Klimaktérium

Zaujima ma, ako sa zacina prejavovat menopauza. Je normalne, ked som mala v decembri normalnu menstruaciu, potom na 12. den som krvacala znova 3 dni a potom nasledovalo dalsie krvacanie v januari(co mala byt riadna menzes) a po tejto krvacam zas na 8. den, kedy sa objavil 2-dnovy vytok a momentalne nasledne krvacanie uz 3-ti den. Mam tesne pred 50-tkou. Vdaka za kazdu radu.

Ano, aj takymto nepravidelnym krvacanim sa prejavuje klimakterium.

Ja budem mať v tomto roku 47, menštruáciu tiež nepravideľnu. Niekedy po 23 dní, potom sa stane aj za 15-16 dní, potom vynechá, aj za 56, 60, 42 dní som to mala. Gynekologička mi hovorí tiež, je to normálne, ináč mi nenašla nič. Antikoncepciu nikdy som nebrala. Takže je to tak ako aj Lesia tvrdí, môže to byť.

Dakujem za prispevky a chcem este dodat, ze som chudokrvna a toto krvacanie ma oslabuje, hoci beriem Sorbifer, ako dlho to bude trvat?

Kym neprestanes menstruovat celkom. Casovo ti to nikto nevie povedat s urcitostou. Zajdi na gynekolog. vysetrenie a na zaklade nalez ti lekar vie povedat viac.

Este raz vdaka!

Informácie o manopauze si môžeš prečítať napr. aj tu http://www.stoporenie.sk/menopauza/ a taktiež niečo na prekonanie nepríjemných sprievodných javov tu http://www.stoporenie.sk/menox-45-recenzia-iba-pre-zeny/