Hydrokéla a šelest na srdci

Dobry vecer prajem, tak s tymito liekmi nemam ziadne skusenosti, ale co sa tyka tejto srdcovej vady, tak ja ju mam tiez a neda sa liecit, ale ked vas to potesi, veda ide stale dopredu a posuva sa aj liecba tohto ochorenia, majte sa.

V Kosiciach su dobry kardiologovia a oni vedia, co s tym robit, robia tam aj dobre chirurgicke zakroky, ja mam ist tiez na operaciu, ale neviem presne kedy a mal som tiez dieru a neviem ako to vyzera teraz, ale som pod kontrolou lekarov, takze viem, ze sa da na nich spolahnut, drzte sa.

Moj kamarat ma 16 rokov a ma selest na srdci, doktor mu povedal, ze je na 90% mozne, ze sa nedozije viac ako 20 rokov. Moze to byt pravda? Velmi sa o neho bojim, kedze je futbalista, prosim odpovedzte mi.

Mojej dcere diagnisovali selest, ked mala 6 mesiacov. Pravidelne rocne sme chodili na kontrolu. Teraz ked ma 16 rokov uz z toho vznikol defekt, ma dieru na srdci 1 - cm. Prepacte, ze vam to pisem, ale som velmi nestastna, toto sme sa dozvedeli vcera! Kazdy hovoril, ze ten doktor, ku ktoremu sme chodili je super, ale nahodou sme vcera isli sukromne! Moja sesternica robi na kardiocentrume v Bratislave, keby ste chcela ist tam, tak vam velmi rada pomozem! S pozdravom p. Molnarova zo Samorina!

Tak kvoli selestu, o tom pochybujem. Ak by to tak bolo, tak by ho oslobodil od sportu a pohybu. Mylsim si, ze v tom je bud nieco viacej, alebo to nie je pravda.

Dobry vecer, asi v 9 rokoch mi diagnostikovali funkcny selest, ciastocne mi zle dolieha chlopna, tak isto som mavala pocity pichania v hrudniku (ktore sa obcas vracaju), hlavne pri nadychu. Nikdy som na to nebrala ziadne lieky. Doktorka mi vysvetlila, ze ono pichanie moze byt sposobene ochabnutym svalstvom, zlym drzanim chrbtice (tieto veci so srdcom uzko suvisia). Pravidelne cviky na chrbticu mi v tomto velmi pomahaju a nemam uz ziadne tazkosti. Teraz mam 23, stale chodim na kontroly a jediny problem ktory pocitujem v suvislosti so selstom je fakt, ze sa pri behu rychlo zadycham. Prajem vsetkym hlavne vela zdravia.

Chcela by som sa opytat, mam 1 cm selest a mam 14 rokov, mam ho od 6 rokov. Kolko rokov mi ostava do konca zivota? Mavam stazene dychanie a kaslem vacsinou rano a v noci, niekedy mi to pride ako by som mala zachvat. Prosim odpovedzte.

Ahoj ja mam selest od malicka teraz mam 23 rokov a zatial este zijem. Chodim na pravidelne kontroly kazdeho stvrt roka ku kardiologovi, aby som sa udrzal vo svojej forme a nemal tazkosti, ktore mavam pri srdiecku, pravidelne sportujem, venujem sa cestnej cyklistike, korculovanie, prechadzky v prirode a staly pohyb mi dodava zivotny styl. Postupom casu by som chcel podstupit plastickej operacii, ktoru mi ponukol vseobecny doktor. Netreba sa bat, treba to len prekonavat.

Zdravim, pred 4 rokmi mi zistili selest na srdci, ale lekar mi povedal, ze u deti je do 10 rokov to byva normalne, ale teda ze to potom zanika a len u par percent ludi to pretrva, medzi ktorymi som teda vraj aj ja. Povedal mi vsak, ze mozem spokojne fungovat dalej, ze viac menej o nic nejde, ale ze by som mala chodit na kontroly raz za rok, co som teda viac menej velmi neuposluchla, kedze som tam nebola ani raz zatial. Ked vsak citam tuto diskusiu, som zaskocena a neviem teraz, ci som nieco nepodcenila. Nijake vacsie problemy nemavam, iba sa rychlo zadycham a pocitujem obcas take jemne pichanie, ale skor mi to pride, ako ked sa vam zacvikne nerv.

Ja som tiez mala selest, ked som chodila este do zakladnej, tiez som nijake lieky nebrala. Potom som prekonala reumaticku horucku, tam som uz musela brat rok a pol kazde tri tyzdne injekciu. Bola som sledovana na internom a ked som otehotnela, tak vzdy ma musel sledovat internista. Mam 53 rokov a je to dore, len sa nesmiem namahat. V skole som bola vzdy oslobodena od t.v. No a je to dedicne, mam tri deti a najmladsia teraz ma 21 bola operovana v na Kramaroch, lebo keby ju neoperovali, bola by patrila patrila medzi takzvane modre deti. Ale vdaka Boku je to v poriadku, hoci lieky na podporu srdca bude uziat cely zivot. Nebojte sa ist na vysetrenia, ja som s nou chodila od narodenia a stalo to za to.

Ja mam selest od malicka, pretoze som ho zdedila a v zivote som sa na to neliecila, a ani nebola u kardiologa, a ani ma nic nebolieva, a normalne robim vsetko co chcem, cvicim aj v skole na tv aj behat chodim, mimochodom mam 18 r.