Kĺby a chrbtica

Prosím Vás, kto by mi vedel dať tip na erudovaného (asi ortopéda), kt. vie zvrátiť stav, že mi bolo doporučené v 45 r. po operáciách meniskov kolien - nebehať a zároveň vie pomôcť riešiť situáciu s chrbticou (bederná časť - doteraz, v poslednom čase sa pridáva oblasť krčnej chrbtice) Chrbtica: 2-3 r. kľud, potom “seknutie” -infuzie, injekcie, cca. týždeň ležmo a potom sem-tam prejavy v bedrovej časti, ale bez stvrdnutia - cviky, OK Nestŕpaju mi nohy, ale chcel by som byt “neorganizovany” tymito bolestami (vypadok v praci …) Za dobru radu vdaka!

To je téma pre mňa. Som hypermobilná, čo je v určitom smere prednosť, ale vekom začínam praskať ako starnúci strom a chrbtica aj kĺby ma pobolievajú. Rada cvičím, ale nie také aktívne športy, aerobic a pod., ale skôr inkinujem k jóge, zistila som však, že nie vždy je pre mňa vhodná. Ale našla som Pilates a to chcem odporučiť všetkým, ktorí majú problémy s chrbticou a kĺbmi. Jemne to posiľňuje svaly a naťahuje a uvoľnuje. Je to veľmi príjemné cvičenie a vôbec sa pri ňom nezadýcham. Je dôležité ale cvičiť ho správne. Buď pod dozorom trénera, alebo mať dobré DVD. Mňa osobne oslovili DVD z novín SME. Už cvičím aj s pomôckami. Používam valec a tiež fitloptu. Je to naozaj výborné cvičenie. Po zlej skúsenosti s lacnými fitloptami odporúčam kvalitné, tie pri poškodení neprasknú a ani nesfukujú. Ja mám veľmi dobrú od firmy Sissel, aj s plagátom na cvičenie ju predávajú.

Obratte sa na Mudr. Vesely, Poliklinika Tehelna ulica, Bratislava. Je to sukromna ambulancia. Ale nelutujte peniaze. Podla mojho nazoru a cca. 20 rocnych skusenosti, je to jeden z najlepsich ortopedov v Bratislave.