Klimaktérium

Mám 47 rokov. Krvácam nepravidelne. Niekedy 2 mesiace nič, potom aj mesiac vkuse. Môj gynekológ mi navrhol, ak sa to ešte zopakuje, kyret, príp. hysteroktómiu. Hormon. tbl. nemôžem brať, mám ešte aj iné chron. ochorenia. Chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s gyn. odd. v Bratislave, kde je starostlivosť lepšia, ako rýchlo ste sa dostali do formy, po oper. Bolesti? Ďakujem veľmi pekne.

A to máš isť na operáciu len kvôli tomu, že nepravidelne krvácaš?Máš aj silné krvácanie, či jednoducho nepravidelné? Poprípade aj iné nepríjemnosti spojené s klimaktériom? Návaly tepla, bušenie srdca a podobné? Ja mám tiež 47, za posledný rok fakt nepravidelnosť v menštruácii, /aj ostatné príznaky kedy ako/. Dlžka cyklu, 23, 36, 42, 57, 62 dní, no posledné mesiace približne tak 36-38 dní. Gynekologička mi nemieni s tým nič urobiť, nakoľko mám krčové žily, mierne zvýšený tlak, no Holter na vyšetrení mi nič zvláštne neukázal. Krvácanie mám v norme, myslím aspoň zatiaľ nemám silné. Takže hormony v žiadnom prípade, ani ja nechcem ani ona mi neradí. Keď už tak len prírodné produkty. Momentálne ani také neberiem. Možno keď tie príznaky budú horšie. S doktorkou si rozumieme, spoľahnem si na ňu. To mi nevadí, keď nemám to pravidelne, nech nemám silné krvácanie alebo iné problémy. / Cysty, miomy, atď. … /

Áno, aj iné nepríjemnosti. Zvýš. potenie, červeňanie, dýchavičnosť … Ak to dostanem, tak mám veľmi silné krvácanie. Vačšinou vlo. mením každú polhodinu. Keďže som po porážke, hormóny doktor nechce dať.

Po porazke? Co si mala - zakrvacanie, alebo nedokrvenost?

Nedokrvenosť.

Doporucujem dietne stravovanie - obmedzit mastne jedla a cistit cievy od mastnych usadenin granulovanym Lecitinom.

Mám 50 rokov, používam Merilin 2 mesiace, registrujem priaznivé účinky. Skús ešte čaje, ja si uvarím do kanvice a popíjam počas dňa.