Kedy začať brať antikoncepciu?

Prosím, lekárka mi predpísala antikoncepciu, kedy ju mám začať brať? Niekto hovorí, že v prvý deň, niekto, že až na tretí alebo piaty. Nejde mi kvôli ochrane, ale aby som zabránila “špineniu”. Dnes som dostala menštruáciu, tak by som potrebovala poradiť urýchlene. Ďakujem Vám.

Antikoncepcia sa berie prvy den menstruacie. Teda ked si dostala dnes, tak dnes si das aj tabletku. S inym postupom som sa este nestretla, ale navod by mal byt aj v pribalovom letaku. A aj doktor ti to mal vysvetlit.

HAK sa zacina brat v prvy den menstruacie :wink:

Poradte mi prosim, lekar mi predpisal HAK a ja som cakala na prvy den menstruacie, no meskala mi. Nakoniec mi prisla, ale len velmi slabucko, tak som si teda dala prvu tabletku, ale krvacanie prestalo. Co teraz? Mam pokracovat s tabletkami alebo prestat? Mozem byt tehotna?

Ahoj bubu, mne sa teraz stalo uplne to iste, vcera som to konecne dostala (aj krce), avsak velmi slabucke, dnes akoby to uz uplne vymizlo - mam teda pokracovat brat tabletky? Zatial som vzala 2 razy - vcera a dnes a netusim, co teraz, ako si to vtedy ty riesila? Dakujem pekne!

Gynekolog mi predpisal HAK, ale nejako som prepocula, ze ju mam zacat uzivat prvy den menstruacie. Mozem ju zacat brat aj po menstruacii alebo mam cakat na dalsiu menstruaciu. Budem ju brat prvy krat, prosim poradte. Dakujem.

Pokial viem idealne je zacat brat prvy den menstruacie. Moze sa zacat aj iny den, ale v tom pripade treba az do dalsej menstruacie pouzivat aj inu ochranu. Ja by som ale v iny den nezacinala, nech to mas stopercentne dobre, asi je to tak najsetrnejsie pre organizmus. A zaroven ked zacnes s uzivanim ATK prvy den menstruacie, si hned chranena.

Môžem sa spýtať ako sa používa ťa antikoncepcia? Mám k nej priradené dni a žiaľ sa tomu nevyznám. Budem ju brať prvý krát, viem, že v prvý deň menzesu by som si mala dať jednu, len neviem ako a čo pokračovať ďalej .. prosím poraďte mi :)