Kapitácia 2009, všeobecní lekári

Dobrý deň, viete mi prosím Vás poradiť ohľadom platieb zdravotných poistovňí súkromným všeobecným lekárom. Aké príjmy môže takýto lekár mať. Počula som, že kľudne aj 3000 eur mesačne? Vraj je to veľký biznis. Čo všetko tieto poistovne lekárom preplácajú? Vieto koľko v súčasnosti dostane súkromný lekár za to, že vôbec má Vašu kartu v evidencii? Ak máte podrobnejšie informácie prosím podeľte sa o ne. Potrebujem na súde dokázať, že istý súkromný lekár má viac peňazí ako v skutočnosti vykazuje, ide o súdenie sa o výživné. Čiže čím viac informácii budem mať tým lepšie.

Niekde to bolo aj tu na Zzz.sk, ale dobre je to spracované na http://www.dovera.sk/sk/zdravotna-starostlivost/euro-a-dovera/pre-poskytovatelov.html

Takže, pozrela som si Tvoj link, Janko. Vyzerá to tak, že mesačne 1785 EUR. Od toho odpočítam prenájom ambulancie, elektrinu, vodu, upratovanie, vykurovanie, plat sestričky, náklady na PC, papier, zdravotnícky materiál, poistku atd. Potom treba zostatok zdaniť, odviesť odvody atd. Koľko asi ostane? Milá zimná záhrada: Ak chceš požiadať o zvýšenie výživného, Tvoj bývalý záhradník musí predložiť daňový doklad za predchádzajúce obdobie, tam je všetko uvedené. Žiadne dohadovania Ti nepomôžu. Nenechaj sa manipulovať právnikmi. Ty im platíš za služby, nech sa snažia získať informácie zákonnou cestou.

Ďakujem za informácie Janko. Zasa som o niečo múdrejšia. Ešte tak vedieť, koľko má taký lekár pacientov. Všetci dobre vieme, že daňové doklady sú jedna vec a realita druhá.

Milá zimná záhrada, takže daňové doklady sú jedna vec a realita druhá? Podľa seba súdim Teba?

Milá Rebeca, podľa seba isto nie, ja zatiaľ nepodnikám. Priateľ tiež podniká a vie ako to chodí.

Takže tiež “nepriznáva” niektoré príjmy? Kam to len všetko ide? Nepriznávanie príjmov je už pomaly národným fetišom. Ak klamem ja, myslím si, že automatiky klamú aj tí druhí. A ak náhodou nie, tak sú to tí sprostí poctivci, z ktorých sa treba vysmiať.

Pacientov majú okolo 2000. Moja sestra je dedinský lekár a má vyše 2500 aj s okolitými dedinami. Tých 3000 EUR je rozumný odhad, ak je šikovný aj viac. Lekári sa tým neradi chvália, lebo pre bežného človeka, ktorý si nevie odrátať náklady na prevádzku je to nekresťanská suma, ale napr. moja segra má prenájom amulancie za korunu (dedina ju potrebuje), perfektné zmluvy s dvoma poisťovňami (teraz už takmer so všetkými :)) a na plat sa nesťažuje, jediné čo ju hnevá, že sa musia striedať na pohotovostiach, ale iba raz za čas.

Pre rebecu: Auto, nájom, sestričku alebo podnikatelia mimo zdravotníctva sekretárku si platia všade, nie je to nič nové na svete, že aj to sa ráta do nákladov.

Mňa nezaujíma koľko zarába, ale aký je odborník, koľko je v ňom ľudského. Plat je jeho problém, mojim problémom bude predsa len a len môj plat. Ak lekár je neľudský, nevidím, prečo by som mala byť u neho, dá sa prejsť aj inde. Ak je zlý odborník, tak tiež nevidím dôvod a idem ďalej. Takto by to malo byť. Reč by tu mala byť o lekárovej ľudskosti, jeho odbornosti a nie jeho peňaženke.

Ďakujem Janko, až by si mal ešte nejaké informácie, ktoré by mi mohli pomôcť, prosím daj vedieť.

Sud vychadza z danoveho priznania, ak chces dokazat, ze zaraba viac, treba danovu kontrolu. Mala som znameho, ktoreho takto manzelka nahanala a neuhnala. Danove vzdy dopadlo dobre. Tym nechcem povedat, ze s nim symopatizujem.