Imunita u päť ročných detí

Dobrý deň, poraďte prosím niečo na imunitu pre 5 ročné dieťa. Brala celú jeseň aj zimu až do apríla imunoglukan, preventan, vitamín C, Bronchowaxom, Aerius a stále sme boli chorí. Prosím, s čím máte dobré skúsenosti u detí? Sopeľ (Stafylokok, streptokok, moracella) a z toho kašeľ. Aj nosná mandľa sa vybrala a nepomohlo. Alergička nie je.

Liečba chrípky spočíva v zmierňovaní jej príznakov. To znamená, že pri vysokej teplote, ju môžeme znižovať pomocou vhodných antipyretík. Nezabúdajte však, že horúčka je obranným mechanizmom organizmu a nemala by sa umelo znižovať pri hodnotách do 38-38, 5°C. Pri veľmi vysokých horúčkach hrozí u detí výskyt febrilných kŕčov a ďalšie komplikácie. Dôležitý je aj pitný režim, aby nedošlo k dehydratácii organizmu, preto treba zabezpečiť dostatok tekutín – najlepšie ovocné šťavy alebo bylinné čaje.

Antibiotiká v prípade chrípky nemajú opodstatnenie, pretože ide o vírusové ochorenie. vhodné sú lieky na báze paracetamolu alebo ibuprofenu

Dobrý deň, a skúšali ste už dávať wobenzym? nám doma hodne pomohol, ajmne aj dcérke. s tou imunitou sme to mali ťažké (hlavne počas skôlkárského obdobia) ale badám naozaj zlepšenie. Môžem len odporučiť, nie je na predpis a stojí to za to naozaj.

Prosím o pomoc. Od mája toho roku sa mi zistilo, že mám znížený imunitný systém. Od mája mám pluzgiere tzv. afty v celej puse, už aj podnebie mám chytené, uzliny mám chytené, celé hrdlo, idem sa zadusiť a taktiež celá horná časť tela, celý chrbát, brucho, prsia, v podpazuší mám vyrážky obrovské a mokľavé. Okolo vyrážky je taký pluzgier. Keď mi odpadne horná časť vyrážky, tak po celom tele je otvorená rana Nevysušuje sa vyrážka. Ako sa mi toto začalo bola som u imfektologičke ale darmo som brala rôzne tabletky tak isto som ako som bola. Imunologička mi predpísala Imunit kt. doteraz beriem, zubár mi pomáhal na tie afty, ale nič sa nezmenilo. Ešte beriem aerius a ruboflavin, ale žiadna zmena. Som bezradná nikto mineviem pomôcť? Idem sa zadusiť lebo tie pluzgiere v hrdle mi robia ťažkosti. Čo mám robiť. Už som z toho hotová už 5 mesiac skoro šiesty a stav sa mi zhoršuje. To mi hovoria, že nič na to nevedia dať? Je to naozaj tak. Prosím poraďte.