K nepočujúcim si treba nájsť cestu

Sluchovo postihnutým je človek, ktorý má poruchu či stratu sluchu. Sluchovo postihnutých ľudí delíme na nedoslýchavých, nepočujúcich, ohluchnutých. „Nedoslýchaví komunikujú hovorenou rečou, ktorá je vo väčšine prípadoch zrozumiteľnáToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7479-k-nepocujucim-si-treba-najst-cestu

Pekný článok naozaj, lenže ja mám s manželom ten roblém, že odmieta ísť k lekárovi.počuje skreslené sová, nedokáže identifikovať od- kadiaľzvuk prichádza a akého je charakteru. všetko mu musím hovoriť 3x po sebe. Už som z toha zúfalá.Už ani televíziu nedokáže pozerať.Domýšľa si sovné reliky atď.len opakujem k lekárovi ho neviem dostať.

Je to zaujímavý článok, ale musím povedať, že nesúhlasím s názorom Šarinovej, že posunkový jazyk je aj pantomíma. Viac o ňom sa dozviete na webe: http://www.nepocujuci.sk/jazyk/pj_pantomima.pdf. Keby ste náhodou tvrdili, že posunkový jazyk je aj pantomíma, potom prečo nerozumiete jazyku nepočujúcich?

Nachápem prečo sa bojí isť k lekárovi .Sama trpím veľmi ťažkou stratou sluchu. 8 rokov na jeno ucho a od minulého roku už aj na druhé .Po audiovyšetrení som bola poslaná k foniatričke,ktorá mi presne podľa môjho audiogramu dala vyrobiť naslucháci prístroj.Bez neho by som bola bezradná.Ak budete potrebovať radu môžte sa na mňa obrátiť cez moju mailovú schránku.Držím palce

Vlavo 100% hluchota, vpravo Audiogram AD 229 krivka 35-40db. Prosim vas, velmi sa bojim, ze prestanem pocut aj na prave ucho. Mam z toho hrozu. Co mam robit? CSS:47, 0%. Je to stredna porucha sluchu? Alebo ako to mam tomu rozumiet, ked vlavo -vnepercipuje. Poradte mi, co mam robit? Vdaka za odpoved.