Kontaktné šošovky – všetko, čo potrebujete vedieť


(Admin Zzz.sk) #1

Kontaktné šošovky slúžia na korekciu refrakčných vád optického systému ľudského oka. Predstavujú vhodný doplnok, pozor nie však úplnú náhradu, ku korekcii klasickými okuliarmi. Sú vhodné najmä preToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3005-kontaktne-sosovky-vsetko-co-potrebujete-vediet

(Devis) #2

Ahoj,
pokiaľ už šošovky používate a viete ich parametre (je vždy uvedené na obale), tak vám odporúčam nakupovať cez Internet. Je to rýchlejšie a hlavne lacnejšie. U nás je internetových obchodov iba pár. Ja mám overené a odporúčam www.sosovky-kontaktne.sk. Naviac mám kupón na zľavu jsg2eqjs - zľava 3%.


(Lukáš) #3

S nákupom šošoviek cez internet skutočne opatrne, pretože nemate priliš istotu čo kupujete (existuju na trhu totiž lacne čínske kopie kontaktných šošoviek z nie veľmi bezpečných materialov) a navyše kupa šošoviek v optike či ambulancii (serioznej) je spojena aj s kontrolou predneho segmetnu oka čo môže odhlaiť pripadne komplikácie a včas ich začať riešiť. Zrak mame len jeden preto sa neoplati kvoli par korunam riskovať stratu oka.


(Anna) #4

predaj kontaktných šošoviek z číny nie je možný a myslím, že to dobre viete pán kolega a iba blafujete. Nikdo si nedovolí predávať kontaktné šošovky bez CE certifikácie a ostatných náležitostí.
Tiež stačí kontrola raz do roka. Kontaktné šošovky sú obyčajne na omnoho kratšiu dobu, takže sa nič nestane, ak sa kúpia cez internet. A tých vaších seriózných optík je skutočne poskromno ;-(


(Martin) #5

Neviem, ako si môžete byť týmto istá, ja osobne pozerám každý deň správy a nebol by som si istý, že si to nikto nedovolí. Mimochodom na náš trh sa dostali už načierno aj lieky, ktoré spôsobovali rôzne ťažkosti.


(Denisa) #6

Aj ja mam www.kup-sosovky.sk Som tiež spokojná.


(Lukáš) #7

S týmto sa nedá nič iné ako súhlasiť. stačí sledovať správy a zistíte že aj tie “najserióznejšie” firmy sa dajú zlákat na vidinu čo najvaššieho zisku za čo najnižšie náklady…


(Lukáš) #8

Iba v jedinom s vami súhlasím - serióznych optík je skutočne pomerne málo:) to áno a preto si take treba vyhladať. Kontroly závisia od režimu nosenia šošoviek, pokial ich človek nosí 5-6 dní v týždni a je jedno či sú do jednodnove či mesačné kontrolu treba 2 krát do roka. Neviem či ste sa už vo svojej praxi stretla s nejakou komplikáciou asi nie ked toto tvrdíte. A práve tieto kontroly kupusjúci cez internet nemajú a podcenuju a to je najzávaznejší problem.


(Fijidu) #9

Ale to asi netušíte, že už veľa optikov aj tak kupuje od e-shopu :slight_smile:


(Lukáš) #10

To sa nevylučuje:) pokial majú zabezpečené pravidelne kontroly kontaktorlogom tak je to v poriadku. Ide tu hlavne o tie kontroly šošovky sú v optikách okrajová záležitosť pokial ide o biznis ale hlavny problem pokial ide o riešenie očnej patologie:)


(Roman) #11

2 tyzdnove acuvue advance 1200sk u ocnej cez internet 720sk a ked sa stavim u ocneho 1x 2x do roka kupim sosovky a urobi vysetrenie tak si myslim ze je to ok. aj tak mi nerobi vysetrenie pri kazdej navsteve.


(Lukáš) #12

http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/spravna-lekarenska-prax/oznam-o-internetovom-predaji-liekov-a-zdravotnickych-pomocok


(Lukáš) #13

Touto vyhláškou sa zakazuje internetový pedaj zdravotných pomôcok teda aj kontaktných šošoviek a kto ich predáva nadalej robí tak nezákonne.


(Lukáš) #14

No a dávam ti na zváženie akú kvalitu si dávaš do oka kedze tie šošovky nakupuješ lacnejšie ako ich nakupuje tvoja očná…Kedže s tým pracujem už dlhodobo viem že existujú velmi verné kopie kš a kedže do normálnych predajní by ich nepretlačili pretože tu existuje aspon akaá taká kontrola perdávajú sa na internete.


(ovca) #15

OMYL!
zákon to nekazuje!
a čo nezakazuje zákon je povolené, či to je morálne, alebo nie je!
Treba si daný paragraf zákona prečítať, hovorí sa kde sa to môže predávať a kto to môže predávať, ale nehovorí sa o tom, kde sa to nemôže predávať, resp, nie je tam napísané, že sa to inde nemôže predávať!

KŠ sú “spotrebný” materiál a netreba k tomu znalosť predávajúceho, lebo kupujúci si ich objednáva na základe predpisu kontaktológa.


(ovca) #16

ale tomu sa nevyhneš ani v predajni, takže je jedno či to kúpiš v obchode, alebo cez net, riziká sú rovnaké, kontroly sú rovnaké.
A vždy je to z rovnakého sladu, takže kľud


(ovca) #17

ale tomu sa nevyhneš ani v predajni, takže je jedno či to kúpiš v obchode, alebo cez net, riziká sú rovnaké, kontroly sú rovnaké.
A vždy je to z rovnakého sladu, takže kľud


(myška) #18

ja kupujeme na www.vasesosovky.sk