Kožná choroba

Ahojte, potreboval by som poradiť ohľadne jednej kožnej choroby mojej priateľky. Objavilo sa jej niečo na spôsob ekzému pri ústach, v minulosti niečo podobné už mala, avšak na celej tvári. Bola u kožnej a tá jej dala lieky, ale od tých ju strašne bolieva hlava, lekárka navyše nevylúčila, že to môže mať ako pôvod nejaké zažívacie problémy. Je to možne? A ak áno, neviete mi poradiť nejakú diétu pri kožných ochoreniach? Veľmi sa preto trápi, tak budem veľmi vďačný za akékoľvek rady. Ďakujem

Ja som mala cosi podobne na tvari, nieco ako ekzem - prejavovalo sa to vysusenou pokozkou a svrbenim. Od kozneho som dostala masticku s obsahom kortikoidov, co samozrejme zabralo, ale len velmi kratkodobo (po kratkom case ako som si to zacala potierat sa mi to objavilo zase) a brat kortikoidy na dlhsiu dobu som odmietla. Bola som zufala, zdravo sa stravujem, tak som netusila z coho to moze byt. Potom som si v lekarni kupila pletove mlieko s cajovnikovym olejom a to mi dost zabralo. Asi pol roka som mala pokoj, ale potom sa to zase objavilo. Bola som aj u gastroenterologa kvoli podozreniu, ci nemam helicobactera. Ale to sa nepotvrdilo. A potom mi jedna moja znama poradila, ze nech skusim urinoterapiu. Bola som absolutne proti, mala som strasne vela predsudkov voci tejto alternativnej liecbe a bolo to pre mna neprijatelne. Ale ked uz som bola natolko nestastna a nikto mi nevedel pomoct a strasne ma to obmedzovalo v zivote, povedala som si, ze to musim skusit. Kazde rano som si potrela to miesto, kde som to mala vatovym tamponom namocenym v moci a nechala som si to posobit vzdy asi hodinu. Bola som celkom prekvapena, ze to vobec nezapachalo, tak ako som cakala. Po tyzdni pravidelneho ranneho potierania som nemala ani naznak po tom ekzeme, na zaciatku som tomu nechcela verit. Fakt neprehanam, uz vyse roka mam uplne cistu tvar. Zistila som, ze je to metoda, ktora precisti cele telo a mne to velmi pomohlo. Ja by som teda tvojej priatelke poradila, aby skusila ist k gastroenterologovi, aby zistil, ci nema helicobactera - v tom pripade by to asi musela preliecit vyuzivanim trojkombinacie takych silnejsich antibiotik, inak sa toho vraj neda zbavit. Ale ak by sa jej ten helicobacter nepotvrdil, ja by som na jej mieste urcite skusila tu urinoterapiu, ak sa dokaze premoct, lebo jej to urcite neublizi a nie je to vobec take strasne ako to znie. A este mi pred letom kamoska spominala, ze zacala kvoli podpore imunity brat nejaky vytazok z hlivy ustricovitej, lebo mala ist do USA a bala sa, ze dostane tu novu chripku - no a okrem ineho pozitivneho sa vraj uplne zbavila ekzemu, ktory mala cely zivot a nikdy jej ziadne lieky nezaberali. Tak aj to by ste mohli skusit. Prajem skore vyliecenie!
Linda