Kontaktné šošovky – všetko, čo potrebujete vedieť

Kontaktné šošovky slúžia na korekciu refrakčných vád optického systému ľudského oka. Predstavujú vhodný doplnok, pozor nie však úplnú náhradu, ku korekcii klasickými okuliarmi. Sú vhodné najmä pre



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3005-kontaktne-sosovky-vsetko-co-potrebujete-vediet

Ahoj,
pokiaľ už šošovky používate a viete ich parametre (je vždy uvedené na obale), tak vám odporúčam nakupovať cez Internet. Je to rýchlejšie a hlavne lacnejšie. U nás je internetových obchodov iba pár. Ja mám overené a odporúčam www.sosovky-kontaktne.sk. Naviac mám kupón na zľavu jsg2eqjs - zľava 3%.

S nákupom šošoviek cez internet skutočne opatrne, pretože nemate priliš istotu čo kupujete (existuju na trhu totiž lacne čínske kopie kontaktných šošoviek z nie veľmi bezpečných materialov) a navyše kupa šošoviek v optike či ambulancii (serioznej) je spojena aj s kontrolou predneho segmetnu oka čo môže odhlaiť pripadne komplikácie a včas ich začať riešiť. Zrak mame len jeden preto sa neoplati kvoli par korunam riskovať stratu oka.

predaj kontaktných šošoviek z číny nie je možný a myslím, že to dobre viete pán kolega a iba blafujete. Nikdo si nedovolí predávať kontaktné šošovky bez CE certifikácie a ostatných náležitostí.
Tiež stačí kontrola raz do roka. Kontaktné šošovky sú obyčajne na omnoho kratšiu dobu, takže sa nič nestane, ak sa kúpia cez internet. A tých vaších seriózných optík je skutočne poskromno ;-(

Neviem, ako si môžete byť týmto istá, ja osobne pozerám každý deň správy a nebol by som si istý, že si to nikto nedovolí. Mimochodom na náš trh sa dostali už načierno aj lieky, ktoré spôsobovali rôzne ťažkosti.

Aj ja mam www.kup-sosovky.sk Som tiež spokojná.

S týmto sa nedá nič iné ako súhlasiť. stačí sledovať správy a zistíte že aj tie “najserióznejšie” firmy sa dajú zlákat na vidinu čo najvaššieho zisku za čo najnižšie náklady…

Iba v jedinom s vami súhlasím - serióznych optík je skutočne pomerne málo:) to áno a preto si take treba vyhladať. Kontroly závisia od režimu nosenia šošoviek, pokial ich človek nosí 5-6 dní v týždni a je jedno či sú do jednodnove či mesačné kontrolu treba 2 krát do roka. Neviem či ste sa už vo svojej praxi stretla s nejakou komplikáciou asi nie ked toto tvrdíte. A práve tieto kontroly kupusjúci cez internet nemajú a podcenuju a to je najzávaznejší problem.

Ale to asi netušíte, že už veľa optikov aj tak kupuje od e-shopu :slight_smile:

To sa nevylučuje:) pokial majú zabezpečené pravidelne kontroly kontaktorlogom tak je to v poriadku. Ide tu hlavne o tie kontroly šošovky sú v optikách okrajová záležitosť pokial ide o biznis ale hlavny problem pokial ide o riešenie očnej patologie:)

2 tyzdnove acuvue advance 1200sk u ocnej cez internet 720sk a ked sa stavim u ocneho 1x 2x do roka kupim sosovky a urobi vysetrenie tak si myslim ze je to ok. aj tak mi nerobi vysetrenie pri kazdej navsteve.

http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/spravna-lekarenska-prax/oznam-o-internetovom-predaji-liekov-a-zdravotnickych-pomocok

Touto vyhláškou sa zakazuje internetový pedaj zdravotných pomôcok teda aj kontaktných šošoviek a kto ich predáva nadalej robí tak nezákonne.

No a dávam ti na zváženie akú kvalitu si dávaš do oka kedze tie šošovky nakupuješ lacnejšie ako ich nakupuje tvoja očná…Kedže s tým pracujem už dlhodobo viem že existujú velmi verné kopie kš a kedže do normálnych predajní by ich nepretlačili pretože tu existuje aspon akaá taká kontrola perdávajú sa na internete.

OMYL!
zákon to nekazuje!
a čo nezakazuje zákon je povolené, či to je morálne, alebo nie je!
Treba si daný paragraf zákona prečítať, hovorí sa kde sa to môže predávať a kto to môže predávať, ale nehovorí sa o tom, kde sa to nemôže predávať, resp, nie je tam napísané, že sa to inde nemôže predávať!

KŠ sú “spotrebný” materiál a netreba k tomu znalosť predávajúceho, lebo kupujúci si ich objednáva na základe predpisu kontaktológa.

ale tomu sa nevyhneš ani v predajni, takže je jedno či to kúpiš v obchode, alebo cez net, riziká sú rovnaké, kontroly sú rovnaké.
A vždy je to z rovnakého sladu, takže kľud

ale tomu sa nevyhneš ani v predajni, takže je jedno či to kúpiš v obchode, alebo cez net, riziká sú rovnaké, kontroly sú rovnaké.
A vždy je to z rovnakého sladu, takže kľud

ja kupujeme na www.vasesosovky.sk