, bolesť svalov. Keď mi poradíte, budem vďačná, celý týždeň to nevydržím.

Ahoj, čo som ja prečítala v rôznych knihách, tak treba počítať s dobou liečenia aspoň 7 dní a viac, či berieš antibiotiká alebo sa liečiš doma, je to jedno, tým pádom na čo zbytočne ničiť pečeň ATB?

Neužívať cukor, ani potraviny, ktoré cukor obsahujú, ani med, ani nič sladké, živí to baktérie.

Užívaj zinok a selén, pi veľa tekutín, kloktaj si hrdlo šalvijou alebo iným dezinfekčným kloktadlom, nefajčiť, neužívať alkohol (ani ako dezinfekciu) , nepiť kávu, ak to človek vydrží, odporúča sa nejesť jeden alebo dva dni vôbec, keď tak iba ovocie alebo zeleninu a úplne vynechať mliečne výrobky všetkého druhu. Piť veľa čistej vody, zeleného alebo zázvorového čaju.

Moje osobné skúsenosti - ani moc nerozprávať, dráždi to a vysušuje hrdlo a spomaľuje proces hojenia. Toto nie je najjednoduchšia liečba hrdla, ale ak má niekto problémy a nechce užívať antibiotiká, tak moc na výber nemá, hlavne ľudia so zníženou imunitou.