Infarkt - komplikacie - zlaty stafilokok

Dobry den, moj otec po tazkej cukrovke a amputacii jednej konacitiny takto pred rokom, mal pred mesiacom infarkt (operovany davnejsie 3-jity by-pass), po ktorom zacal brat orfarin a nejake antibiotika (mal otravu krvi). Na tuto kombinaciui liekov dostal alergiu (flaky na nohe) a tak mu lieky vysadili. Do 24 hod jeho noha napuchla na clenku, zapalila sa a nemoze sa na nu postavit. Po tyzndni v nemocnici, ho dnes prepustili bez vyditel. zmien. (zapal a bolest - aj ked zmiernena). K tomu pripisali diagnozu - “zlaty stafilokok”. Mozete mi, prosim poradit ako znizit ten zapal, bolest - stafilokok, existuje nejake byliniky). Dakujem za kazdu radu!

Bylinky asi nie, ale homeopatia by tu bola účinná, pozor, je to veľmi zlá kombinácia ochorení, teda pozrite si aj tu na stránkach homeopatiu.

Dobry den, P. Iveta, mate nieco presne na linky? Nejake weblink na tie homeopatie? Dakujem vopred za kazdu radu, Horalka - Monika.

Bohuzel, pokud tam je MRSA, tak tam sarlatanstvi homeopatie nedoporucuji. Mrsa znamena odolnost antibiotik vuci zlatemu stafylokoku. Nutny je zvlastni hygien. rezim. Kazde pracoviste podava antibiotika dle citlivosti.

To som este raz ja, mam tiez zlateho stafyl., pomohol mi liek Cordyceps, ale musite si ho sami kupit. Neni dostat v lekarni. Je to ako prirodne ATB.

Krasny den prajem, riesim problem so stafylokokom aurelus uz od februara. Na Karibskom ostrove som si porezala lavu nohu, v lekarni mi dali nejaky kortikoidny krem, ze aby ma to nesvrbelo, pretoze to vyzeralo ako zapalene. Po 2 dnoch uzivania som sa zobudila s opuchnutou nohou, obrovskou bolestou pri pokuse vstat s postele (ked mi stiekla dole krv alebo co). Lekar mi dal Augmentin, lebo nevedel, co to je. Opuch zmizol, bolest presla, no po par tyzdnoch (pred menstruaciou) sa mi vyhodil obrovsky hnisavy bolak na lavej polke zadku. Tak to bolelo, ze som ani sediet nevedela. Lekar mi opat nasadil Augmentin. Bolak zmizol, no pred dalsou menstruaciou sa mi urobili dalsie 4, takmer na rovnakom mieste ako ten predtym. Po prichode na SK som bola v poriadku, no pred odchodom naspat, zasa pred menst., znova. Navstivila som lekara, zobral vzorku na mikrobiologiu, zistil pritomnost tejto bakterie, predpisal dalsie ATB (Cyprofloxacin, potom Erytromycin), ktore som dobrala, no pred dalsou menstruaciou zasa, a zasa a zasa a vracia sa do dnes. Uz 2 mesiace som nebola ani u lekara, lebo mam pocit, ze s tym aj tak nevedia nic spravit, len platim za lieky, ktore aj tak nechutia. Teraz sa mi urobil na tvari, zasa na lavej strane tela, opat pred menstruaciou. Ako sa toho mozem zbavit? Ako sa to do mna dostalo a ako sa to prenasa? Poznam viacerych ludi v kolektive a tak, ktorym sa zacali objavovat podobne bolaky.

Chod k lekarovi a daj si kompletne vysetrit krv a moc, a takisto zajdi aj ku gynekologovi. A ked nie si spokojna so svojim lekarom, tak ho nevahaj zmenit, vela stastia.