Hnisavé mandle

Zdravim, hnisaju mi krcne mandle. Hrdlo ma neboli, nie je ani zacervenane a nemam absolutne ziadne priznaky. Proste mi hnisaju mandle na 4 miestach. Prava hnisa na troch, lebo akurat na tej strane sa mi prerezava / rastie osmicka. Osmicky (zuby) mi rastu uz niekolko rokov. Lava strana je kludnejsia a hnisa podstatne menej.

Vsetko to zacalo navstevou zubarky. Mal som kaz a teda vrtala. O par dni som pocitil, ze nieco nie je v poriadku, zacalo ma boliet hrdlo a trochu mi hnisali mandle. Vyliecil som sa a cca. po 4 mesiacoch som ochorel (hnisava angina). Dostal som nejake lieky a kloktadlo Tamtum verde. Zdalo sa, ze som vylieceny, ale pri prvom miernom prechladnuti (nadcha) sa mi hnisanie vratilo a trva uz cca. 10 mesiacov. Nebyvam chory. Maximalne raz rocne lahka angina inak len nadcha. Ked kloktam Tamtum verde (iba ka ma boli aj hrdlo), tak su mandle krasne a hnis sam odpadne, ale akonahle prestane kloktanie, tak po 4 dnoch sa hnis opat vrati. Riesim to tak, ze hnis opratrne zoskrabnem spajlou a na 2-3 dni mam pokoj. Obcas sa mi ozvu osmicky a hnisu je viac. Takze moje otazky su: Hnisaju mi, lebo mi rastu osmicky? Mam kloktat a cim?

No neviem, či to môže mať niečo so zubami, ale asi áno. Keď som raz bola z roboty s jedným dieťaťom u lekára (mal hnisavú anginu a dosť škaredú), tak mu povedala, aby kloktal odvar zo šalvie. Dá sa kúpiť aj taká tinktúra zo šalvie, ktorá sa riedi s vodou. Vyskúšajte toto a keď nepomôže, tak jedine lekár. Môžete mať na mandliach nejaké hnisavé ložisko.