Hrcka na oku

Zdravim, na hornom viecku v strede pri oku sa mi spravila mala hrcka. Nemyslim, ze je to jacmen, neboli to, len to trosku citim pri zmurkani. Co je zaujimave je, ze sa mi to robi pravidelne, vacsinou to cez noc zmizne a o par dni sa to objavi znova castokrat na inom mieste. Vie niekto o co ide, a z coho to vznika? Zeby pretazene oci, prach, prilisne pozeranie do monitora PC? Stretli ste sa niekto s tym? Vacsinou je to taka malicka hrcka, ale dnes je o dost vacsia, citim ju, ze mi tam zavadzia. Pls, poradte, ak nieco o tom viete, dakujem.

Sue, zdravim. Aj mne sa vytvorila hrcka v lavom ocnom kutiku - cysta. Ocna lekarka ma poslala na ocnu kliniku na Antolskej, kde mi povedali, ze sa mi ucpavaju slzne kanaliky. Nasadili mi antibiotika a kvapky. Po tyzdni mi to zmizlo. A mesiac na to, sa mi to objavilo znova. Ja to mam v kutiku oka, na nosnej kosti. Zajtra idem na ORL, kde maju posudit co s tym. Vraj sa to odstranuje operacne cez nos. Mam to hrozne, cez den sa mi zda, ze je to mensie, ale vecer pomaly uz nevidim na oko. Bojim sa, ze co so mnou budu robit. Dam vediet.

Ahojte, uz dlhsi cas mam problem s pravym okom, tiez sa mi vytvorila hrcka, ale vo vnutri viecka! Niekedy normalne vidim rozmazane, preto mam hrozny strach, co to moze byt? Je mala a cervena vo vnutri toho viecka, ak mate dakto podobne prosim o radu! Dakujem.

Dobry den. Na lavom dolnom kutiku oka sa mi spravila hrcka, Strasne to boli, neviem co mam na to dat, tak aby som nesla k lekarovi.

Ahojte, mne sa urobila hrčka na pravom dolnom viečku. Je to taká guľka pod kožou. Nijako to nebolí, ale esteticky mi to vadí, pretože vyzerám, ako by som mala kruh pod jedným okom. Nemá niekto podobný problém?

Aj mne sa robia male cysticky na hornych a dolnych vieckach. Dala som si ich vypalit dusikom, kym su este male, aby neostali jazvicky. Je potrebne navstivit ocnu lekarku, aby ti urcila pricinu ich vznikania. Ja mam tiez pocit, ze je to hlavne pri pretazeni oci.

Prosim poradte mi. Mam 12 - rokov a mam na hornom viecku malu hrcku, jeden cas ma to bolelo, ale potom to preslo. Boli ma to len na dotyk, co to moze byt? Prosim Vas poradte mi. Dakujem