Kegelove cvičenia na pomoc inkontinencii

Samovoľný únik moču – inkontinencia - nie je choroba, iba symptóm sprevádzajúci ochabnutie panvových svalov. Najčastejšie ho môžu vyvolať sedavé zamestnanie, pôrod a hormonálne zmeny. Ide o medicínsky, spoločenský a ekonomický problém



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6389-kegelove-cvicenia-na-pomoc-inkontinencii

Mne samotné kegelové cviky nestačili, ja som musela si nasadiť prípravok Ive inkontinstop aby ma to nakoniec prešlo a podarilo sa. Asi po troch mesiacoch intenzívneho cvičenia a užívania Ive som sa inkontinencie nakoniec zbavila. Odporúčam určite.

Asi každému zaberie niečo iné :slight_smile: Mne pomohli nielen kegelové cviky, ale aj pitie veľa vody, hýbanie sa, zmena stravy a užívala som aj Uroval manosa Akut, čo sú vlastne probiotiká :slight_smile: Bohužiaľ mám stresovú inkontinenciu a tak sa s tým pomaličky vysporiadávam, ale ide to :wink: To je to podstatné. Prvoradé bolo u mňa vždy zdravie a preto urobím maximum pre to, aby sa to zlepšilo ;ň

Už som si ich našla aj v obrázkoch aj na videu a teraz podľa nich cvičím každý večer :slight_smile: Je to úplne super, pomáha mi to nielen s mojím problémom močových ciest ale aj so stresom, ktorý dennodenne prežíva každý z nás :slight_smile: Zdieľam tvoj názor Jarmilka, že každému zaberie niečo iné a presne aj ja môžem potvrdiť, že som skúšala uroval manosa Akut a som s ním spokojná. Veľa štúdií je aj na brusnice, ktoré som taktiež nemohla vynechať vo svojom jedálníčku :wink: Hoci si hovorím každý deň “Dnes vypiješ aspoň 2 litre vody” stane sa, že keď príde nejaká situácia v práci a musím ju riešiť, že sa napr. nenapijem ani pol litra : ( Ale lepším sa, postupne :wink:

Tak tak kegelové sú super. Už som sa stretla viac krát s článkom, že keď si spevňuje žena panvovú časť, že to prospieva aj sexu :wink: Takže to má svoje výhody. Začala som s kegelovými len nedávno, ale fakt ma to teší :slight_smile: Musela som si samozrejme aj jedálniček upraviť. Už mám odskúšaný aj uroval manosa akut a nemôžem na neho povedať zlé slovo. Celkovo som s ním veľmi spokojná a používam ho hlavne, keď mám nábeh a necítim sa tri krát dobre pred menštruáciou, že sa mi zdá, že ma prefúklo. Určite by som ich odporúčila mnohým, nech to skúsia a uvidia ;ň

Len škoda, že kegelové cviky neúčinkujú rýchlejšie… strašne pomaly sa prejavuje nejaký účinok… preto som k nim začala užívať aj ive inkontinstop nech vidím nejaký výsledok nie o tri mesiace ale o dosť skôr

kegelové cviky sú dôležité pri úniku moču, ten sa vyskytuje často po pôrode... ja po pôrode som bola taká zničená a ubolená, že cvičenie bolo to posledné čo by som dala... môžu pomáhať nehádam sa ale niekedy je lepšie siahnuť po tabletkách z lekárne ako si ešte viac blížiť ako by bolo v mojom prípade... preto radšej ive inkontinstop na zastavenie úniku moču

ja som tiez prednedavnom riesil problem s unikom mocu a precital som si naozaj velmi vela clankov o Kegelovych cvikoch, ktore poctivo cvicim a musim povedat, ze to pomohlo. Predsalen je to posilnovanie svalov, ktore bezne nevyuzivame. Inak v clanku na webe https://www.pevnaerekcia.sk/kegelove-cviky/ som sa docital, ze toto cvicenie pomaha aj na problemy s erekciou, co vela muzov ani len netusi. Je to skoda, ze sa o takejto ucinnej metode, ktora je navyse zadarmo, velmi malo hovori… ludia radsej platia za drahe a neucinne lieky akoby mali pogooglit a spravit nieco (sice trochu otravne) pre seba, smutne :frowning: