Kožná plieseň - poradiť

Už niekoľko rokov bojujem s kožnou pliesňou a u lekárky vždy dostanem tie isté lieky, ktoré využívam a vodičku, ktorou si potieram postihnuté miesta. Po tomto sa plieseň statí a na jar alebo v lete sa znova objaví. Prosím o radu, či sa toto vôbec dá úplne vyliečiť. Ďakujem

Neviem, ci sa to da uplne vytratit, ale na jar je dobre pre kozu ale aj cely organizmus urorit si zihlavovu kuru t.j. nazbierat si cerstvu jarnu zihlavovu vnat, urobit caj, kazdy den vypit 2 litre a pit po duskoch cely den pocas 2 tyzdnov. Sam to praktizujem. A na tu plesen mozes vyskusat aj nechtikovu mast, ale ak ti pomahaju pripravky od doktora, tak zrejme nie je potrebne, ale tu kuru si vyskusaj, tak vela stastia.

Roztlačený cesnak 2 týždne lúhovať na tmavom mieste v najmenej 40% alkohole, dobrý je aj spiritus dilutus z lekárne, je 60%. Potom scediť a potierať alebo striekať na miesto napadnuté plesňou.

ASTARTE, nemam absolutne nic proti alternativnej medicine, naopak som jej velkym vyznavacom, ale v tomto pripade by ma zaujimalo, ci by nevadil zapach cesnaku na pokozke, nie pacientovi ale jeho okoliu? Alebo vyluhovanim zapach cesnaku zmizne? Prosim odpoved.

Este dodam, ze v ziadnom pripade nepochybujem o ucinku cesnaku, ale skor sa bojim ze to bude neprijemne zapachat.

No neviem ci poradim, ja som mala pliesen mezi prstami na nohach pred rokmi a odporucili Hypermangan. No ja som bola mlada a bala sa navratu problemu a tak som pridala do vody. Strasne som si nadavala, lebo som mala nechty a nohy zlte cele leto a tak sa hanbila, ale viac sa problem nevratil.

Z času na čas, tak dva-krát do roka sa mi na prstoch na ruke lúpe koža, dozvedela som sa, že by to mala byť plieseň, aj ked som si nie istá, väčšinou je to na jednej ruke. Poradíte mi?

No zápach cesnakový tam je, ale najlepšie je to po kúpaní, na čistú kľudnú pokožku naniesť a nechať pôsobiť na noc.

Zdravim, chcel by som sa opytat na jednu vec. Mam na tele cervene male flaky. Zacalo to iba rukach, potom podpazusie, chrbat atd. Teraz uz mam vsade po tele. Cervene to je hlavne v lete a ked sa potim viac. Bol som s tym u lekara 2x. Predpisal mi nejaku vodicku, co namiesali v lekarniale - nic moc. Cvicim kulturistiku, tak vacsinou sa potim. Prosim vas poradte mi, ak viete pomozte prosim.

Veľmi dobre zaberá na plieseň hypermangán, jemný kúpeľ v ňom, ale aj jodová tinktúra, tieto dve veci sú veľmi úspešné, potom babky zvykli dávať ľaliové kvety do alkoholu a tým potierali miesta, tam, kde sa jednalo o kožné problémy.

Reagujem na vas mail. Ja nie som ziadna lekarka ani nic podobne, ale zila som na Cypre a kamarat tiez cvicil kulturistiku a mal presne tieto priznaky co vy a spocivalo to v tom, ze mal to velmi dlho okolo 2 mesiacov a po par mesiacoch dosiel na to, ze jedol velke mnozstvo ryb. Stale konzervy a ryby, neustale, az dostal na to alergiu, mal mnoho prvkov, co v nich bolo aj emulgatory a podobne, mozno som vam vobec nepomohla, ale nepapate nieco podobne? Alebo neustale velke mnozstvo? Majte sa pekne s pozdravom, jana.

Mam na nohe na palci taky vrtveny necht a neviem co s tym, ako to vyliecit, pocula som, ze su na to dobre maste, ktore sluzia na to, aby nechet pocase odpadol a narastie novy, tak co mi poradite?

Ja som mala plesen do celom chrbte, tiez som si to liecila rok a nakonec mi pomohli tabletky od koznej - Trebisil a mala som na 4 roky pokoj. Teraz sa mi objavilo na chrbte znova, ale len mala skvrnka - ake tabletky ty beries?

Na plesen na nohach je dobre pouzivat ocot, aspon tri krat denne potierat a do tyzdna je po probleme. Sice to troska stipe, ale pomaha. Ja som mala taky to problem, liecila som sa na koznom, vyskusala kopec masticiek a nic poriadne nepomahalo. Potom som niekde nasla, ze by ocot mohol pomoct a naozaj pomohol.

Na plesne pomaha krem s propolisom, propolis je prirodne antibiotikum a da sa pouzit aj na strie a na jazvy, takze je tento krem vestrannejsi.

Zdravim, asi pred mesiacom sa mi urobili dve male cervene skvrny na zapasti. Vyzera to presne ako ked prskne horuci olej na pokozku. Nesvrbi to a ani sa to nezvacsuje. Nevenovala som tomu velku pozornost, ale dnes som zistila, ze mam dalsiu taku malu skvrnku pod pazusim a na vnutornej casti stehna. Mozete mi niekto napisat z coho to moze byt? Dakujem.

Zdravim, mam velmi suchu pokozku na chodidlach. Robia sa mi biela fliacky a olupuje sa. Od kozneho lekara mi zatial nic nepomohlo. Pokial si to natieram mastnym kremom je to ako tak OK. Po umyti sa to prejavi znovu. Peter

Potierat chodidla minimalne 2-3 tyzdne kazdy vecer po sprche Candiminom. Uspech zaruceny.

Na pliesen je potrebne antimykotikum a nie antibiotikum! A co sa tyka tych strii - mozes si ich natierat cim len chces, no nic nepomoze, nakolko sa jedna o narusenu strukturu koze a ziadny propolis to neodstrani.

Ja mam tiez velke skvrny po celom chrbte cervene teraz su biele mapy, myslela som si z leta ze su to skvrny pigmentove len ja casto som chodila do sauny tak ze tam alebo plavaren. mam to pol roka a siri sa to cez ramena na ruky a svrby to. co mam robit?