Kolonoskopia v narkóze

Viete o voľnom termíne na gastroskopiu 16. 10. 2014… ?

Kolonoskopiu som absolvoval včera veľmi som sa obával po všetkých tých príspevkov čo som čítal tak som skutočne váhal či mám to absolvovať, somarina nečítajte bludy zbytočne vás to iba vystraší, dva dni pred zákrokom som pil iba čaj a minerálku, vývar z bujónu, banán som rozmixoval na kašu a pár jogurtov som zjedol, deň pred zákrokom som pil len šaraticu a dodržoval som pitný režim šaratica urobila svoje črievka čisté ako z obchodu, v deň zákroku som ráno vypil čaj a išiel som do ambulancie, počas zákroku je dôležité aby sa človek uvoľnil aby črievka boli prechodne a bolo to cítil som iba tlak pri nafukovaní čriev a nič viac žiadnu bolesť a ak bolo veľa tlaku tak prirodzená reakcia organizmu je že človek púšťa vetry tak som poprdkával koľko sa dalo, závisí to aj od doktora ktorý zákrok vykonáva komunikácia medzi doktorom a pacientom je dôležitá a ja som bol v dobrých rukách či pani doktorka alebo sestrička mali veľmi benevolentný prístup zákrok trval cca 25 min, tak že najdôležitejšia je príprava aby črevá boli čisté a hlavne nebuďte nervózni uvoľnite sa a pôjde to hladko, tak veľa šťastia aby každý výsledok bol negatívny kolonoskopia zachraňuje životy :slight_smile: ) ) ) ) )

Kolonoskopiu som absolvoval včera veľmi som sa obával po všetkých tých príspevkov čo som čítal tak som skutočne váhal či mám to absolvovať, somarina nečítajte bludy zbytočne vás to iba vystraší, dva dni pred zákrokom som pil iba čaj a minerálku, vývar z bujónu, banán som rozmixoval na kašu a pár jogurtov som zjedol, deň pred zákrokom som pil len šaraticu a dodržoval som pitný režim šaratica urobila svoje črievka čisté ako z obchodu, v deň zákroku som ráno vypil čaj a išiel som do ambulancie, počas zákroku je dôležité aby sa človek uvoľnil aby črievka boli prechodne a bolo to cítil som iba tlak pri nafukovaní čriev a nič viac žiadnu bolesť a ak bolo veľa tlaku tak prirodzená reakcia organizmu je že človek púšťa vetry tak som poprdkával koľko sa dalo, závisí to aj od doktora ktorý zákrok vykonáva komunikácia medzi doktorom a pacientom je dôležitá a ja som bol v dobrých rukách či pani doktorka alebo sestrička mali veľmi benevolentný prístup zákrok trval cca 25 min, tak že najdôležitejšia je príprava aby črevá boli čisté a hlavne nebuďte nervózni uvoľnite sa a pôjde to hladko, tak veľa šťastia aby každý výsledok bol negatívny kolonoskopia zachraňuje životy :slight_smile: ) ) ) ) )

Presne ako píšete ono totiž každý z nás má iný prah bolesti ja osobne som mala pri kolonoskopickom vyšetrení tiež veľmi silné bolesti a môj manžel nemal skoro žiadne-tak že je to individuálne, ale ak máte zdravotné problémy tak to naozaj treba pre istotu absolvovať a vydržať to.

Aká je prosím cena za anestéziu?

Súhlas Miloš netreba čítať bludy ja som tiež absolvovala kolonoskopiu ale mala som také bolesti, že mi museli pichnúť dormicum a potom to už išlo ako po masle. a po zákroku som musela ešte pol hoďku ležať, lebo som bola ako po narkoze a domov som musela ísť v doprovode svojej polovičky. Najdôležitejši pre mňa bol výsledok a ten bol chvalabohu negat.

Pri kolonoskopickom vyšetrení vo štvrtok som omdlievala od bolesti. Lekárka to musela prerušiť, teraz absolvujem interné vyšetrenie a budúci týždeň bude kolonoskopia pod narkúozou. V žiadnom prípade inak.

Rok po kolono. Ziapala som od bolesti. Odvtedy krute kolikove bolesti. Vsetko ne negat. Myslela som ze mam problem ale potom este len zacal a stale trva.

Môže mi prosím niekto napísať že kde robia kolonoskopiu v Košiciach v narkóze? Dakujem

Pro care kvp… plati sa 50€ cca

Chcem sa opýtať, prečo máte všetci potrebu absolvovať kolonoskopiu v narkóze? Ja som bola na tomto vyšetrení štyri dni po gynekologickej operácii a môžem vám všetkým povedať, že najnepríjemnejšie a najbolestivejšie z celého vyšetrenia bola príprava na vyšetrenie a čistenie čreva. Je pravda, že som sa príšerne bála hlavne po strašení okolím aké je to strašné vyšetrenie a strach má veľké oči. Na vašom mieste by som sa viac obávala narkózy. Personál bol maximálne v pohode, pokojne ma informovali o každom kroku a nič nerobili násilne a surovo. (nemocnica Šaca) Najnepríjemnejšie bolo, že v črevách bol vzduch, ale veď to zažijete hocikedy, že vás nadúva. Áno cítiť posun sondy ale nie je to nič hrozné. Dať 50 € za narkózu? To si radšej kúpim niečo na seba. Šťastlivé vyšetrenie Deny

Ja som sa tiez bala kolonoskopiie. bola som na tom najprv nic ale ako mi tam fukal vzduch a posuval hadicu som myslela ze umrem taku bolest som nemala ani pri porode. dali mi potom 2 injekcie na ukludnenie ani tie nezabrali bolest stupnovala. potom musel doktor prestat lebo som revala a dost to bolelo dostal sa s hadicou len 60 cm. preto musim ist ood narkozu.

Chcem sa spytat ci si mozem ten fortrans zarobit aj do dzusu. a este po narkoze ked budem mat tie plyny v bruchu a dost bolia su to krce. je na to nejaky cvik aby rychlejsie vysli plyny von alebo co mam robit. minule som sa v bolesti zvyjala. dakujem

Hi,
pre všetkých čo sa chystajú na kolonoskopické vyšetrenie, moja skúsenosť:

Som asi týždeń po vyšetrení. Mňa dokonca "strašila" aj moja doktora že je to dosť nepríjemné, že môžem aj v celkovej anestéze ak chcem, ale ja som nechcel ! :) a dobre som urobil. Internet je plný strašidelných skúseností, ktoré ma len vystresovali. Inak môžem povedať úprimne vôbec sa nemusíte báť. Tesne pred vyšetrením mi chceli pichnúť sedatíva a niečo na zlepšenie nálady, ale tiež som to odmietol s tým, že nechcem to svinstvo :) zvládnem to aj bez toho a mal som pravdu. Nič hrozné, trochu budeš cítiť vzduch ako ti pumpujú do čreva v podobe tlaku v čreve, aby oddialil steny čreva viac od seba, pre lepšiu viditelnost,
(vôbec sa nehambiť vypúšťať ten vzduch v priebehu celého vyšetrenia) niekedy prepláchne, striekene vodu a trošku viac tlaku budeš cítit keď endoskop pojde cez esovitú kľučku, vtedy som si mal ľahnúť na chrbát, a išlo to bez problémov, dokonca som pozeral s doktorom na monitor a on mi vravel čo robí, kde je, ako ďaleko resp. hlboko :) atď..... no a keď sa už dostal na koniec hrubého, kde ústi tenké črevo, mi povedal, že najhoršie mám zasebou, a ja na to: "vážne? Som myslel že najhoršie len príde" tak sme sa len zasmiali. Celé vyšetrenie trvalo nech nepreháňam max. 14 minút. Po vyšetrení ma poslali na WC, kde prebytočný vzduch ešte vychadzal... a vychádzal ešte v priebehu celého dńa, je to pocit akoby ste mali vetry :)
Vysledky som mal v poriadku, po vyšetrení som mohol jesť vśetko len pomaličky nie zhurta sa napraskať, povedal mi lekár ktorý mi robil vyšetrenie.
Ja som bol v nemocnici v Košiciach, na Rastislavovej ulici

Takže nebáť sa!!

Na kolonoskopiu idem za týždeň v celkovej aneztézii. Toto bude moja siedma kolonoskopia. Dva razy som bola bez narkozy . Prvý raz som bola v Prešove u pána doktora Cinu,nebolo to príjemné, ale dalo sa to vydržať.Druhý raz som bola inde a bolo to príšerné.Nedokončili to a musela som ísť znova.Odvtedy len v narkoze.To nieje strašenie.

Celkovu anestezu poistovna plne preplaca - potvrdila mi to Dovera. Je to plne na rozhodnuti lekara. Lenze niektori lekari si nechaju preplatit od poistovne , aj vyberu od pacienta. Zadarmo to robi gastro centrum v BB.
Ja som to vsak bezplatne absolvoval v KE v Zeleznicnej nemocnici. Pocity dobre, len trochu strach pred vysetrenim.
Priebeh: infuzia 1 hod, anesteza, vystrenie asi 10 minut,odpocinok na lozku v ambulancii 2 hod, odchod domov len s DOPROVODOM

Referencie si precitajte
http://lekar.pluska.sk/mudr-peter-contos/hodnotenia