Hyperaktívny močový mechúr nie je prejavom starnutia

Približne desať percent ženskej populácie na Slovensku trpí syndrómom hyperaktívneho močového mechúra. Ide o nadmerné a časté nutkanie na močenie, ktoré môže byť v niektorých prípadoch sprevádzané aj únikom moču - teda inkontinenciou



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7906-hyperaktivny-mocovy-mechur-nie-je-prejavom-starnutia

Samozrejme, že hyperaktívny mechúr nie je prejavom starnutia. V mojom okolí vysokoškoláčiek sa s ním začínam čoraz častejšie stretávať. So spolubývajúcou som sa dohodla na cvičení kegelových cvikov, zmenili sme si rebríček hodnôt, naštartovali sme sa na leto plné pohybu. Berieme aj výživové doplnky od valosunu, aby sme sa čím skôr dostali z tak pre nás trápnej situácie. Hlavne keď si človek ešte chce ísť zatrsať na diskotéku a keď sa stane niečo takéto, no neviem, ktorá žena by nesčervenala až kdesi za uši.

Na Valosun som počula veľmi dobré reakcie. Sama som si kúpila Uroval manosa akut, pretože som mala problémy s močovým ústrojenstvom. Podľa mňa s hyperaktívnym močovým mechúrom môže človek skúsiť kegelové cviky, tie sú fakt zaujímavé. Jasná vec je, že potrebuje mať človek výdrž a to viem podľa seba, že nie vždy sa mi chce, ale keď si človek spomenie, že to je pre jeho zdravie. No čo by si neurobil, že? :slight_smile: