Kolonoskopia v narkóze

Pocula som, ze kolonoskopiu v narkoze robia aj v sukromnom / gastroenterologickom / zariadeni “Thalion” v Bratislave. Nevie mi niekto dat informaciu ako to u nich prebieha? Mam tam tiez podstupit toto vysetrenie a som z toho viac ako trochu nekludna. Precitala som si diskusiu k zakroku a mnohi chvalia Nemocnicu milosrdnych. Ak mate skusenosti, prosim odovzdajte ich, vdaka.

Tak to teda závidím, keď to má niekto bez bolestivé vyšetrenie. Ono závisí aj od toho, kto má aké čreva. Ja som celiatičká, črevá mám zničené a poviem Vám, že pre mňa bola kolonoskopia niečo strašnééé, horšie ako pôrodné bolesti…

Jana Mám ísť do Antolskej nemocnice v Petržalke na kolonoskopiu a chcem vedieť či to robia pod narkózou. Dakujem.

Ja som bol dnes na kolonoskopii v nemocnici v Levoči u pana doktora Jaseňaka. Dal som si to s narkozou. Ani som nezachytil ako rychlo to zbehlo. Vynikajuci pristup anesteziologov a pana doktora. Pre všetkych v okoli Levoči vrelo odporucam. Teraz si už doma spokojne poprdkavam.

Dobrý deň… Bola som na kolonoskopii pred dvoma týždňami… Nik mi nenavrhol injekciu, alebo niečo utlmujuce… narkozu už vôbec nie… Robili mi to pri plnom vedomí… a už nikdy viac… Boli to ukrutné neznesiteľné bolesti… ani lekár nemohol dokončiť celé vyšetrenie… lebo som doslova kričala… a ja vydržím teda veľa… ( ( (

Dnes som bola na kolonoskopii, po tom všetkom čo som počítala na internete pred tymto vyštrením som tam išla vystrašená na smrť. Chcela som sa zvrtnùť na opetku z pred ambulancie, ale presvedčenie že pre svoje zdravie musím urobiť všetko som ostala a urobila som dobre. Vyšetrenie prebehlo bez všetkych tych strašiakov. Prístup lekára, sestričiek profesionálny, ľudsky, vyšertenie bezbolestné. Netreba sa báť, ale nečitajte internet pred vyšetrením.

DObrý deň,
chcela by som sa vás opýtať, či neviete či by sa dalo toto vyšetrenie vybaviť, aj keď nie som z BA a koľko sa čaká na takéto vyšetrenie, keby som ho chcela podstúpiť s narkózou ?

Kolko ta vysla anesteza?

Nebuďte prekvapená, to vám závidím že ste nič necítili, ja som si povedala, že nikdy viac, pokiaľ nebudem mať očividnejšie príznaky a nie nejaký test na okultné krvácanie. Asi ste mali dobrého lekára a nie takého, ktorý sa zrejme ponáhľa aby stihol čo najviac pacientov a ani sa nespýta či treba injekciu alebo narkózu. Ani sa nespýta, či mám nejaké problémy. Mňa to bolelo až na omdletie, horšie ako pôrod. Nie som žiadna citlivka, ale s gynekologickým vyšetrením sa to nedá porovnávať. Preto odporúčam všetkým, aby si našli dobrého lekára a ak sa boja radšej nech si to dajú s anestéziou.

Príspevok som písala prela ola, neviem prečo a mi to zaradilo nižšie.

Pre annna,
verím vám, ako by som čítala presne svoje pocity a odhodlanie. Jedna pani predo mnou skoro odpadla.

Http://www.protectionrates.net http://www.mylifeinsuranceguide.net http://www.findairflights.com http://www.healthinsurancebible.com http://www.smallbusinessinsurers.com

Ja som bola tiez u Milosrdnych v BA teraz 3. 3. , odporucam! Naozaj skvely personal…

Úplná narkóza je drahá, postačí injekcia a ta je asi 25 Euro. Tiež nič necítite a je to bezbolestné! Ja som bola v Nitre na Gastroskopiu a Kolenoskopiu, robili mi s injekciou a nič som necítila.

Dobry den
aano pani, vysetrenie je aj mozne pod celkovou narkózou za 165e co si hradi pacient sam. bol som

Poradí niekto kde ísť do nemocnice na kolonoskopiu bez objednania?

Poradí niekto kde ísť do nemocnice na kolonoskopiu bez objednania v Bratislave?

Skús http://www.abawi.sk/ je to trocha od ruky ale som sa v utorok objednal a v piatok bolo vyšetrenie, porovnaj to s mesiacom čakania inde.
Sestrička je nepríjemná ale pán doktor je v pohode. Sám som tam išiel lebo som potreboval rýchle vyšetrenie, a rýchlejšie asi v Bratislave nenájdeš. Ináč injekcie, to je asi pre deti. Mal som kolonoskopiu, asi 5 krát to zabolelo a potom je v pohode, najhorší je vzduch. ale aj na to je jednoduché riešene. postaviť sa tak na 30 sekúnd, potom ľahnúť na lavičku alebo lehátko a toto zopakovať asi tak 3 krát. Také série prdenia ste nezažili. Potom je to v pohode. Takže - Kolonoskopia nie je SMRŤEĽNÉ vyšetrenie, akurát daj si to špeciál preháňadlo a nežer 1 deň. Ide o to že je to nepríjemné vyšetrenie, ale ak ho spravíš raz v pohode, tak neskôr už ho nemusíš absolvovať.

Na kolonoskopii som bol tento týžden. Nieje to nič príjemné ale dá sa to prežiť. Príprava bola cca 3 dni zákrokom, kedy som vypustil všetku stravu a pil som len tekutina / džusy, ovocné štavy 100% a samozrejme vodu, a pod. Robil som to preto aby som neriskoval, že črevo nebude dostatočne vyprázdnené a bude sa to musiet opakovat. Jeden krát stres stačí. Pil som FORTRANS, cca 3-4 l, posledný den pred zákrokom. Trocha nepríjemná chut ale dá sa to vydržať, trochu sebazapretia. Počas vyšetrenia mi nedali žiadnu injekciu, čiže som to prežíval pri plnom vedomí. Zavedenie hadičky bolo v pohode a aj cesta črevom. Problém a bolesť prišla pri nafukovaní čreva, tie krče bolidosť intenzívne a aj pocit "roztrhnutia brucha " bol najhorší. Pripomínalo to zastavené vetry ale 3x intenzívnejšie. Počas zákroku sa treba uvolniť a tlačiť ten nazbieraný vzduch von, žiže hanba - nehanba, treba prdieť, čo sa dá. Lekári sú nato zvyknutí. Množstvo vzduchu vháňaného do čreva závisí od priechodnosti, áiže niekomu viac a inému menej. Preto tu niektorí píšu, že mali málo alebo viac bolesti, je to individuálne. Po zákroku, ktorý trval cca 30 min. treba jediné : stále prdieť, čo sa dá a vždy ked sa dá cca 2 - 20 hodín. Doležitý je výsledok - nech nemáte nález a nech je to vyšetrenie negatívne. Potom aj tá nepríjemnosť a bolesť budú sladšie a nie až také intenzívne. Vela šťastia a zdravia všetkým… Keby niekoho zaujímali detaily, rád poskytnem. Vela záleží na prístupe personálu nemocnice, ako je k vám citlivý. Bohužial ja som na empatický personál nemal šťastie, boli dosť drsní v Bratislave…

Bola som na kolonoskopii pred dvomi dňami. Ničoho som sa nebála, lebo toto vyšetrenie absolvovalo veľa ľudí z môjho okolia a bez problémov. Pani doktorka mi dala pichnúť injekciu a po chvíli sa začalo vyšetrenie. Nechcem nikoho strašiť, ale také bolesti som nemala ani pri pôrode syna pred 20 -timi rokmi. Moje črevá sú viac postáčané ako majú byť, zrasty po operácii sl. čreva, a pravdepodobne preto boli kŕče neznesiteľné. Prosila som p. doktorku aby prestala, kričala som, plakala… pripadala som si ako na mučidlách. Neskôr som sa až hanbila, aká hlučná som bola. Ukrutná bolesť trvala cca 10 minút, kým prešla hadica celým hrubým črevom. Takže je to individuálne. Ja som vždy mala problémy s kolikami, vyprázdňovaní a myslím si, že kto má podobné problémy a má ísť na takéto vyšetrenie, narkóza by bola určite výborným riešením. Nikdy by som to bez narkózy už nechcela absolvovať.