Horká chuť - všetko chutí horko

Už asi 3 dni mám pri jedení pocit, že je všetko horké. Aj sladké mi v momente, ako sladkosť jem, chutí sladko, ale potom mám zrazu horký pocit v ústach. Neviete čo to môže byť?

Ahoj, vidim, ze reakcie si sa akosi nedockal, ale mam ten isty problem. Zistil si medzi casom cim to je?

U mna sa tiez pred nejakym casom objavil podobny problem - horka chut v ustach. Uz je to na dobrej ceste - tak na 90% som OK. Sice neviem co mi pomohlo, ale aspon poradim co som uzival ja - ak sa chcete inspirovat. V prvom rade som malo spaval tak cca 4 hodiny - tomu som urobil skrt a niekedy si pospim (hlavne v zaciatku “liecby”) pokial sa nezobudim. Vylucit stresy. Potom som obmedzil cigarety, kofein v cole a alkohol. Z jedla som takmer vylucil mlieko, acidko, sladkosti a obmedzil jedlo - kedze mi ani moc nechutilo. Hlavne som obmedzil to co mi sposobovalo najvacsiu horkost. Idealne jest az ked pocitujete potrebu jest. Subezne som zacal uzivat spectrum - mix vitaminov - kazdy den jednu tabletku. Ked som citil, ze lezie na mna choroba, vitamin C tisicku, jednorazovo (max 1x za den - vyborna pomoc - na 90% zastavi nastupujucu chorobu - myslim chripku a pod.). Ak som si dal C vitmain, nedal som si spektrum. Okrem toho rano som prehltol denne jednu cajovu lyzicku suseneho zazvoru (mozete pouzit aj cerstvy - mozno lepsia alternativa). Zazvor cisti krv. V lekarni mi poradili Silymarin 140, ktory pomaha ocistit organizmus od skodlivych latok. Dalej som si kupil sumive tablety Aloe Vera - denne jedna tabletka v 2 dc vody rozpustit a vypit. Dalej som uzil kazdy den jednu salku caju od Tekanne na pecen a zlcnik. Okrem toho kazdy vecer pred spanim masaz celeho tela (zmes rastlinneho oleja zmiesat so zazvorom). Dufam, ze Vam to pomoze tak ako aj mne. Drzim palce.

Nie je to šialené. Šialené je, keď máte horkú chuť v ústach a nie a nie sa jej zbaviť. U mňa je to asi 2 dni, ale je to tak výrazné, že som začala hľadať pomoc. Všetky odkazy na nete zatiaľ poukazujú na problémy pečene, žlčníka, stres, nedostatočný pitný režim, únava. Všetko, čo som menovala sú buď prejavy alebo aj príčiny. No neviem, idem skúsiť nejakú očistu, o ktorých som sa tu dozvedela dosť - pitný režim, zázvor, citrón. A to som si myslela doteraz, že sa stravujem zdravo - minimum soli, žiadne sladké, cereálie, cestoviny, ryža, ovocie, zelenina. No neviem. Držme si palce.

Dobry den, no ja mam uz 3. den horko v ustach a rovnako sa toho neviem zbavit. Zistili ste nieco viac? Peter

Už som sa toho na určitý čas zbavila, držala som dietu, jedla som čerstvú zeleninu. Po strese, alebo po vysmážanom jedle sa mi to niekedy vracia. Takže je to jasné, že je to zlá životospráva. Vždy mi pomôže zelenina, čaj na žlčník - pečeň. U lekára som zatiaľ nebola, ak viem, že dietkou sa to dá zvladnuť. Konzultovala som s lekárkou telefonicky. Ak to nebude ustupovať, plánuje pani doktorka odbery a vyšetrenia krvi, aké presne, to neviem. Skúste dietu!

Ahoj, tak mne to prešlo samé, pravdaže som držal diétu asi dva dni, pomaly to ustupovalo. Mne sa to prihodilo tak, že som sa ráno zobudil s nevoľnosťou, vygŕcal som sa a po tom som si začal všímať, že je všetko horké. Možná to má spoločné niečo s žlčou alebo tekutinami v žalúdku, lebo tá je horká strašne a ak som mal žalúdok podráždený, tak možná aj preto. Ustúpilo mi to samo, nič som pre to nespravil okrem dvoch dní jedenia ovocia a zeleniny, nič tažké na žalúdok.

Ja to jasné, jedli ste Píniové oriešky :wink: Tá horká chuť môže trvať aj 2 týždne.

Inak neviem, co je pravda na tych piniovych orieskoch, ale jedla som ich a odvtedy mam tu horku chut.

Začala som hľadať problém - horká chuť v ústach a na mňa presne sadli - píniové oriešky. Jedla som ich pred pár dňami a odvtedy mám tento problém. Ani som nemusela čítať ďalej :slight_smile: Tak to vyzerá, že musím počkať, kým to prejde.

Pridávam sa k tým, čo jedli píniové oriešky, boli bez chuti, ale zato od večera mi zostala po nich horká chuť v ústach, ktorej sa neviem zbaviť. Zatiaľ to cítim len jeden deň a ďakujem pekne, že to môže trvať dva týždne, vraj sú aj proti stresu. No neviem.