Je možné trvale laserom alebo intenzívnym pulzným svetlom /IPL/ epilovať opálenú kožu?

Na takúto epiláciu je ideálny klient, ktorý má bledú kožu a tmavé chĺpky. Čím väčší je farebný kontrast



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/814-je-mozne-trvale-laserom-alebo-intenzivnym-pulznym-svetlom-ipl-epilovat-opalenu-kozu

Dobry den tiez som bola vcera na laserovej depilacii chlpkov - horna pera a brucho. Na zaciatku, teda prve tri sedenia, som bola este celkom spokojna s pracou lekarky. Treti krat, vsak za nu “ordinovala” nejaka asistentka. Mala som stastie, ze pod dozorom lekarky. Na stvrte sedenie som ale tolko “stastia” nemala a pani doktorka tam nebola pritomna. Vysledok? Mam spalene brucho, vazenej asistentke sa ani nechcelo mi osetrit pred zakrokom kozu chladivym gelom ani inym prostriedkom na zmiernenie bolesti. Takisto horna pera, tu vsak nastastie nemam spalenu, asi pouzila setrnejsi program. avsak zabudla mi osetrit znamienko, ktore mam nad hornou perou - vraj sa ma pouzit zinkova mast, nic take nepouzila (samozrejme teraz ma strach, ci to moze mat nejake nasledky, moze?). Pozakrokove osetrenie nebolo ziadne. Pre ostatnych citatelov - vobec neodporucam INTERKLINIK - Bratislava.

aky je rozdiel medzi IPL a depilaciou laserom?