Hyperaktívny močový mechúr

Poznáte pocit, keď takmer nedobehnete na toaletu, alebo vám aj trošku ,cvrklo“, do nohavíc. Na ceste do obchodu alebo na poštu poznáte všetky toalety, a v noci sa niekoľkokrát zobudíte na potrebu močiť? Je pravdepodobné, že trpíte ochorením, ktoré sa volá dráždivý močový mechúr



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7760-hyperaktivny-mocovy-mechur

Nácvik močenia? To ako seriózne vážne? Tak to je fakt ako cez. To som netušila, ja som si do teraz myslela, že pri hyperaktívnom močovom mechúry stačia kegelové cviky, úprava životosprávy a nejaké doplnky (napr. ja beriem uroval manosa akut). Netušila som, že je pri tom aj rehabilitácia. To je v dôsledku ale už toho agresívnejšieho hyperaktívneho močového mechúra, alebo to je už aj keď je človek v začiatkoch? Ja tomu už vážne nerozumiem : (

Ako to môže vzniknúť únik moču aj tým, že pijem príliš veľa kávy? No, dobre vedieť. Zuzka správny postreh, tiež mi to príde trošku vtipné, ale asi keď nemá človek na výber musí aj také niečo skúšať. Ja sa snažím doddržiavať aspoň tie dva litre vody, ale nie vždy mi to teda ide. čo sa týka uroval manosa akut, tak ten poznám veľmi dobre a spolu s kegelovými cvikmi mi pekne pomáha :slight_smile: Ale určite budem aj naďalej pokračovať v cvičení, sa cítim omnoho lepšie potom keď robím niečo pre svoje telo :wink: a hlavne aj na psychiku mi to pomáha :slight_smile:

Niekedy nemusím mať ani hyperaktívny močový mechúr a príde mi, že som stále na wc, ale zasa som začala piť veľa vody, aby boli močové cesty neustále v pohode a hlavne aby som nechytila úpal či neodpadla od smädu, keď je vonku horúco. Taktiež mám rada kegelové cviky, bohužiaľ nie vždy na ne mám čas, ale snažím sa :slight_smile: Uroval manosa akut pozná skôr moja mamina, ktorá má trošku vážnejší problém, ale tiež som ho už pár krát použila. Takže ho môžem len vrelo odporučiť, myslím, že najviac mi vyhovuje, že sú to probiotiká a nie nejaké antibiotiká, ktoré mi ničia ešte aj črevnú mikroflóru