Hormonálna antikoncepcia

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosti v oblasti hormonálnej antikoncepcie. Bola som včera u svojho gynekológa nakoľko 4 mesiace už nemám menzes a povedal, že je to hormonálna porucha. Predpísal mi antikoncepciu na upravenie hormónov, volá sa Jeanine. Chcem sa opýtať, či táto antikoncepcia neškodí a či to môžu brať aj diabetičky. Ďakujem za radu.

Ahojte, poradi mi prosim niekto - nedavno som zacala brat antikoncepciu - teda prvy den menzesu, ktory predtym bezne trval tak 4 - 5 dni, po zacati uzivania HA trval asi 8 dni a este niekolko dni potom spinavy vytok celkom dost. Je to sposobene antikoncepciou a bude to takto pri kazdom menzese? Dakujem.

Pisem iba ako laik, preto si to prosim over - ano je to z toho. Treba dat ATK sancu 3 mesiace, kym sa telo prisposobi, ak to bude takto aj nadalej, treba vymenit / vysadit. Ale porad sa radsej s gynekologom.

O hormonalnej antikoncepcii je potrebne vediet aj to, ze v pripade, ze nezabrani ovulacii a k pocatiu predsa pride, podobne ako vnutromaternicove teliesko zabrani uhniezdeniu oplodneneho vajicka a tym sposobi velmi skory potrat. Pri pouziti spermicidov je tiez realna moznost, ze dojde k pocatiu a nasledne k "spontannemu " potratu v dosledku nepriaznivych podmienok pre vyvoj pocateho dietata.

Jackie, vec sa ma tak, ze ked zacinas brat antikoncepciu, najlepsie je ju zacat brat 5. den menzesu (napriek tomu ze pribalove letaky pisu inak) toto mi poradila moja gynekologicka prave preto, aby sa zabranilo spineniu, ale nevadi, musis pockat, urcite sa ti upravi, ak to bude trvat ako mesiace. porad sa s lekarkou.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Doktor mi nasadil antikoncepčné tablety značky Maitalon a chcela by som sa opýtať, po koľkých baleniach môžem začať so sexom, pretože kamarátka až po troch a druhá kamarátka hneď po troch tabletách. Aký je v tom rozdiel? Ďakujem.

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosť s HAK Karhla. Dnes mi ju predpísal môj gynekológ. Užívala som Yadine, bola som s ňou spokojná, ale nakoľko sa mi znížili príjmy, ale nerada by som prestala HAK užívať, odporučil mi lekár KARHLA. Vraj je zložením to isté ako yadine, ale vyrába to slovenská firma Ledeepharma, či tak nejak. Ďakujem za názory. Betka

Ahoj Betka. Podľa mňa ti lekár dobre poradil. KarHla je z najmodernejších tabletiek najlacnejšia. Má rovnaké zloženie, ako Yadine, ale načo platiť oveľa viac, nie? Aj ja ju mám.

Ahoj Andrejka, prosim ta, co stoji balenie tej antikoncepcie KarHla? Som mimo Sk, preto sa pytam, inak by som zasla do lekarne, vdaka, pekny dnik.

Ako kde, ale su lekarne, kde je za 25 EUR, niekde sa 26-28 … ja som ju kupila za 25,02 v lekarni Bylinka.

Tak mne tiež dr. predpísal KARHLU pretože ARTUZIU čo som mala vraj prestali vyrábať a mne vôbec nerobí dobre zostali mi 2 celé blistre a 15 tabliet z tretieho ak by ste náhoou chceli môžem vám predať 15 eur za všetko záruka je 12 / 2016

Dobry den, ja by som mala zaujemo HAK Karhla, ak je to este aktualne. Dakujem :slight_smile:

Dobry den chcem sa spitam som po kyretaži 2 mesiace a moja gynekologička mi predpisala antikoncepciu ale ja som to nikdy nebrala poradte mi či možem zacat ja ked menam menštruaciu alebo mam na nu počkat dakujem