Je mi stale zima

Ahojte, chcem sa opytat, ci niekto nemate tento problem. Mne je stale priserna zima, mam pocit, akoby som mala nohy namocene v ladovej vode, po celom tele mi behaju zimomriavky, niekedy mam pocit, ze od zimy sa mi neda ani rozpravat, ale pritom sa potim. Tak ja neviem, co to moze byt, preto ak ma niekto takyto problem a vie, ako ho riesit, strasne mi tym pomoze.

Treba dat vysetrit stitnu zlazu. Moze ist o jej znizenu funkciu.

Ahoj, ja mám tento istý problém, začalo to minulý rok asi na jar, začala som cítiť hrozný chlad na nohách celé leto som bola v práci obutá v kožušinových kapcoch, behala som po lekároch a záver vertebrogénna polyneuropathia, anémia a hypothyreóza, takže keď sa mi to všetko pekne pospájalo, tak som si pripadala ako na Aljaške, pomáha len teplá sprcha inak sa neviem zohriať ako by som si nevedela sama vyrobiť teplo, aj v noci spávam v ponožkách, von nosím len termopomožky / nie práve lacné / neviem užívala som aj lieky, ale zlepšenie sa nejako neukázalo, už som z toho na nervy, možno antidepresíva by pomohli, držím palce, odpíš.

Tak to je teda dost diagnoz. Ja tiez rozmyslam, ci mam niekam ist, ale ani neviem kam. Nedavno som bola darovat krv a tam mi zistili, ze mam malo zeleza, tak mi ho dali uzivat. Ono sa to trosku zlepsilo, ale teraz som bola chora, po dlhej dobe a uzivala som ATB, tak som to nechcela kombinovat so zelezom. Mne tiez pomaha len horuca sprcha, alebo horuci kupel, ako pises, inak sa nezohrejem. A tiez spavam v ponozkach, bezne cez den nosim dvojo ponoziek. V lete, ked na mna svieti slnko, aj vtedy mi byva zima. Musim byt dost dlho na slnku, aby ma prehrialo. Potom uz je to v pohode. Mozno je to aj mojimi 50 kilami, ja uz neviem. Kazdopadne ti moc dakujem za reakciu.

Mne teda až tak strašne nebolo, ale čo sa týka nôh a rúk, tie som mala hrozne studené a bolo mi chladno hlavne vtedy, keď som sa nehýbala. Keď som posedela 5 minút na stoličke, už ma striasalo. Nebola som s tým nikde u lekára. Ale keď som prišla na kontrolu k homeopatičke a dotkla sa mojich rúk, s údivom sa na mňa pozrela a opýtala, či to mám vždy takéto. Potom mi poradila kúpiť si silný výťažok z ginkgo, ale skutočne kvalitný. Urobila som to a už cca. 3 roky neviem, čo sú to studené končatiny alebo celé telo. Takže problémom bolo len nedostatočné prekrvenie. Chápem, toto nemusí byť aj Tvoja príčina, ale za pokus to stojí. Ja som napríklad odvtedy mala aj nedostatok železa, a to akútny, aj som bola anemická a poriadne (mala som hemoglobín len 59), ale chladno mi nebolo. A štítnu žľazu som mala tiež OK. Dievčatá, na antidepresíva sa dajte len ak skutočne musíte a neviete nájsť iné riešenie.

Dakujem za reakcie. Myslim, ze ono je to aj tou stravou, ja toho moc nezjem a uz vobec nie kaloricke. Viem, ze to moze byt aj tym a som rada, ze si to napisala. Aspon viem, ze sa nemylim v mojich uvahach, len problem je v tom, ze mne vela veci nechuti, ale vidim, ze moje stravovanie musim zmenit, ak nechcem zamrznut.

Ja mam tiez taky problem. Aj v lete po celom tele mam zimomriavky, studene ruky a nohy a pritom sa potim. Tiez som chuda asi 50 kilo. Ale stravu nemam tak zlu. Moja sestra je tiez zimomriva a mala nedostatok zeleza a bola chudokrvna. Lekarka jej tiez predpisala zelezo. Neskor zacala jest kazdy den na rano vlocky a od vtedy uz nema problem s chudokrvnostou a zelezom. Pozor je dolezite nejest vlocky s mliekom, ale s vodou a kakaom / nie grankom / + veci podla chuti ale nijake mliecne vyrobky. Da sa na to zvyknut. Takze teraz aj ja jem kazde rano vlocky a cvicim, ale ked sa uz nepohybujem je mi opat zima.

Aj ja mam ten istý problem ako jaja. Ale prisla som na to, ako ho riesit. Po prve by si si mohla odmerat teplotu, ak presiahne 37,5, daj si teple obklady. Ak ti je este stale, prykri sa paplonom a dekou. Uvar si bylinkové caje. A ak to ani potom neprejde, navstiv lekara, ten ti povie pravu diagnozu.

Aj ja mám tento problém a je mi zma aj v noci. Neviem čo už mám robiť, v noci spávam pod paplónom aj pod dekou v teplom pyžame. Mám taký vankúšik a v tom je žitko a to si dám do mikrovlnky a zohrievam si nohy. Zohnala mi to známa a vraj predávajú aj s čerešňovými kôstkami a to dlho udržuje teplo. Síce to neodstráni príčinu, ale aspoň sa zohrejem a zaspím. Aj Ginko vraj pomáha /majú to v lekárni/ teším sa na leto a vtedy som v pohode. Ak by som sa niečo dozvedela, alebo vy napíšte. Dík.

Anicka, a ine zeny. Na chlad sa da pozerat aj ako na disharmoniu cakier, energetickych drah, meridianov. Zmena pocitu chladu je mozna aj zmenou stravy aj zmenou a cviceniami tychto energetickych drah, cakier, ku ktorym je vela literatury. Ja mam jednu v nemcine. Das Tao der Frau, kde je mnoho roznych cviceni, aj styly stravovania a potravin. Myslim, ze vnimanie hlbsich rovin svojej duse a prudenia energii, dychove cvicenia, ktore s tym suvisia, by vam mohli pomoct. Najcastejsie je nam zima, ak nie sme v sulade so svojou dusou, a nevnimame, kde sme rozladene a co mozeme robit znutra /pre telo a dusu/, nielen zvonka. Rozne cvicenia, Thai-ci. Tchi-kung, joga a mnohe ine tiez pracuju s tymito energiami. Nie na vsetko su potrebne antidepresiva a lieky. Psychologicka, psychoterapeutka Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk

Dakujem Ti velmi pekne R, take cosi som hladala. Tak knihu som si prave objednala a uz teraz sa na nu tesim. Tiez som toho nazoru, podla toho ako vnimame sami seba ako berieme nas zivot a zmeny v nom, podla toho sa aj citime. Tebe zzz. sk dakujem tiez.

Zimomrivost moze byt jednym z prejavov znizenej funkcie stitnej zlazy (hypotyreozy). Navstivte svojho lekara, ktory Vas odosle k endokrinologovi.

Ne pomaha cvikla, mrkva nastruhana a rozne kombinacie zeleniny a ovocia hlavne zvysenie toho cecka a rozne bylinkove caje z kuchyne, zazvor, cibula, cesnak atd. V kuchyni sa deju zazraky.

Moja mama skušala všetko… zima je jej aj pri 24 stupnov celzia, už ani nevi čo ma zo sebou robiť… neviete niekto neaky babský liek?

Mne práve antidepresíva spôsobujú uzimenosť, preto by som vám neodporúčal ich užívať, uplne vás to odstaví od emocii, bude vám este viac zima, navyše sa budete i viac potit AD a lieky proti uzkosti vám este viac stiahnu čakry, podla čínskej medicíny sú to jin, a ked ste jin uz teraz budete este viac jinoví.

Ja som mala tiez ten provlem vez leto. Vyriesila som to tak, ze som si dala studeny obklad na celo a dala do tepleho mne to pomohlo. :smiley:

MzoNo cudne ale pomohlo

Nie si sama aj mne býva dosť často zima a hlavne aj v robote a to vonku je brutálne teplo ale ja aj tak mám studené nohy a ruky