Hodnotenie nemocníc poisťovňou DÔVERA

Poisťovňa DÔVERA zverejnila hodnotenie a rebríčky zmluvných nemocníc, vrátane kritérií, podľa ktorých boli zariadenia posudzované. Vychádza z údajov nazbieraných v roku 2007



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4409-hodnotenie-nemocnic-poistovnou-dovera

No keď už nemocnica v Považskej je na 34. mieste z 64, tak nechcem vedieť, ako to vyzerá v tých zvyšných - všetko za PX by sa malo zavrieť. Nechcem to povedať veľmi neslušne, ale v PX, ak tam pošlete niekoho na operáciu, tak prežije iba ak sa lekár náhodou pomýli.

Veľmi ma prekvapilo poradie, čakal som hlavne iné poradie čo sa týka fakultných nemocníc, ale som rád, že sa takéto niečo zverejnilo, dúfam, že aj o rok budeme môcť porovnať, či sa tie okresné nemocnice polepšili alebo nie. Inak to bodovanie by chcelo trošku na väčšej stupnici, aby sa dalo ľahšie porovnávať, tak to je veľmi náročné.

Som rád, že toto hodnotenie na základe uvedených kritérií vzniklo - snáď pomôže aj pri výbere zdrav. zariadenia pacientom, možno aj poisťovňa bude lepšie hodnotiť zdrav. zariadenia platbami za výkony. Povzbudilo to aj personál, je to ohodnotenie práce zdravotnílkov.

No neviem na ktorom mieste je nemocnica v Rimavskej Sobote, ale ked tam na gynekologii vyliezaju svaby z umyadla, tak predpokladam, ze to posledne miesto, ja som tam lezala na koznom a vyzeralo to ako v Rumunsku pred 10 rokmi.

Rimavská je na 19. tom mieste :slight_smile: Vravím, kto Považskú nezažil, tak nepochopí - šváby sú proti tomu vata.

Svätá pravda … PX hrôza

Netvrdím, že všetko je tak ako má byť, ale VN Bratislava rozhodne nepatrí na 61. miesto v rebríčku. Ak si to niekto myslí, rád ho pozvem na návštevu zariadenia.

Niekedy vzhľad nie je všetko, v hodnotení sú také parametre, ktoré pacient sám od seba nezbadá inak, ako pri čakaní na konkrétny výkon.

V Považskej Bystrici treba zavrieť minimálne interné oddelenie

No tak toto je sila…To kto hodnotil? Akoze PUCHOV 57!!! No tak tu uz uverim vsetkemu…kokos…Púchov krasna nemocnica, nova, perfektna starostlivost…medzimestsky co sa tu ocitnu su z nej uplne paf…Nechapem vazne tomuto prieskumu NEVERIM!!!

P.S. Doporučam si prečítať…zaujimavy rozdiel…aj celkovo oproti prieskumu z aprila tohto roku, ktory robila myslim vseobecna poistovna…
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/prehlad-tlace/obzor-v-kraji-ma-najhorsie-hodnotenie-povazskobystricka-nemocnica/

chcem sa pripojit k diskusii myslim ze az ked clovek lezi v nemocnici vie o com hovori moj pripad s Roosveltovej-izby na detskom su v dezolatnom stave a kde su prava dietata o ktorych sa vo velkom pise ze sa maju rodicia podporovat,aby mohli lezat s detmi v nemocnici mozte snivat mozno len ak nahodou maju volne,alebo tam mate znamost dieta lezi na jednom poschodi a vas ubytuju na druhom,strava ak sa to da tak nazvat za ktoru som si platila nieco otrasne tak ake hodnotenie???

Vážený Miriam s rodičom ! Megalomanický kolos ako pozostatok bývalého robotníckeho masovovboľševického prednovembrového systému -totality,odkiaľ píšete,že ste ležali v Roos veltovej nemocnici v B.Bystrici vyše pred rokom tam lietal zachraňovať takéto “fúgy”
sekčný šéf úseku zdravia MZ SR,sa vám tam
nepáčilo,temer ste od zlej stravy ušli, až
na to že nemáte na to platiť hotelové služ
by v koľkými hviezdičkami by mali byť a vô
bec pre koho…viete že dodnes nemajú túto
vec koncepčne ani inak riešenú…Sám p.ria
diteľ tejto nemocnice vám nepomohol, azda
ako mám skúsenosť skôr náhodnú,skúste to
zhora. Zdraví Váš spolupacient,v rodine moja
teta pochodila podobne.Nakoniec do dobre dopadlo a nijaký pacient nezomrel.

Dobrý večer, nedávno som sa vrátila z nemocnice v Martine a bola som zhrozená. Nedá mi o tom nenapísať. Na príjmovom oddelení to je katastrofa, pracuje tu jedna “fakt milá” arogantná lekárka, ktorá každého vybavuje asi 45 minút, veď ona sa nikam neponáhľa (a pacienta treba poriadne vyšetriť, ale na môjho syna sa sotva pozrela). Čo ju po tom, že deti a často aj ich rodičia sú už v čakárni blízko kolapsu. Dá Vám vedieť, že práve dnes nemá svoj deň. Kaď sa už dostanete na detské oddelenie na opačnom konci nemocnice, v úplne inom pavilóne, musíte veľmi dlho čakať v akejsi herni, lebo náhodou pre Vás nemajú voľnú posteľ (snáď niekoho do večera prepustia). Potom si spomenú, že nemáte predanasteziologické vyšetrenie a musíte sa zasa vrátiť na opačný koniec nemocnice, do budovy príjmovej ambulancie, len do iných dverí. To ako vyzerá nemocnica, že pri pohľade z balkóna (na ktorý som sa bála aj vstúpiť, že sa so mnou zrút)si pripadáte ako v Rumunsku v minulom storočí. A zariadenie na izbách - asi z 19. storočia. Sprcha pre matky vraj nefunguje, len je na nej na lístku s výkričníkom napísané, že sa opravuje a Vy sa musíte sprchovať na inom oddelení. Zdravotná sestra, ktorej som sa pýtala na možnosť priplatenia za nadštandardnú izbu ani nevedela, čo od nej chcem. Mimochodom, za tie 2 dni, čo som tu bolasa naizbe nič neumývalo (ani podlahy!)
Skutočne som odtiaľto odchádzala s radosťou, že opustím brány tejto schátranej nemocnice a v budúcnosti sa jej vyhnem veľkým oblúkom. Ela

Hodnotenie je iba pohľad zástupcov poisťovni keby sa poisťovne starali o to aby mali nemocnice z čoho existovať veď ľudia si platia roky poistné a vedenie nemá ani na toaletný papier pozrite si pracovne a platy zamestnancov poisťovni sú platení z našich peňazí lekári a sestri robia pomaly zadarmo a pacienti nechápu ani to že sestra sa musí starať o 20-30 pacientov a ešte sa má aj usmievať je to horšie ako pred 30 rokmi je to drzosť že poisťovne robia hodnotenie ked sami drancujú nemocnice