Hysteroktómia v trenčianskej nemocnici

Dobrý deň! V najbližších dňoch ma čaká totálna hysteroktómia aj s vybratím priľahlých lymfatických uzlín v trenčianskej nemocnici (som z Prievidze, ale kvôli závažnosti ma posielajú do nemocnice vyššieho typu. ) Samozrejme, že sa hrozne bojím, možno ani nie tak samotnej operácie, ako toho, čo bude potom. Ale pretože moja diagnóza je hrozivá, nemôže byť ani reči o tom, že by som operáciu nepodstúpila. Ak môžete, napíšte mi, aké máte skúsenosti s trenčianskou gynekológiou, prípadne čo si tam nezabudnúť vziať, pretože doposiaľ som bola len v bojnickej nemocnici a neviem, ako to v Trenčíne chodí. Ďakujem!

Ďakujem za informácie a povzbudenie. Termín mám stanovený na 17. 3. Teraz sa najviac bojím, aby som dovtedy nechytila nejakú virózu, lebo všetko okolo mňa kašle a kýcha. Chcela by som to mať čím skôr za sebou :slight_smile:

Tak už mám po operácii. Dopadla nad očakávanie dobre, myslím, že aj samotní doktori nečakali až taký dobrý výsledok. Operácia prebehla laparoskopicky a nebolo nutné ani vyoperovať lymfatické uzliny. Lekári na trenčianskej gynekológii sú naozaj odborníci a neskutočne šikovní chirurgovia. Čo sa týka sestričiek, sú tam všelijaké - i veľmi milé a ústretové, ale aj také, ktorým by neškodilo prejaviť trochu viac empatie. Ale to je tak asi všade.
Dnes, šiesty deň po operácii sa cítim celkom fajn, skoro akoby som žiadnu operáciu neabsolvovala. Bála som sa zbytočne, dá sa to vydržať.