Kolonoskopia v narkóze

Ahoj. Ja som bola na kolonoskopii 2 krat. Prvy krat to bolo bez narkozy, to bolo utrpenie. Ked mi ju isli robit 2 krat, tak uz to bolo v narkoze. Necitila som nic a po prebudeni mi bolo super, ziadna bolest, nic. Neplatila som nic, lebo to bolo vramci hospitalizacie. Robili mi ju v Partizanskom. Primar MUDr. Pillar. Vsetkym odporucam kolonoskopiu v narkoze.

Ja som bola 16.5.2011 na kolono. u Milosrdných v Bratislave. Nikdy by som toto vyšetrenie neabsolvovala bez narkózy! Klobúk dole pred personálom gastroenterol. amb. v tamojšej nemocnici. Primár, sestričky, anesteziológ boli super. Ukľudnili ma, dobre pichli látku a som spinkala. Mala som panický strach, ale je to preč. Pekný deň.

Manžel sa chystá tiež k Milosrdným a chcel by tiež s narkózou. Koľko sa tam platí za narkózu? A kedy môže odísť domov po svojich. Teda vlastne na vlak. Vopred ďakujem za odpoveď. Pekný deň!

Hlavne, aby dodržal diétu. Keď príde do amb. vyzlečie sa, odmerajú tlak, pulz a ľahne si. Primár najprv skúšobne zavedie hadicu cca. 10 cm, či je dobre vyprázdnený, ak je. tak dajú injekciu. Potom ma už len preberali. Odviezli na 3. poschodie a tam som mala byť 2 hod. Dcéra prišla po mňa a išli sme domov. V žiadnom prípade, nech nejde sám domov. Ja som mala zakalený zrak, absolútne som nevnímala rýchlosť áut a furt som sa rehotala. Platila som za injekciu a pobyt na odd. cca 15 eúr. Nemala som žiadne bolesti, ani vtedy ani potom. Ešte raz 2 veci sú dôležité. Diéta-hladovka a neísť sám domov. Veľa šťastia. Ozvite sa. Mária001

Ďakujem pekne za odpoveď. Ste zlatá. S pozdravom Janka

Všetkých zdravím. Idem v jeden deň na gastro aj na kolonoskopiu. Lekárka mi povedala, že môžem za poplatok dostať rajský plyn ako oblbovák. Viete mi niekto povedať o čo ide? Ďakujem.

Ja som bola aj na gastro aj kolono, ale nie jeden deň. Pri kolono som sa dala uspať, nie plynom. Dali mi injekciu, bola dobrá, zabrala.

Od 1.6. je poplatok 25 eur.

Narkoza pri kolonoskopii nenesie v sebe nejake velke rizika, pretoze nie je az taka velmi hlboka ako pri operacii. To, ze sa robi pod narkozou je uzasne, pretoze mnoho ludi na to nechodilo kvoli strachu z bolesti. Ja som to tiez odkladala 8 rokov. Az kym som sa nedozvedela, ze to robia pod narkozou.
Mozem Vam vsetkym odporucit MUDr. Korenovu, ktora to robi v Banskostiavnickej nemocnici. Objednate sa, robite klasicky vyprazdnovaciu pripravu, ako to tu uz opisovali. Rano pridete do nemocnice, kde vas pripravia na vysetrenie. Potom Vas vysetria a po vysetreni este dve hodiny lezite v nemocnici. Potom si idete k pani doktorke po vysledky. Naozaj dolezity je ten doprovod domov.
Vysetrenie cele preplaca poistovna, tak ma to nestalo nic. Tato pani doktorka je najlepsia v celom Zilinskom a Banskobystrickom kraji. V inych krajom som nebola. A mnoho ludi z tychto krajov chodieva k nej. Kazdy ju chvali. Treba prekonat strach, a ak je to potrebne, dat sa vysetrit.

Práve som sa vrátila z kolonoskopie. Absolvovala som ju v Roosveltovej nemocnici BB. Mala som hrozný strach, no vďaka personálu som to zvládla bez bolesti a pocitu akejkoľvek hanby. Za narkózu som nepriplácala a nemala som žiadne problémy. Trvalo to celé (od uspatia po odchod) cca. 1 hod. Od prístupu personálu asi naozaj veľmi záleží. Ďakujem!

Dobrý deň! Tak toho vyšetrenia sa nedočkal, lebo 24.7. mu prasklo hrubé črevo, tak ho na druhý deň ratovali. Mal súčasne aj slepák. Teraz má stómiu, ale len dočasne. Aj tak ho vyšetrenie neminie, aby videli či môžu zrušiť ten vývod. Tak dúfam, že to dobre zvládne. Zdravím. Janka

Ahojte. Ja som absolvovala kolonoskopiu v narkoze u Milosrdnych v Bratislave. Od prveho momentu som sa uvolnila, nakolko personal bol perfektny. Po prebrati som si myslela, ze mi ju ani nakoniec neurobili, nic som okrem mnozstva plynov necitila. Stalo ma to 25€. Drzim vsetkym palec.

Kolonoskopiu odporucam v nemocnici Milosrdní bratia je robena v celkovej narkoze stojí to 25 eur ani neviete ze vam to robili. prijemny personal. odporucam

Dobrý deň,
mala by som absolvovať kolonoskopiu v Nitre. Samozrejme, chcela by som narkózu, ale cena 165 eur sa mi zdá privysoká. Viete mi poradiť, či môžem absolvovať toto vyšetrenie aj u iného lekára a s výsledkami prísť k tomu svojmu. Som s ním spokojná, ale tá cena je pre mňa ozaj veľa. Ak áno, koho by ste mi odporučili? ( s ohľadom na cenu a kvalitu vyšetrenia)
Ďakujem za odpovede.

Dobrý deň, v ktorej nemocnici vám to robili? ďakujem.

Som prekvapená, čo to tu píšete. Na kolonoskopii som bola už niekoľko krát a o možnosti narkozy som nepočula. Nie je to bolestivé vyšetrenie, možno trochu nepríjemné. Beriem to ako každé iné vyšetrenie. Ležíte na boku, prikrytí plachtou, na lekára nevidíte. Raz som pocítila miernu bolesť v bruchu, ale nič iné, pre čo by bola potrebná narkoza. Trvá to asi 5 min. Ani u gynekologa to nie je príjemné. Takže nemáte sa čoho báť.

Celkova narkoza je zabijak pre telo a mozog a neodporucam ju. Kolkonkskopiu som absolvoval bez akychkovek oblbovakov aj ked ja som asi jeden z tych stastnejsich alebo to lekar na Mickiewiczovej vedel tak dobre, ze ma nic nebolelo.

Dňa 8.7.2013 som bol na kolonoskopii a gastro vyšetrení, bál som sa ako malý Ferda a tak som požiadal o narkózu. Nemali problém mi vyhovieť no i tak som po z toho pos… ý ale je to v pohode, deň vopred som vypil preparát a deň D som tam prišiel vyplnil papier o narkóze, že súhlasím a čakal som. Po zavolaní som vošiel do ordinácie, kde ma sestričky ukľudnili, že ani o tom nebudem vedieť / mali pravdu / prišla lekárka a viacej si nič nepamätám, len keď ma viezli na ARO na hodinu si odpočinúť / vydržal som pol a odišiel som. Treba mať doprovod ste oblbnutí i keď ja som vraj nadával na Fica ako mi povedali. Bol som u milosrdných bratov v BA a týmto im ďakujem sú super.

Mňa čaká toto vyšetrenie v pondelok v Leviciach, ešte nie som rozhodnutá či s injekciou za 10 Eur alebo sa dám uspať rajským plynom za 25 Eur. Zarážajúce na tom je, že je to dôležité vyšetrenie, aby sa predišlo trebárs rakovine hrubého čreva, tak prečo treba doplácať, a ked čítam, že niekde to stojí aj vyše 100 Eur a niekde je to bezplatné, ako je to možné?

Asi je to individuálne. Moja kamarátka bola na kolonoskopii niekoľko krát a povedala, že je to niečo strašné a veľmi bolestivé, takže ona má takú skúsenosť. Dokonca, ked som si robila opatrovateľský kurz a mali sme prednášku s jednou pani doktorkou - ona sama povedala, že by išla na toto vyšetrenie len pod narkózou.