Inkontinencia – diel druhý: Možnosti liečby


(Admin Zzz.sk) #1

V prvom diele seriálu o inkontinencii (Trápi Vás inkontinencia? – diel prvý: Typy inkontinencie) sme sa zoznámili s typmi inkontinencie. Od typu inkontinencie a jej príčiny sa potom odvíjajú možnosti liečby. Správne určiť typ a príčinu inkontinencie je najdôležitejším krokom pred začiatkom samotnej liečbyToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10886-inkontinencia-diel-druhy-moznosti-liecby

(Betka22) #2

Ja som na podobný problém cvičila kegelové cviky. Začala som sa o tento problém viac venovať a začala som uvažovať aj nad zmenou životného štýlu. Najväčší problém bol aj nedostatok vody a nedostatok pohybu, pretože pracujem v kancelárii. Svoj problém som riešila aj s lekárom a konzultáciou, kde mi odporučil aj tekvicové tabletky. Možno kombinácia dobrej stravy, dostatku vody, veľa pohybu a doplnku v podobe probiotík mi zlepšil môj problém.


(Lucka) #3

Najlepšia možnosť liečby hlavne v počiatočnom štádiu je pomocou prípravku Ive Inkontinstop z lekárne. Hotový zázrak, peckovo pomáha. Odporúčam hlavne ak máte problémy s inkontinenciou po porode, ja som vtedy ho užívala.


(veronika) #4

Neprajem nikomu, aby zažil posledné dve štádiá, ale bohužiaľ aj takí ľudia existujú. Na začiatku som sa bála o tom hovoriť, ale potom sa ma lekárka spýtala, či ma netrápi ešte niečo iné, tak som jej vysvetlila, že nie som úplne v poriadku. A ona taká, že je to normálne, že sa o tom hanbia ľudia rozprávať. Povedala, že najprv skúsime kegelové cviky, upravenú stravu, veľa vody, hygienu. Ja som si ešte dokúpila uroval manosa akut a musím povedať, že sa to lepší. Áno, je to krôčik za krôčikom, ale zdravie je pre mňa tým najdôležitejším, lebo keď nemám zdravie, to ako keby som nemala nič.


(tina) #5

Ja som mala inkontinenciu v počiatočnom štádiu, stačilo mi užívať Ive inkontinstop, ktorý som videla v telke a prešlo mi to