Keď ste chorí, buďte etickí!

Patríte k ľuďom, ktorí sú nenahraditeľní a do práce “musia” ísť, aj keď sú chorí? Dieťa Vám ochorelo, ale čo s ním, tak ide do školy či škôlky? Spoločensky je dokonca cenené “bojovať” s chorobou pred očami okolia a vystavovať na obdiv svoje chrípkové alebo iné utrpenie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2028-ked-ste-chori-budte-eticki

fakt výborné :slight_smile:

… a môžem ostať doma ja, keď zbadám chorého kolegu? Viete, radšej preventívne neprídem, ako by som mala ochorieť :slight_smile:

Je to všetko o tolerancii. Ak máte v práci dobrý kolektív a chapajúcich kolegov, tak nie je problém. Máme aj ľudí, ako napr. lekárov alebo predavačov (a pod.), ktorí sa tomu nevyhnú, ale to už je ich poslanie :slight_smile:

Nepochopil som Vašu ironickú otázku - ja sa osobne necítim dobre, keď robím všetko pre moje zdravie a niekto začne kýchať v mojej blízkosti.

to nemalo byť ironické :slight_smile: ale zo srandy, že ak som ja zdravá a príde do práce chorý kolega, či spravím dobre, ak na druhý deň neprídem do práce ja, preventívne, aby som neochorela od chorého kolegu v práci :slight_smile:

…co na to Vas zamestnavatel? :wink:
To by potom mohli vsetci a cele narodne hospodarstvo stroskota kvoli jednemu kaslajucemu v kazdej firme…

ide o to, že ten článok je strašne milo napísaný a páči sa mi :slight_smile: tak som len tak rozmýšľala, že by to nemohlo byť aj naopak :slight_smile: Robím v detskom domove takže sa tiež tak trochu nevyhnem tým kýchancom pred tvár, hlavne od babatiek :slight_smile: