Javorový sirup

Dobrý deň, prečítala som si rôzne články, kde odporúčajú miešanie tohto javorového sirupu so sodou. Potrebovala by som vedieť presne v akom pomere. Ja som čítala, že sa zmes za stáleho rychleho miešania 5 minút udržuje na 40 max 45 stupnov, neviem ako odhadnem presne tieto stupne alebo to nie je až také dôležité? Napíšte mi prosim Vás niekto, kto má s tým skúsenost. Ďakujem.

Ahoj, 45 stupňov je niečo málo viac, ako telesná teplota, to znamená, že keď ponoríš prst dnu, tak by to malo byť pocitovo teplé, ale nie chladnejšie ako ruka, ktorá má okolo 37 stupňov. Naopak zasa 55 stupňov C je telplota hraničná, ktorú už človek veľmi pociťuje a keď má niečo viac ako 55 stupňov, tak na tom neurdžíš ruku viac ako pár sekúnd a potom to začne páliť, to len pre predstavu, že 45 je niečo presne medzi.

Ahoj, už si to skúšala? Lebo neviem, či tento postup je ten správny. Potrebujem to dosť súrne. Chceme to vyskúšať, keďže asi už veľmi nemáme na výber. Topiaci sa aj slamky chytá. Poprosím niekoho, kto to vyskúšal, nech sa ozve a hlavn,e či to malo účinok. Poprosím pri reakcii aj mailovku. Ďakujem.

Ahoj, neskúšala som to, iba nás kedysi v labáku takto učila učiteľka rozpoznávať teplotu bez teplomera, neboj sa malých detailov, zbytočné stresy tiež nepomáhajú liečbe, choď sa opýtať do lekárne laborantky, nemáš čo stratiť.

Ahoj, veľmi pekne Ti ďakujem za názor. Pri niečom takomto stresy sú a podľa môjho názoru aj vždy budú. Všade uvádzajú aj dieliky, neviem veľmi, čo si mám predstaviť pod pojmom dielik z čoho?

Ahoj, dielik sa všeobecne používa, ak chceš vyjadriť správny pomer niečoho a nie je presne určené množstvo. Príklad: Ak ti niekto povie: "Použite 1 dielik sirupu na 10 dielikov vody… ", tak tým myslí, že do 10 litrov vody dáš jeden liter sirupu, alebo do takisto to znamená, že do vedra naleješ desať pohárov vody a jeden pohár sirupu, je jedno aké množstvo, toto je pomer.

Ahoj, ďakujem Ti velmi pekne za pomoc. Ak by sa ešte niekto ozval, kto to vyskúšal a napísal mi svoje skúsenosti, bola by som rada. Ďakujem.

Môže sa javorový sirup so sódou používať aj pri cukrovke II. typu? Ďakujem za odpoveď

3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, aby teplota sirupu nepřesáhla 40°C, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např. 3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce. Tato léčba je založena na tom, že rakovinové buňky milují cukr, který do sebe vtahují. Javorový sirup obsahuje čistou glukózu, takže tuhle podmínku dokonale splňuje. Tak se látka dostane přesně do centra nádoru. Jedlá soda pak dokáže díky obrovskému obsahu kyslíku rakovinový nádor doslova rozbít zevnitř. A to už během prvních tří dnů. Dochází tak k naprosté likvidaci nádoru v jakémkoli stádiu, tedy i v konečné fázi rakoviny.

Milá Mária, mohla by si mi prosím poradiť? Môj otec má rakovinu ústnej dutiny, mohol by mu tento sirup pomôcť? Je to strašné, lebo je to veľmi agresívny typ rakoviny, už nemôže ani jesť poriadne, schudol a je už v poslednom štádiu. Kde sa dá zohnať ten sirup u nás?

Biopotraviny, tam ten sirup maju, aj sodu bikarbonu.

Laura, poraďte sa s lekárom najprv, a aj s dvoma. Niektoré typy rakoviny nemusia reagovať na takúto liečbu dobre, niektoré áno. Tým, že telu dáte javorový sirup, tak v podstate takmer čistým cukrom rakovinu podporíte v raste, v niektorom štádiu rakoviny môžete Vášho oca doslova pochovať týmto krokom. Dávajte si pozor na samozvaných “lekárov”, treba vždy používať aj rozum, lebo na takúto radu Vám nikto záruku nedá, čo sa týka našich lekárov, tým netreba veriť vôbec tiež, lebo ja som sa z rakoviny dostala takisto životosprávou a liečbu navrhnutú lekárom som odmietla, nedával mi vtedy ani rok, je tomu už desať rokov a stále žijem, po rakovine ani stopa, onkologické lieky sú ešte väčší biznis ako antibiotiká, takže najlepšie je študovať na internete, vzdelávať sa, neveriť len tak všetkému a hlavne, ak niekto sľubuje rýchlu nápravu, tak na 99% klame, uzdravenie trvá vždy dlhšie a je k nemu ťažká cesta, verte mi, že toto je jedna vec, na ktorú nechcete prísť na základe vlastných skúsenotí. Javorový sirup kúpite v každých väčších potravinách, na Slovensku ho majú v Bille, Tescu, Kauflande, DMku aj Terne určite, takisto sódu bikarbónu a oveľa lacnejšie, ako v bioobchododoch. Kupujte kanadský, tam sa vyrába, v knihe od Dr. Bukovského sa píše, že je to vo všetkých smeroch zdravšia a prírodná náhrada za cukor, vyrábajú sa vraj lacné, umelo-ochutené napodobeniny, treba kupovať originál, označenie na fľaši ako “stupeň C” má znamenať silnú a karamelovú chuť.

Dakujem ti Ivanka.

Ivanka, prečítala som si Váš príspevok a máte veľkú pravdu v každej vete. Choroba - rakovina je veľmi zákerná. Tiež ju diagnostikovali mojej mamičke. Stále dúfa a ja tiež, že je to úplne inak ako hovoria lekári. Mamička má už pokročilý vek a veľmi sa obáva, a ja samozrejme tiež, liečby chemoterapiou. Hľadám preto pomoc na internete. Počula som aj o Imelových listoch, ktoré vraj pôsobia ako detoxikačný prostriedok. Tiež sa veľa hovorí aj o javorovom sirupe. Ivanka, prosím Vás o pomoc - radu, na aké prírodné liečivá by sme sa mohli spoľahnúť a čo by sme mali podľa Vás vyskúšať. Ďakujem a prajem pevné zdravie. Marika

Dobrý večer, prosím Vás pomohla soda bikarbona a javorový sirup už niekomu pri rakovine? Moja maminka má tiež a chcem jej veľmi pomôcť, no neverím chemoterapii ani ožarovanie. Prípadne nejakú dobrú radu a skúsenosť. Ďakujem Ľubica

Ja si kupujem javorový sirup v Lidli, nemájú ho vždy, len keď majú americký týždeň, ale je veľmi chutný, oplatí sa kúpiť. S palacinkami je úplne božskyý :stuck_out_tongue: mňam

lidl leták

ja ho kupujem u nás v takom malom obchodíku so zdravou výživou, je síce trochu drahší ale milujeme ho a dávame si ho snáď na všetko :slight_smile: