Keď je imunita nepriateľom

Čo vieme o tajomných autoimunitných ochoreniach a ako ich možno liečiť?



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5858-ked-je-imunita-nepriatelom

Dobrý deň,
Váš článok ma zaujal, pretože mám 4 ročného syna, ktorému sa oslabená imunita prejavuje hnisavými angínami. Angíny má približne každý druhý až tretí týždeň. Prejavuje sa mu to teplotami nad 39. Teploty prichádzajú náhle a tak aj končia. Všetko to trvá 3-4dni. Navštevujem s ním imunologičku. Momentálne berieme už druhú várku IMUNORU.
Za Váš názor ďakujem.

ja som ako dieťa tiež mávala angíny, nie tak časté a často sme ani nestihli ist lekarovi, lebo jeden den som mala hrdlo zapalene a na druhy uz to bolo OK, teraz mam autoimunitné ochorenia . miernu formu psoriázy, problémy obličkami, so stitnou zlazou, biele flaky na kozi. vseko autoimunitného pôvodu, som zvedava kedy dorazi dalsia choroba. ked k tomu priratam dalsich 6 chorob, resp. nieco z toho su len neprijemne reakcie ako nadmerne grganie, tak mám pocit, ze som urcite jeden z ludi, ktorí maju najviac chorob na svete.

Moja mala ma 6 rokov a mavala podobne problemy, na radu znamej sme skusili wobenzym, ja som ani netusila, ze to mozu aj deti. ma to kompletne preliecit telo a posilni sa imunitny system. dcerke sa stav vyrazne zlepsil, jedine s davkovanim by som sa vopred poradila s doktorom alebo lekarom, u deti treba opatrne.

Ja mam s wobenzymom tiez moc dobre skusenosti, dcera bola casto chora, uz sme boli zufaly, skusili sme vsetko aj doplnky, byliny, pripravky
teraz je vsetko OK, je ovela menej chora
davkovanie poradia aj v lekarni
uziva sa aj preventivne, v obdobiach kedy clovek citi a vie ze ho to “drapne”

Problém autoimunitného systému sa prejavil u mňa vo veku 67 rokov, prestával som vidieť, po nasadeni lieku PREDNISON sa
stav zlepšil, ale mám dojem, že nastáva recidíva. problémová je dobrá činnosť štítnej žľazy, verím svojim lekárom, ale každá rada dobrá.

Panebože o niečom takom sa mi ani nesnívalo, čo všetko môže spôsobiť oslabenie imunity. Ako o reumatizme som počula v súvislosti s tým, keď som bola mladšia a mala som večne botaskové ponožky a mamina kričala, že raz budem ľutovať, že aj v zime som nosila botaskové ponožky. Našťastie som veľmi skoro dospela a teraz ma už nenapadne si zobrať botaskové ponožky v zime :smiley: botaskové ponožky len a len v lete. Počuli ste už prosím niekto o biopron respiron? Vraj sú to probiotiká na posilnenie imunity. Ja som si teda osobne myslela, že sú probiotiká len na trávenie. Tak reku, či už niekto o tom počul, resp. či s tým má niekto skúsenosti.

Nerovnováha imunitního systému v důsledku vakcinace. Imunitní systém sestává ze dvou odlišných funkčních mechanismů, jež se nacházejí ve vzájemné rovnováze: Th1 a Th2. Jako Th1 se označuje imunita založená na fagocytech, představující primární obranu proti houbám, virům a prvokům, Th2 označuje humorální imunitu nezávislou na fagocytech (IgE, IgM, IgG) , produkující specifické protilátky. Na pozadí každého imunologického problému se nachází nerovnováha mezi funkcemi Th1 a Th2. Vakcinace posouvají rovnováhu Th1 / Th2 ve prospěch Th2. Jedna vakcína zeslabuje imunitní odpověď zprostředkovanou Th1 lymfocyty o 50 %, dvě vakcíny dokonce o 70 %. Vakcíny snižují počet bílých krvinek, schopnost fagocytózy polymorfonukleárů, vitalitu lymfocytů a segmentaci neutrofilů. Při převaze Th2 imunitní reakce by vakcinace vedla k další nerovnováze směrem k Th2 odpovědi, což by organismus predisponovalo k rozvoji astmatu, ekzému, jarních alergií či potravinové intolerance (Icao, 1997). Vakcinace povzbuzuje humorální imunitu a oslabuje imunitu buněčnou. Pokud k tomu dojde v době, kdy je dítěti několik měsíců a jeho buněčná imunita se teprve formuje, nastane výrazné oslabení jeho přirozených obranných mechanismů a roste náchylnost vůči infekčním chorobám obecně. MUDr. Antonello Arrighi. Autor je pediatr a čestný profesor Lékařské fakulty Parmské univerzity, Montevarchi, Arezzo, Itálie

Zarazil ma nepravdivý termín “glután” pri odstavci o celiakii. Ide o glutén (lepok) , nie glután.

Súhlasím, oslabená imunita môže byť činiteľom množstvo rôznych ochorení. Najdôležitejšia je prevencia. Ja mám na posilnenie imunity ALKALIO. To má spoľahlivo chráni a dodáva telu všetky potrebné látky. Veľmi rýchly a citeľný nástup priaznivých účinkov.

Mne sa imunita zlepšila keď som začala brať hlivu ústricovú, najprv som skúšala inú značku ale teraz som si obľúbila hlivu s českými bylinami Imunit z lekárne

na imunitu mam svoju oblubenu hlivu imunit s echinaceou a rakytnikom, kupujem v lekarni a uzivam tri mesiace, ucinok sa vzdy dostavi a vzdy stoji za tu trpezlivost

Keď je zlá imunita - ide všetko dole vodou. Ja ako dieťa som si tým prešla - stále som mala rôzne angíny a zápaly no ako som dospievala našťastie sa posilnila a musím si zaklopať , že zatiaľ sa držím… Používam výťažky z hlivy a z aloe.

Mas pravdu. Je to potom velmi tazke. Hlavne je zapotreby sa spravne stravovat a mozno svoju imunitu poslnit niecim na baze homeopatik. Nie som moc zastanca farmaceutik.

Zdravíčko.
Už od mala mám problémy s imunitou. Ako malý chlapec som viac ležal v nemocnici a doma ako som chodil do školy a to isté pokračovalo aj v puberte. Mám veľké problémy s imunitou, stačí keď ma ofúkne prievan a už mám sopeľ až po kolená. Skúšal som všelijaké somariny od babských receptov až po homeopatiká (čo sú podľa mňa len sladké cukríky). Nič mi nepomohlo…samozrejme antibiotiká áno… tie som užíval viac než dosť. Prednedávnom mi žena povedala, že našla na nete o Wobenzyme, že aké je to super na podporu imunity tak som povedal, že prečo nie, za pokus to stojí. Prečítal som na stránke [https://recenzietesty.sk/spravne-davkovanie-uzivanie-a-zlozenie-lieku-wobenzym/], kde je na debila rozpísané dávkovanie, zloženie a užívanie Wobenzymu. Tak sme to kúpili, síce cena je horobilná ale zatiaľ sa to oplatilo, natoľko, že odvtedy som nemal sopeľ. Na stránke píšu, že ho môžu užívať aj tehotné ženy, takže liek je bezpečný a bude ho môcť užívať aj tá moja, keď bude tehotná.
Pekný deň a zdraviu ZDAR! :slight_smile:

Keďže je wobenzyn momentálne nedostupný, tak odporúčam Wobecare enzym. Od toho istého výrobcu a skvelá kvalita. Posilňuje imunitu celej našej rodine.