Káva a zdravie

Počas vyše 30 rokov výskumu bola vytvorená rozsiahla databáza účinkov kávy na zdravie, ktorá poskytla odborníkom z oblasti výživy a zdravia skvelé možnosti na preskúmanie výhod a nevýhod tohto obľúbeného a často konzumovaného nápoja



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10039-kava-a-zdravie

milujem kavičku a na Vianoce si s manželom kupime novy kavovar z okay elektro. Už je načase vymenit instantnu kavu za niečo ovela lepšie

Ja mám tiež veľmi rád kávu, ale už som na nu aj dosť vyberavý a nekúpim si hociakú kávu :smiley: teraz som sa dosť namotal na túto https://www.venhel.sk/eshop/kategoria/kava a velmi mi chutí a určite odporúčam aj ostatným. Neni su ani nejak extra drahé a su mega kvalitné

tak zalezi ako clovek pije kavu, ci pre prebudenie alebo pre pozitok :wink:

Toto je fakt, ja casto pre to aby som sa vobec rozhybala :smiley:

no ved je to taky zivotabudic :smiley:

1 Like

no tak ja si bez nej veru neviem predstavit ani len zaciatok dna

tak isto nemôzem predstavit svoj zivt bez kavy. Mam velku nadvahu a dostala som odporúčanie ze nemozem pit kavu…Mysim si zlepsit metabolizmus a v tomto pripade nemozna pit kavu :sob: :sob:

1 Like

ved a cierna kava praveze nepomaha v tomto??

O tom som veru ešte ani ja nepočula

Skus zmeniť lekara, alebo toho človeka ktorý ti to povedal. Od 1 šalsky kavy nič sa nestane, ak piješ z mliekom tak daj si bez alebo nahraďte ho napríklad mandľovým mliekom alebo sójou

Jedna salka nie je ziadny problem, horsie by bolo keby ich je vela denne

…mne niekedy staci aj jedna aby som v noci nespala… :smiley:

Tak zalezi kedy ju pijes :slight_smile:

U mňa je to tak, že ráno si dám, hneď ráno ak sa dá, ale to mám skôr že pre chuť a potom neskôr o hodinku o dve znova, ale také slabšie žiadne smrťáky a väčšinou mi to stačí na celý deň, ak mám ráno len jednu tak áno potom poobede si dám druhú :slight_smile:

cize ty pijes len doobeda vlastne?

No ale len kavu, podla mne neopisovala svoj celkovy pitny rezim

No ved myslim, ze sa pytala na kavu :smiley:

mne sa podari niekedy vypit aj 3 kavy denne. nastastie na moj spanok nema nejaky zly vplyv

a to normalne alebo nejake lattecka s mliekom