Javorový sirup

Prosím Vás, aký účinok má javorový sirup a kde sa dá kúpiť? (Aj v lekárni?)

Javorový sirup sa dá kúpiť napr. v drogérii DM a tiež v Kauflande. Zdá sa mi, že som ho videla už aj v TESCU. Tak sa skús pozrieť, je vynikajúci na palacinky, zmrzlinu a rôzne ovocné poháre. Aké účinky má to neviem, len to, že je veľmi chutný. Vyskúšaj a uvidíš, že mám pravdu. Maj sa pekne Maťka.

Ano, javorovy sirup je velmi chutny, ja ho pouzivam na palacinky a lievance a do zmrzlinovych poharov a moje deti si ho nevedia vynachvalit. A este ho pouzivam aj na ranajky do bieleho jogurtu a do kukuricnych lupienok treba vyskusat neolutujete.

Kúpite ho aj v dobre zásobovaných malých potravinách. Minule ho mali aj v Jednote :slight_smile: Odložiť predsudky a mňam. Je fakt dobrý.

Ale je aj dosť drahý.

Na trhu v CR sa vyskytuje pomerne vysoke mnozstvo napodobenin tohto sirupu, neviem ako je to na SK, ale predpokladam, ze obdobne, takze pozor co kupujete.

Tu je o varení a užívani javorového sirupu http://www.rodina.cz/clanek4958.htm počítala som si zaujímavé informácie vďaka vašej otázke.

Ja som videla v zavodnom bufete asi stvrt litra za 227,- neviem, či je to štandardna cena?

Aaj ja by som ho chcela vyskúšať, len neviem kde sa da kúpiť.

Ja som ho kúpila v Hypernove, stojí 8,50 eur. My ho dávame mamke ako recept so sodou proti rakovine a zázračne sa udzravuje.

Ahoj Vierka ak tu ešte budeš napíš ako ho mamka užíva v akom pomere so sódou, lebo ja ho dávam mojej z toho istého dôvodu tak len aké máš skúsenosti ty…Ja miešam v pomere 1:3 len sa sóda stále usadí tak ho treba vždy miešať…díky…

Dnes som ho kupila v DM drogerii, stoji 6,85 eur, chuti vyborne, pre mna by mohol byt trosku menej sladky.

Ja som tiez skusala tento recept, ale akosi sa mi to pri zohrievani sody s javorovym sirupom urobilo moc huste, a tak sa to tazko rozmiesavalo. Pouzila som pomer, ako pisu. Je to nutne zohievat? Nestaci to len zmiesat a vypit. A este moze sa to urobit do zasoby a ulozit do ladnicky?

Prosim vas, ake su ucinky javoroveho sirupu pri cukrovke? Dakujem.

Hovorí sa, že “topiaci sa aj slamky chytá”, ale javorový sirup mi príde ako drahé sladidlo pri rakovine.

Dobrý deň. Zmiešala som javorový sirup s čistou sódou a zahrievala zmes vo vodnom kúpeli, ale približne pri 39 stupňoch C. prudko stúpla teplota zmesi a tá akoby vzkypela a zosvetlela. Neviem či je to v poriadku a či to potom nemá negatívny účinok na liečbu rakoviny. Nemá sa zmes zahrievať len do tých 39 stupňov? Prosím o odpoveď. Ďakujem. Michaela

Vsade citam, ze rakovina ma rada cukor. Javorovy sirup je dost sladky - jeho cukor neskodi, nepodporuje rakovinu?

Je ho už dostať kúpiť bežne aj v TESCU a v lekárni

Ja si tiez myslim, ze samotny javorovy sirup moze podporovat rakovinove bunky, kedze tie maju radi cukor a sirup obsahuje vela cukru. Ja mam take informacie aj tomu tak chapem, ze na rakovinu ma ucinok javorovy sirup len v kombinacii s cistou sodou z lekarne. Ja viem o tom, ze sa ma 5 minut miesat, resp. iba prihrievat na slabom ohni sirup so sodou, v pomere 3 casti javoroveho sirupu a jedna cast sody. Ide o to, aby sa to spolu naviazalo a potom sa to ma uzivat po 1 lyzicke (alebo lyzici) kazdy den, zo zaciatku aj viac, takze treba to potom mat v chladnicke. Ked sa to potom uziva, tak to ma mat ten zmysel, ze rakovinove bunky miluju sladke, ale zasadite neznasaju, javorovy sirup tu ma funkciu doniest do rakovinovej bunky sodu a potom to ta rakovinova bunka nema vydrzat a ma “zdochnut”. Dajte vediet, ked vyskusate.

Ja som si doniesla javorový sirup z Londýna, ale videla som ho aj v Tescu. Išlo o pravý kanadský a 1 liter stál okolo 25 euro.