Hrcka v ustach

Caute.
Neviem ci je to iba nejaky “Aft” alebo priznak rakoviny ako som cital, ale hore v ustach mam malu hrcku po ktorej ked si prejdem jazykom alebo prstom tak boli [len ked nanu zatlacim]. Je docela malinka, ma cca 1-3mm na vysku, a farebne sa nelisi od ust. Som fajciar, tak sa bojim ci to nebude rakovina. A chcem sa este spytat [ak by niekto vedel co to je] ze ci to treba liecit alebo ci nie.

Dakujem za vsetky odpovede

Odpovie mi niekto alebo nema nikto ziadne skusenosti?

Pozri, radšej ísť zbytočne k doktorovi, ako niečo premeškať… ja som za doktora :slight_smile:

Keby nemal dovolenku tak aj idem (-:

Takze nema nikto ziadnu takuto skusenost?

Ake skusenosti ocakavate? “Hrcky” v ustach mozu byt z rozlicnych pricin. Upokoji Vas, ked Vam niekto napise, ze to nic nie je? Vystrasi Vas, ked Vam niekto napise, ze to je rakovina? To, co mate v ustach musi fakt vidiet odbornik - lekar. Nespoliehajte sa na to, ze na tomto fore dostanete serioznu odpoved - pravdaze, ak chcete serioznu odpoved. Hrcky v ustach riesi stomatolog - zubny lekar. Vela zdravia!

Utekaj k lekárovi, aby nebolo neskoro… nedaj sa odradiť a trvaj na vyšetreniach…

No takze, bol som u lekarky- nic tam nevidela, bol som aj u zubarky- tiez tam nic nevidela. Len ja mam skor pocit ze ono aj ked to nieje viditelne tak tam stale mam maly hrbolcek, co teraz? x)

Kloktať čaj z lipkavca 3 x denne čaj pri kloktaní neprehĺtať ale vypľuť.

Nuz tak potom mate tri moznosti:
1. najst si ineho odbornika (zubara) a poziadat ho o vysetrenie / konzultaciu problemu,
2. poziadat svoju zubarku, aby Vas s tou hrckou poslala na stomatochirurgiu, kde to otvoria a zistia, co je vo veci,
3. dat si urobit magneticku rezonanciu hlavy so zameranim na hrcku na vlastne naklady (napr. v sukr. nemocnici Medissimo v Bratislave to stoji 120 Eur).

Ja som si prave dnes objavil nieco podobne, hore na podnebi, farebne sa to nelisi, ma to asi 3 mm a neboli to, nevedel som o tom pokym som si nahodne tam nenahmatal prstom a uz to citim aj jazykom. Mozem vediet ci ste to dalej nejako riesili?

Presne mam aj ja taký problém mam 14 neviem čo to je ani čím to je neviete mi poradiť ? Ďakujem za odpoveď.

Hrcka v ustach alebo na perach moze tiez predstavovat prve stadium pohlavnej choroby - syfilisu. Je mozne dat sa anonymne otestovat na pohlavne ochorenia. Robia to napr. v odberovom centre HPL v Bratislave aj inych mestach (http://www.hpl.sk/odberove-centrum) , pripadne sa treba telefonicky informovat na regionalnych uradoch verejneho zdravotnictva.

Ja mam rovnakú bolel má zub asi kvôli precitlicosti no po nejakom čase sa si spravila hrudka hore na podnebí farebné sa nedá odlíšiť je sem tam trochu veci inokedy menšia na dotyk trochu boli alE mám pocit že ťa bolesť mi vyráža do toho zubu .... zubár to pozeral tiež nic nenašiel povedal že je to OK. Vidím že ten komentár bol pridaný pred 2 rokmi tak by ma zaujímalo ako si nakoniec dopadol