Kakao znižuje vysoký tlak, informuje nemecká štúdia

Kakao má oveľa väčšiu šancu znížiť vám vysoký tlak ako pitie zeleného alebo čierneho čaju, informovali v pondelok nemeckí výskumníci.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2399-kakao-znizuje-vysoky-tlak-informuje-nemecka-studia

mne na to pomohli potravinové doplnky na zniženie tlaku z imunovit

som si nemyslela, ze cierny caj ho moze tiez znizit, myslela som, ze to ma rovnaky ucinok ako kava

viem jedine, ze cierny caj assam ma fakt vela kofeinu. ale to take tie caje sackove, co kupis v obchodoch, tak to je nic.

vies co ale ani tie sackove by som nepodcenovala, niektore cierne a zelene aj sackove su velmi dobre :slight_smile:

Ake si napriklad kupujes?

Tak to teraz kakao bude u nás na dennom poriadku :smiley:

Kakao obsahuje veľa prospešných látok a vitamínov. Ono sa to nezdá. Ale zase tiež nie je kakao ako kakao, na to tiež pozor.

Akože nie je?? V čom môže byť pri kakau rozdiel?

Kakao moze byt alkalizovane cize upravena a nealkalizovane cize surove. To surove je zdravie, pretoze neprechadza ziadnymi upravami ako je fermentacia, ktore o pripravuju o ziviny. Plus rozdiel je aj v chuti :slight_smile:

a to zakazdym mas na nom napisane? to som si nevsimla doposial :open_mouth:

To inak ani ja nie, ale teda je to taky udaj, ktory by tam asi mal byt. Musim to pozriet najblizsie.

Ani ja toto osobne neregistrujem, ale teraz som uz ani dlhsie nekupovala.

Dobre kvalitne kakao ale nie je lacna zalezitost, za posledne roky tak viac pozeram na kvalitu a teda nie je to sranda

Kakaíčko mám rád tak preto mám asi tlak dobrý:-))