Jóga

Dobrý deň, chcem sa začať venovať jóge doma vo voľnom čase, pracujem z domu, celý deň sedím pri počítači, bolieva ma chrbtica a chcel by som cvičením týmto bolestiam predísť, plus som čítal a počul o zdraviu-prospešných účinkoch cvičenia jógy na organizmus.

Prosím podľte sa o svoje skúsenosti s jógou, či vám pomohla, ako dlho to trvalo, kým sa prejavili prvé výsledky a uvítam aj užitočné rady pre začiatočníka, nemám vôbec rozťahané šľachy, do toho jógového sedu sa určite ani neposadím.

Mám tu zopár článkov, nejaké elektronické knihy stiahnuté z internetu, ale hľadám aj video DVD, ktoré by som si pustil v obývačke a mohol pri tom cvičiť, poraďte niečo dobré odskúšané.

Ďakujem veľmi pekne

Ahoj, robim jogu cca. 1 rok a velmi mi pomaha. Tiez ma k tomu motivovalo zdravie - po roku mam vyborne drzanie tela, som spevnena a vnutorne vyrovnanejsia. Na zaciatku ti doporucujem ucit sa s ucitelom, aby si spravne vedel cvicit asany. Tie je potom najlepsie denne cvicit a uvolnovat telo. Potom uz mozes ist aj podla DVD a internetu. Drzim palce!

Ahoj, dik moc, ze si odpisala, ja sa prave snazim vyhybat ucitelom teraz, nemam peniaze na sukromneho a akonahle sa ja na zimu zacnem grupovat medzi skupinou ludi, tak strasne ochoriem, takze sa vyhybam kinam, autobusom a celkovo davom v chripkovej sezone, ale dik za radu, prestudujem, co su to tie asany a budem si davat na to pozor. Skoda, ze az po roku, dufal som v skorsi zazak do certa.

Joga je skvelý relax, o účinkoch na zdravie nehovoriac. Ja chodím pravidelne 1x do týždňa, cvičí sa v hoteli Prédium Vráble.