K urologovi s odporucim listkom?

Zdravim, zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s vysetrovanim u odbornych lekarov a odporucacimi listkami od obvodnych. Ako sa k tomu stavaju lekari? Chcel by som ist k urologovi a nechce sa mi to riesit este aj cez obvodnu lekarku. Dakujem.

Ahoj, neviem sice, ci treba odporucaci listok k urologovi, ale napr. mojho muza k urologovi odporucil moj gynekolog, ked sme potrebovali vysetrenie, cize spermiogram koli tehotenstvu, tak skus nejakemu urologovi v tvojom okoli zavolat a opytat sa, inak ti neporadim, ale podla mna netreba, ved zeny chodia na gyndu normalne, preco by nemohli muzi bez odpor. chodit k urologovi. Pa pa.

No nemohli preto, lebo potreba odporucania je v zakone a kazdy lekar specialista, ked vysetri pacienta bez odporucenia, porusuje zakon. Odklepli to nasi poslanci od stola. Tak netlacte na lekarov, aby vas bez odporucania vysterovali, isli by sami proti sebe.

To nie je pravda - absolútne mylne interpretuje zákon. Odporúčacie lístky síce sú schválené, ale lekári, ktorí vyšetria pacienta bez nich neporušujú zákon - akurát si tieto výkony nemôžu nechať preplatiť cez poisťovňu, ale pacient si ich musí uhradiť sám na priamu platbu. Prosím nešírte tu takéto dezinfomácie.

Ano, mas pravdu- v pripade ze si pacient uhradi vyšetrenie sam. V opačnom pripade je listok potrebny.

Ženy chodia priamo ku gynekológovi bez výmenného lístku, pretože gynekológ patrí do skupiny zdravotníckych zariadení všeobecnej ambulantnej starostlivosti tak ako aj stomatológovia. Teda k urológovi podľa zákona treba výmenný lístok od všeobecného lekára. Ak si výkon chceš platiť sám tak nemusíš mať výmenný lístok.