Hydrokéla a šelest na srdci

Dobrý večer prosím o radu, môj syn má diagnostikovaný šelest na srdci a hydrokélu na pravej strane. Má 1.5r. Ideme k odborníkom koncom júla. Ak poznáte niekoho s podobnými dg., prosím nech ma kontaktuje o postupoch a príp. liečbe. Akékoľvek rady a skúsenosti sú vítané. Ďakujem.

Jedno aj druhé je potrebné sledovať, šelest sa po pubertálnom veku často upraví, teda záleží na tom, o aký šelest ide, ja som z neho vyrástol, ale po 30 sa mi vrátili problémy, v detstve bol dosť silný, tak tam bol zákaz telesnej výchovy, a šetriaci režim, inak nič vážne.

Dobrý deň, pri lekárskom vyšetrení mi zistili, že mám vysoký krvný tlak, po ďalšom vyšetretní u kardiológa zistili ECHO: Koreň Ao 28 mm, sep. cipov 19 mm, PK 34 mm, bez pľ. hypert., prit. regurgit. na AP, AP IVS 11 mm, zs ĽK 11mm, LVEDD 58 mm, ĽP 48 mm, EF 60%, MR cca 3-4, TR cca. 2-3 st. Mám aj kŕčové žily na ľavej nohe. Beriem na nich VESSEL DUE F 2x denne a na tlak Tritace 1,25. Pred časom som si kúpil stacionárny bicykel, rád by som vedel, či môžem športovať aj týmto spôsobom (prip. iným). Inak sa cítim dobre,mám 51r., som nefajčiar, abstinent, zdravo sa stravujem. Ďakujem za skoré vyjadrenie.

Chcela by som sa aj ja spýtať na túto tému. Ako malej mi diagnostikovali systolický šelest, chodila som aj na pravidelné kontroly u detského kardiológa, ale nikto mi nič konkrétne nepovedal, čo to vlastne ten šelest je. Zopár krát spomenula, že mám úzku aortu. Žiadne lieky som neužívala a po čase som tam úplne prestala chodiť. Vlatným rozhodnutím. Viem,že aj spomínala, že by som mala ísť aj na nejakú operáciu, ak by sa stav zhoršil, čoho som sa dosť zlakla. V poslednej dobe sa mi vracajú pichavé bolesti v oblasti srdca, pri ktorých sa často nemožem ani nadýchnuť a trvá to asi pať minút, kým to prejde. Čo je zaujímavé, vždy hneď po tom mám strašne podráždenú a výbušnú náladu. Može to spolu súvisieť? Ďakujem.

Dobrý deň! Moja priateľka má šelest na srdci. Užíva lieky Trileptal. Malo by sa to jej zlepšovať, ale nevidíme žiadne zmeny, pocity pichania v oblasti hrudníku sú častejšie ako pred tým. Ak máte nikto skúsenosti s týmto liekom a s týmto problémom, tak sa prosím ozvite.

Prosím o radu. Mám synčeka 7 ročného, ktorému zistili šelest na srdiečku máme mať popročné návštevy u kardiológa, mňa však trápi to, čo to pre nás znamená aké obmedzenia a čoho sa máme vyvarovať. Ďakujem za všetky rady.

Ja mam 13 rokov a mne zistili selest, ked som sa narodila, chodili sme tiez velmi casto ku kardiológovi, ale teraz uz nemusim chodit casto, teraz chodim kazdy 2-3 rok podla potreby, drzim palce vasmu syncekovi, nebojte sa, po par rokoch to prejde.

Mne zistili šelest v 15 rokoch. / Mám 38 /. Bolo mi to vysvetlené tak, že chlopňa zle prilieha k srdcu, lebo je opačného tvaru ako by mala byť. Chodila som raz ročne na kontrolu, neskôr 2x a občas som mala problémy ako bolesť srdca a pocit vynechania úderu, presťahovala a nová lekárka mi povedala, že to nič nie je a nemusím chodiť na kontroly, len keby som mala problémy. Keď som prišla po 2 rokoch na echo, oznámila mi, že sa mi prepadá chlopňa a treba ju operovať, ale na vyšetrení v BA mi povedali, že netreba. Problémy mám neustále, lieky nepomáhajú a bývam z toho nervózna, ale komu veriť? Dúfala som, že operácia to vyrieši a nič. Netreba žiadne problémy so srdcom podceňovať a radšej navštevujte lekára pravidelne, nedajte sa odradiť, keď vám povie, že to nič nie je, aby ste nedopadli ako ja.

Ako dieta som prekonala selest. Medzicasom mam 34 r. a obcas mam pocit, ako keby sa mi chvelo srdiecko. Je to pravda, ze by som mala chodit na pravidelne kontroly?

Tak ja mám teraz 15 rokov, ale ked som bola malá, tak som mala dieru v srdci, ktorá mi chvalabohu už zrástla. Mala som ísť aj na operáciu, ale nakoniec je to dobré. Ale mám šelest - neviem čo to vlastne je a prečo to mám, ale niekedy mám bolesti srdca a neviem z čoho, nedokážem dýchať a musím si okamžite ľahnúť. Chodím k doktorke raz ročne. Zatial je všetko v poriadku, ale tie bolesti srdca už mávam skoro každý deň. Je to častejšie ako vtedy. Neviem či preto, že veľa cvičím, ale dúfam, že to nie je nič vážne.

Zamara, nie je šelest, ako šelest. A ver mi - srdce nebolí, tieto popisované príznaky mi prídu ako z iných dôvodov. K tomu by mi stačil tvoj vek. Spýtaj sa na svoje ťažkosti lekárky - kardiologičky priamo, keď ti ona hovorí, že je to v poriadku, tak je to dobré z jej hľadiska a tvoje ťažkosti sú málo podstatné.

Šelest všeobecne je zvuk, ak sa týka srdca, tak je to zvuk, ktorý k jeho činnosti nepatrí.
Nie je šelest ako šelest, preto sú šelšsty srdca aj odstupňované, podľa sily a samozrejme sú rozdielne aj podľa príčiny. Ale to je téma nie na diskusiu laik-laik,. ale laik-lekár.

Mam 20 rokov a dnes mi zistili, ze mam selest na srdci, chcela by som sa viac informovat, co to vlastne je a ci je to vazne, poradi mi niekto?

Prečítajte si môj príspevok z 25.09.08, teda oba.

Ahojte! Mam 13 rokov a mam selest na srdci asi od mojich siestich rokov. Navyse pred rokom mi zistili, ze mam asi dieru v srdci o mesiac idem na vysetrenie, aby sa to potvrdilo alebo vyvratilo. Keby to tak bolo a je to pravda, mam ist na nejku operaciu, pri ktorej mi tu dieru “prikryju” klobucikom. Neviem presne, ci je to tak, lebo si vela z minulej prehliadky nepamatam. Keby som mala dieru v srdci, ake vazne to je? Vraj bude komplikovany porod, keby som chcela mat deti, ake su rizika a bude vsetko ako predtym aj po operacii? Dakujem za odpoved prosim co najskor do 24. novembra, vtedy mam ist do Kosic na EKG na vysetrenie a tak. Este raz dakujem.

Mojej dcere dnes detsky pediater zistil, ze ma asi selest na srdci, chcela by som sa dozvediet viac o tejto chorobe, mozete mi prosim poradit, moja dcera ma 19 mesiacov. Vobec neviem, co to znamena, ani co jej hrozi atd. Dakujem, vasa citatelka katka.

Ja mam selest na srdci a nemam koli tomu ziadne obmedzenia, sportujem normalne, jem vsetko, skratka davam organizmu zabrat a zatial som nemal nikdy ziadny problem.

Ja som sa narodila s takouto diagnozou. No mne po rokoch lekari povedali, ze selest sa neda vyliecit. No da sa s tym zit. Ja s tym zijem uz 30 rokov. Obcas sa sice citim zle, no da sa to. Mozno dnesna medicina uz tak pokrocila, ze sa to uz liecit da. No aj keby nie - skutocne sa s tym da zit, len treba dbat na urcite pokiny lekarov.

Dobry vecer, chcem sa vas opytat, co znamena, ked mi doktor povedal, ze mi srdce pracuje na 6 stupnov -inak mam prolaps mitralnej chlopne, dakujem pekne?

Dam ti jednu radu, ked mas selest, tak by si nemala robit ziadne zlozite cvicenia, ktorymi zatazis istym sposobom srdce a k doktorke by si mala chodit urcite castejsie, to nie su srandy, nechcem ta strasi,t ale je to tak, maj sa.